Suma za zúženie kabátu

11. nov 2022

Ahojte,

Pred 2 tyzdnami som si dala zuzit kabat, sako a opravit zips na rifliach. Dnes mi prisla sprava, ze UZ je to hotove a cena je 45€. Chcela by slm pocut vas nazor, ci je to podla vas v pohode suma, pretoze mne teda prislo az do placu, ved to aj nove kupim za taku cenu pomaly a nie len uprava …. A este po 2 tyzdnoch co teda podla mna nie je nejako malo…

aleshka_supermama
11. nov 2022

Ja som minulý rok zobrala dvojo šiat (šaty z úpletu) ku krajčírke nech mi šaty skratí o 20cm. Za oboje som platila 28e 🤦🏻‍♀️, pri platení mi ani blok nedala tak som si vypýtala. Ja som platila vopred.

aniele
11. nov 2022

Boli kabát a sako podšité? Ak áno, tak si uvedom, že museli otvoriť podšívku, vyvrátiť kabát/sako, zúžiť vonkajšiu stranu i podšívku, opäť obrátiť a pekne uzavrieť podšívku. Pomaly horšie ako šiť nové. Pri zipse detto. Vypárať z pásca, všetky švíky, ktorými je zips prichytený (skús ich porátať) a opäť všiť. To nie je spravené za 5 ani 20 minút. Krajčírina je nezaplatená práca.
Je však pravdou, že mali mať cenník, aby si vedela, čo máš očakávať.

domireb
11. nov 2022

To nie je "len" úprava, opravovať je horšie ako ušiť nové. Ja však nerozumiem tomu, že keď chcem nejakú službu, tak sa neopýtam vopred, koľko to bude stáť a kedy to bude hotové. Ak by mi niekto povedal že uvidíme potom, ozvem sa keď to bude, tak sa otocím a idem dopreč.

martul
11. nov 2022

Dala si si opraviť 3 veci!!! Myslíš že to je robota na 5 minút?! Tá osoba podniká, platí si odvody nájom a ktovie čo ešte. A ako baby spomínali, piplavá robota, kabát podsity odparat podšívkou opraviť a zašiť naspäť. Jaj a ukáž mi prosím ťa kde si za 45,00 eur kúpiť druhý kabát, rifle a sako pôjdem aj ja tam nakupovať.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. nov 2022

Tak krajcirka bohuzial u nas nie je jedina nedocenena praca. Bohuzial obraciam kazde € a oblecenie som dostala darom (nosene ale v super stave), tak som sa potesila a myslela, ze tych par zmien ma nevyjde na tak draho. Neviem odporucit ziaden konkertny obchod na lacne oblecenie, pravepodobne ani ziaden z vami nakupovanych drahsich znaciek, pretoze casto navstevujem sekace, vinted resp sa snazim v zlavach, kedy sa do tych 45€ naozaj zmestite. Ja nechcem krivdit ani krajcirke, prave preto sa oytaˇ na nazor. Bohuzail situacia v dnesnej dobe nie je vobec lahka a dovolim si povedat, ze pre vacsinu ludi s nizkym platom ke 45€ len za upravenie, nie kupenie, oblecenia naozaj dost…

dskjhfdlkdjhl
11. nov 2022

Ja len k tomu kabatu-zuzit podsity kabat, to je horsie ako usit novy. Takze ano, aj cena tomu zodpoveda. Ved ak neveris, tak si to mozes zuzit sama.

mila23
11. nov 2022

autorka - moja mama bola krajcirka a viem kolko bolo roboty 'iba zuzit' nieco. Ludia si to lahko predstavuju - vsak len trosku zuzit, ale je zatym vela roboty. Navyse ak musi platit odvody a najom, energie - tie si musi zaratat.

mpg
11. nov 2022

Ja som raz chcela kúpiť na trhu bundu, bola mi celkom dobrá, len široká, tak ten vietnamec sa ponúkol, že to zúžime, tak som súhlasila a povedal, že 20€, ale potom bola dobrá.

larisa
11. nov 2022

Ale ved si sa mala opýtať na cenu , keď si dala si opraviť. Zúžiť kabát je dosť náročné je s tym veľa roboty. Podľa mňa to je moc lacné inde by si aj 80 € musela zaplatiť za pracu. Krajcirka musí zaplatiť za eletriku za nájom ak kupila zips, nite.

aniele
11. nov 2022

Ak je ti to "len za zúženie" tak veľa, tak sa nauč upravovať si veci sama. Ušetríš a ešte budeš na seba hrdá, čo dokážeš 😉. Len ťa to bude stáť čas, ktorý si teraz ušetrila. Takže buď - alebo...

autor
11. nov 2022

Ano, takymto stylom sa zial pomaly ale iste viaceri naucemi si veci robit sami 🙂 ja som sa pytala na nazor, na nimoho som nebola hnusna, takze si nemyslim, ze si zasluzim taketo komentare. Veru pred 3 rokmi (co nie je podla mna ani az tak davno) som si davala na mieru sit dlhe slavnostne saty a s latkou do vyslo do 100€ 🙂 takze ano, cena ma prekvapila. Kabat nie je zimny hruby a sako nie je formalne, skor by som ho pripisala len k takemu “teplakovemu” materialu. Nabuduce teda budem urcite dokladnejsia pri vybere krajcirky, lebo uz mam pocit akoby som pri cenach sluzieb byvala v BA nie na vychode.

monillia
11. nov 2022

Veľmi záleží v akom meste to je iné ceny sú napr . v BA a iné v nejakom menšom mestečku. Čím nechcem povedať, že ceny su nejak extra premrstene 3ks - 1ks 15 e a ani kabát,sako či vymenu zipsu nespraví za hodinu a môže byť akokoľvek šikovná. Šijem, veľa šijem, som vylúčená krajčirka ale mnohé úpravy neberiem, pretože to neznamená "šak len" veď keď je to šak len skús si to sama

nepic
11. nov 2022

Ano je to bohužiaľ normálna tá cena ba povedal by som že až dobrá za tri veci. Práca ako taká začína byť neskutočne drahá a veci sa už neoplatí opravovať.

derdia
11. nov 2022

Nuz je to kopec roboty, vyparat, zuzit, aby to bolo pekne....hodne 45 eur, lebo peniaz uz sam o sebe nema hldnotu...
Ja tieto sluzby uz nevyuzivam. Muz dal dcerw "prefotit" prcovny zosit. Stalo nas to "len" 31 eur.
Novy stoji 12...takze aabsolutne nepodporujemuz nikoho.

prasiatko30
11. nov 2022

Ja somtak isla minuly rok alebo predminuly s 2 vetrovkami kde ditko vytrhlo zips, vetrovky boli este vo velmi dobrom stave, nosene 1-2 sezony. Ked mi povedal cenu tak som ich supla do zberu na charitu a radsej kupila novu. Absolutne sa to neoplatilo a sama to urobit neviem🤷‍♀️

larisa
11. nov 2022

Nič iné ti neostáva len kúpiť šijaci stroj a pekne, krásne si opravuj veci sama. 😄😄 Pretože zadarmo ti nikto nevypara, nezuzi kabat , nezuzi sako a neopravi. zips . Skus a uvidíš.

autor
11. nov 2022

Tak asi netreba ani sijaci stroj a opravovat sama ale radsej kupit nove 🙂 asi takto ako pisu damy nado mnou, neoplati sa vyuzivat tieto sluzby … to, ze tam uz ludia tak nechodia neznamena, ze im tych par objednavok ma zachranit najomne, vyplatu a energie … len aby sa potom necudovali, ze si budu musiet nieco ony ine same naucit robit, lebo toto sa uz ludom neoplati vyuzivat a skoncia zial

ibrunova
11. nov 2022

Podľa mňa je to v dnešnej dobe adekvátna cena.. Ja som si raz kúpila rifle, nakoniec mi neboli dobré, tak som si ich dala zúžiť. Nové rifle stáli vtedy 500Sk a to zúženie ma stálo 350... Čím viac roboty s tým, tým vyššia cena.

dskjhfdlkdjhl
11. nov 2022

Autorka: Ty si sa dopredu neinformovala, kolko to bude stat? Lebo mna by toto zaujimalo. A nemas pravdu, ze je to cena zato, ze maju malo objednavok, to je cena zato, ze je to naozaj narocna praca. Ale sotva toto moze pochopit niekto, kto si to nevyskusal.

nepic
11. nov 2022

@autor
Bohužiaľ máš pravdu a veľa "podnikateľov" aj takto skončilo. Ale zober si aj koľko berú za prácu taký murári,maliari,obkladači a podobne. Keď som ja chodil do školy,tak to boli najsprostejší žiaci,čo prepadli a podobne a teraz keď ti príde murár niečo zamerať,tak príde na Touaregu,maliar ti povie že s takou farbou nebude maľovať a tak isto aj kedy robí a kedy nie. Jeden gazda mi rozprával koľko stojí taký traktor a kosačka,keď som chcel zmulčovať záhradu. Len pokiaľ je dopyt,je aj ponuka.
Je samozrejmé,že aj ja chcem zarobiť čo najviac,ale nebudem niekomu rozprávať koľko stojí kamión keď si dá raz niečo doviezť. A aj preto som rád,že som sa naučil od otca všetky takéto domáce práce a nemusím nikomu za to platiť.

filili
11. nov 2022

Je to úplne adekvátna a primeraná suma za tak náročnú prácu - nevieš si ani predstaviť, koľko je s tým roboty. Nie je to "len" zúženie, za mňa je to horšia babračka ako ušiť nové (šijem, tak viem) a je to veeeeeľmi nevďačná práca, keďže ako aj tu vidno, nie je vôbec docenená.

monillia
11. nov 2022

@dskjhfdlkdjhl presne tak

20erika07
11. nov 2022

No je to v podstate smiesna suma ked si to vezmes z druhej strany ako zarobok, lebo casu stravis pri tom strasne vela. Tiez som sa dala na sitie pred 2rokmi, a je to velky žrút času ,presnosti,teda ak to nechces mat halabala, odflaknute, krive ,nepekne....
Odporucam nabuduce kupovat veci ,ktore sadnu, bud priamo z obchodov alebo aspon z normálneho eshopu kde sa to da vrátiť

autor
11. nov 2022

@20erika07 asi ste nedocitali bohuzial vsetky spravy, lebo som uz pisala, ze oblecenie som dostala, lebo na nove castokrat nemam … nekupila som ho velke narokom

monillia
11. nov 2022

@autor nuž treba sa vopred informovať o cene

zuzubb007
11. nov 2022

Ano je to normalna suma vzhladom kolko namahy to stoji spravit, osobne nikdy nedavam robit taketo ukony za to kupim aj nove, ale tak raz a vies, ze nebuduce to nestoji zato

deniseee
11. nov 2022

Cena jednej opravy teda bola 15 eur za vec. Predstav si, ze si niekto kupi novy kabat za 250 eur a pokazi sa mu zips. Urcite si da radsej opravit zips, aj keby oprava stala 45, nez by mal vysolit dalsich 250 za dalsi novy kabat. Ta oprava byva samozrejme lacnejsia ako nova vec a preto je nepravdepodobne, ze by vsetci kvoli takym cenam skrachovali. Ja mam tiez momentalne pokazeny zips na pomerne drahej bunde a tiez ma oprava bude nieco stat, pretoze na tuto opravu si sama netrufam, i ked sit viem a stroj mam a sijem, ale toto je fakt hnusna robota a ja za nu rada zaplatim profesionalovi, od ktoreho to bude vyzerat, akoby ziadna oprava ani nebola. Divas sa na to len zo svojho pohladu, ale pozri na to z pohladu tej sicky. Ma drahy stroj, ktory sa jej musi vratit a do ktoreho oprav aj musi raz za cas vzdy investovat. To sa jej v cene oprav musi vratit. Taktiez si sama musi kazdy mesiac zaplatit minimalne cca 280 eur len za soacialku a zdravotnu. K tomu rataj prenajom nejakych priestorov plus energie a to je este stale len vo velkom minuse. Na to vsetko musi kazdy mesiac takto po kvapkach zarovit, a az z toho, co ma nad tuto sumu si moze dovolit kupit jedlo, platit si byvanie a nejako vyzit. A aj veci, ktore mas darovane a ktore kupujes velmi lacno na bazarikoch su vecami, za ktore kedysi niekto zaplatil plnu sumu, len si to nebola ty. Ak vsetci prestanu kupovat nove a vsetci budu existovat z uz existujucich, tiez sa to bude dat len na urcity cas… vsetko je to kolobeh.

viestta
11. nov 2022

Kto neskúsil nevie. Ja by som.tych 45€ dala a s radosťou, ak by to niekto za mňa spravil, a to teda šiť viem a nesijem len obliečky na vankúše. Zipsy vymienat nosím do chránenej dielne, stoji to okolo 15€ a rada dám zarobiť tým co to potrebujú, hlavne, že sa s tým nemusím ja ondiet.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz