Suma 500 eur za servis 6-ročného auta

3. júl 2023

ahojte to je normalne platit pri 6 rocnom aute 500 euro servis auta? ( mame klasicke auto, nic extra)
kazdy rok platime viac a viac ...
ako zistim ze naozaj co menili trebalo aj menit a vobec, je rozdiel servis autorizovany alebo mozeme pouzit hocjaky iny, je to velky rozdiel v cene ci praci?
existuje niekde daka tabulka kde je spisane co sa po rokoch ''ma menit''?
aku mate skusenost.
vdaka za kazdy postreh

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. júl 2023

@karinka223 dakujem

jaga18
3. júl 2023

500e za servis je nič. Kamarát dal teraz za takmer novú mzdu5 6litrov. My do starého črepu 1500 a stále nie je všetko pomenene. Co sme mali Citroën, mesiac po záruke hneď 2000 za servis 🤦‍♀️

autor
3. júl 2023

@jaga18 no dakujem pekne. :O

avanka
3. júl 2023

A na faktúre máš napísané čo? Teda za nás,vw golf sportsvan, kupovaný nový pred 8 rokmi, garancna prehliadka vo Volkswagen servise cca 130€ každý rok plus olej,po 6 rokov menené klinové remene a iné potrebné veci, cena 630€
nikdy sme neplatili viac a nič pomimo sme meniť nemuseli.
Ale ja na naše auto nedám dopustiť. Predtým sme mali Fabiu combi,tiež kupovanú novú a tá sa stále kazila

simca06022011
3. júl 2023

myslis aky servis? oparvu alebo pravidelnu prehliadku/vymenu oleja? treba si ceny pozriet, presne co ti uctovali. A nie, my takto nechodime... povedia co treba menit, diely si prinesieme, oleje, filtre vsetko si prinesieme. Raz som sa vykaslala na to, ze vsak nech zarobia, a ked mi na pelovy filter supli cenu 70EUR tak som si poklepala po cele, aka som krava a nikdy viac :DD
Pozri si knizku, aka je zaruka, na co a podmienky.

rebrambora
3. júl 2023

Ved fakturu si snad dostala.
Tak malo som ale este nikdy neplatila 😀

jozinzbazin2
3. júl 2023

My sme teraz kupili auto a ten pan robil servis za 4000eur,menil komplet vsetko aj fakturu mame a este aj pol roka zaruku na turbo.Auto mal firemne takze sa o to auto staral.Ale tiez sme si ho dali skontrolovat aj nasim mechanikom,co nam opravuje auta.

luccija
3. júl 2023

@simca06022011 tiež to tak robíme

autor
3. júl 2023

@avanka tiez klinovy remen menili po 6 rokoch..178 eur bolo sucastou v ''hnacie prislusenstvo'' to bolo asi najvacsia palka...plus olej Castrol..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. júl 2023

@simca06022011 rocny servis, ked nam zacne svietit kontrola, vzdy ideme ( vychadza to raz rocne)...

tramtada31
3. júl 2023

Už to nemas v záruke, nemusis chodit do autorizovaného servisu na vymenu oleja. To ti zvladne vymenit akýkoľvek Jozko Ferko

liusa82
3. júl 2023

@jj298 ja to tiež nechápem a kukám.. za to môžu mať dalšie autá za tie pálky😀 a rovnako nechápem aj tú kazivosť nových aut.Ono je to asi o šťastí.Kaziť sa môže stará šunka ale aj čisto nové.Asi na aký model vydarený naraziš alebo čo.Moja sesterka mala obyčajne auto do 1000 eur ani to nie a už tolko rokov ho má a do servisu chodí minimálne.Len neviem značku.To už musi byť ked sa jej na ňom dačo pokazi

duunlo
3. júl 2023

V podstate nemas sancu zistit, ci to co ti vymenili aj bolo potrebne menit. Vela servisov funguje na principe, je porucha na aute, diagnostika ukaze chybu tohto a tohto dielca. V servise ho vymenia, opravu zaplatis a chyba sa neodstrani, kedze tu suciastku ktoru vymenili nebola vadna😅 Zase prides, vymenia dalsiu a to iste, podari sa im to mozno az na treti pokus a ty platis 😅 Holt odbornost servisu, ale pozor autorizovany servis neznamena zaruku kvality a uz vonkoncom nie odbornosti a hlavne nech mi tu niekto chce tvrdit opak, ze prechadzaju skoleniami, atd. Autorizovany servis ma vyssiu hodinovu sadzbu, neautorizovany nizsiu ale zvacsa si to vykompenzuju na nahradnych dieloch, kde si prihodia vyssiu marzu. Cize velakrat aj autorizak moze vyjst lacnejsie, napr. ked si u nich kupis nahradne diely, ale radsej odporucam kupovat nahradne diely na internete a znacky, ktore sa tam vacsinou davali ako prvovyroba, nie nejake polske a turecky aftersmejdy. Napis o ake auto sa jedna, rok vyroby, motorizaciu, kod motora, co ti konkretne robili, pripadne posli fakturu dielcov ktore menili a mozme sa na to pozriet ci ta trochu neojekabatili 😅

jozinzbazin2
3. júl 2023

Este sme boli pozriet 1dno auto,bolo na polskych znackach,predaval ho mlady ukrajinec,tam nam kontrolka blikala,podla vin cisla sme si skontrolovali historiu auta,a tie cisla tam veru nesedeli,bolo vidiet ze tam boli stocene.Treba si aj takto kontrolovat auta,ci bolo burane,a pod.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duunlo
3. júl 2023

@jj298 pan dal asi auto na “totalku” a im to odprezentoval ako benefit, ze donho tolko zainvestoval a vlastne to auto zhodnotil 🤣😅
Diskutujuca sem moze pridat fakturu, o aku opravu sa jednalo. Mohlo ist kludne o opravu motora, tym padom to kludne moze znamenat, ze majitel sa spraval k autu ako totalne prasa 😅

duunlo
3. júl 2023

@jj298 to je tak, ked niekto napise A a nenapise B. Ak niekto ma vydojenu Audi Q8, na ktorej mu odisli vankuse (tlmice), tak kludne aj tych 4000€ je malo a to vlastne na tom aute da sa povedat dokopy nevymenil nic 😅

simca06022011
3. júl 2023

no cize bezna prehliadka po x km... ziadna extra oprava... porovnaj si podla faktury ceny za polozky (diely, nie pracu ) a uvidis... bezne bze vsetkeho cca 100 eur asi platime, neviem teraz ani... aj tak nam viac v aute po***u ako opravia, teraz sme na 3x a hadam uspesne opravili kvapkajuci olej a to nas uz stalo dokopy cca 2t eur... a nakoniec to bol par eurovy dielik, nove tesnenie a hotovo...

simca06022011
3. júl 2023

A inak k cenam... naposledy sme na MB platili 4teur za servis, ked nam komplet na novom 2rocnom aute odisiel motor.. a to bola "spoluucast" za uplne novy motor.. neviem si predstavit, co take by sme museli opravit za 4t.

sasanka605
3. júl 2023

@simca06022011 Nooo na moje auto 2x katalyzator (original) napr. a 4 litre akoby ani neboli a to este bez roboty. V autorizovanom servise nie je az taky problem tolko minut

zuzanaete
3. júl 2023

Nas stal nedavno 6 rocny servis v autorizovanom servise 400€ za priemerne auto.

petronelag
3. júl 2023

To je taký priemer 600€, už sme platili aj menej aj viac, podľa faktúry.

simca06022011
3. júl 2023

@sasanka605 tak iste, ale ja so diely nosím...

marsmykkok
3. júl 2023

autorka áno, po 6 rokoch sa mení rozvodový remeň a to je pálka, daľší servis by taký drahý nemal byť. A servis ťa neupozornil čo budú robiť a že bude to drahšie?

olimuc
3. júl 2023

Rozvody stoja 400-600 € + vymena oleja a filtrov 150€ ano je to normalne. Ale normalny servis Ti najskor povie, co ide robit + cenovu ponuku …treba ratat s odchylkou +/- 20€. Aspon ja platim za Golf tolko

autor
3. júl 2023

@marsmykkok ano 180 eur pisali...upozornili, ale nepovedali kolko to bude stat

autor
3. júl 2023

tych 180 eur bolo az na fakture pri platbe. nepovedali nam dopredu, preto ma to prekvapilo..prvy rok sme platili cca 160 euro a potom uz len stale viac a viac, ale OK auto sa opotrebuvava...

avanka
3. júl 2023

@olimuc hej,len remene sa menia raz za cca 6 rokov, bežná servisná na nové auto nemôže stať každý rok 600€
Ako som písala vyššie, máme 8 ročný vw kupovaný nový za 23 tisíc a prehliadka nás nestala nikdy viac ako tých 150€