Súbory z nefunkčnévho notebooku

10. sep 2024

Uz po druhykrat mi prestala fungovat obrazovka na Apple notebooku. Do opravy uz neplanujem opat investovat (kedze je takmer v cene noveho notebooku) , ale chcela by som z neho ziskat rodinne fotky, ktore som nikde inde neulozila (ano, viem, poucila som sa).

V obycajnej "opravovni" notebookov to nevedeli urobit, poslali nas do specializovaneho Apple obchodu. Za tuto sluzbu si pytaju 120 eur.

Zda sa mi to vela, ale na druhej strane, netusim kolko stoja taketo sluzby. Ma niekto podobnu skusenost?

mojemenonikto
10. sep 2024

pripoj si notebook cez HDMI na externý monitor a počítač by mal normálne fungovať. v pohode si môžeš stiahnuť čo potrebuješ. pozri sa tiež, či sa ti niektoré súbory nezosynchronizovali na iCloud. Inak by sa mal dať disk stiahnuť tiež s použitím iného apple počítača.

olimuc
10. sep 2024

Ak Ti nefunguje iba obrazovka tak pripoj externy monitor, kazdom pripade by si po nastartovani mala pocut “ventilator” ak su ulozene v PC tak su na SSD Karte (alebo HDD ak je to stary model) - na kazdy vies kupit za par supov adapter, vybrat s notebooku a stiahnut odtial alebo ich pouzivat ako docasny externy disk alebo ako radi vyssie. Dat SSD do ineho macbooku.

autor
10. sep 2024

@olimuc
@mojemenonikto Dakujem za rady, ten externy monitor sme skusali, ale obrazovka nenabehla ani tam. To iste bolo v tej "opravovni" - na externom monitore nabehol obrazok baterky, ze sa nabija, ale nic viac.

autor
10. sep 2024

@olimuc
@olimuc toto sme neskusali, cize potrebujem aky presne adapter? (pytam sa tak blbo, lebo je to ozaj spanielska dedina) vopred velmi pekne dakujem

vorkola
10. sep 2024

Pridavam sa aj ja,ci sa oplati vymenit monitor,ja mam na nom 3 cierne ciary

olimuc
11. sep 2024

Nieco podobne ale musis vediet aku SSD mas presne v Macbooku… ak mas HDD tak treba hladat iny adapter … bez serioveho cisla tazko … alebo ju vyber a pozri aka je - pozor macbooky manu inu koncovku ako ostatne PC. Tiez to ale stoji € aj ked najdes za menej ako 120 €

olimuc
11. sep 2024

Este ma napadlo … ak je nieco na MoBo … ak je ta pokazena tak Ti adapter bude na nic … 😳 ale skusila by som najskor stiahnut Info z diskov

olimuc
11. sep 2024

@vorkola tazko povedat … moze byt pokazeny monitor alebo len prepojenie MoBo monitor. Na externom monitore mas tiez ciary? Ked pokyvas monitorom menia sa ciary alebo ostanu stale rovnake? Moze byt pokazena aj gràfic ja karta … 🤷🏻‍♀️

vorkola
12. sep 2024

Dakujem, Ano pochopila,lebo mi hapruje svetlo na myske, vtedy niem ,ze kabel do pocitaca musim vysunut a znova dobre zasunut,az dobre pritlacit. , kolko raz az na treti kratTiez rozmyslam kupit novy poviac. lebo ako pises,oprava draha,,