Sú obchody v nedeľu otvorené?

vanny12345
17. okt 2020

Ahooojte, mna teraz muž trošku zmiatol otázkou, ale obchody v nedeľu sú ešte zatiaľ otvorené však? Ďakujem, lebo sa mi zdá ze som nikde nepostrehla ze budu zatvorené.

stanulienkat
17. okt 2020

A takto sa vyraba panika😂😂😂

pribinak
17. okt 2020

No keď si nikde nepostrehla, že budú zatvorené, tak asi nebudú teda zatvorené

evkakozickova
17. okt 2020

@vanny12345 aj mňa dnes muž zneistil😁🙈 ale tak nikde o tom písané nebolo takže budú.

millky
17. okt 2020

Za mňa - bohužiaľ sú otvorené. Čo by som dala za to, aby bola nedeľa pre všetkých voľným dňom.

zuzuliennka1
17. okt 2020

ja som zas ostala v pomykove, ci tie doobedne vyhradene hodiny platia aj pocas vikendu 😁 nastastie nie

sara07
17. okt 2020

za mna naštastie sú stále otvorene a nie je vôbec žiadny dôvod aby boli zatovrené
a to tom čo všetko spôsobí zatvorená nedela sa tu xy pisalo
sedmina ludi z každého obchodu bude prepustená, ostatným kedže fpč ostane dostanu viac navalaných dní cez tyžden , čiže na niečo také ako 2 alebo 3 predlžené vikendy volna môžu zabudnut, lebo smenovka a fpč nepustia
čo ostanú budu musiet prebrat prácu po tej sedmine prepustených a nebudu za to viac plateny

deti95060810
17. okt 2020

obchody budú otvorené...

vanny12345
autor
17. okt 2020

@stanulienkat to len informačne ja 😁

vanny12345
autor
17. okt 2020

@pribinak tak, snáď spýtať sa môžem.. 🙂)) či náhodou mi niečo neuniklo........

sara07
17. okt 2020

@millky ludia čo pracuju v obchode nikdy ale fakt nikdy nepracuju všetky nedele v mesiaci ani ked chcu a žiadaju si tie smeny
maju iné dni volno , a aj nedele maju volno a predlženy vikend atd
čiže chudata ludia maju volno

jeanne0
17. okt 2020

@sara07 ano, my chúďatá máme voľno v iný deň....len ma rozčuľuje názor že v nedele máme príplatky. By ma zaujímalo kde sa tie moje túlajú 😞

stary_ujco
17. okt 2020

@millky co ja by som dal za to, aby utorok bol pre všetkých voľným dňom... Ešte stále je v tejto republike dosť zamestnaní, kde sa dá ísť v nedeľu do kostola... Tým zvyšným je to buď jedno, alebo sú spokojní za voľno v iný deň. Ja som sa napriklad roky snažil presvedčiť majiteľa firmy, ze chcem robiť 4 dni po 10 hodin a piatok mať voľný. Napokon dovolil aspoň 4 dni po 9 hodín a piatok pol dňa do dvanástej...
Ako k tomu príde taká pekáreň. Tam sa robia skoro v kuse iba nočné. Čašníčka v pizerii ma v nedeľu makať ako srobik, ale pokladnicka v potravinách má mať zakonom garantovane voľno. Ale pokladnička v kine už take voľno nemá. A chudak sofer autobusu. V nedeľu chce ísť pol republiky na výlet a on ich tam ma vyvážať. To kto toto kedy videl?

stary_ujco
17. okt 2020

@jeanne0 tulaju sa vo vrecku tvojho zamestnávateľa. Ak ti nevyplaca príplatky, tak je to na daňovú kontrolu...

sara07
17. okt 2020

@jeanne0 nevyplaca ich zamestnavatel, zo zákona je to jasné to že ho porušuje je iné
môžeš nahlasit na inšpektoriat prace , ano je to prvotriedne svinstvo že ti ich nevyplacaju
ale xy platia určite

millky
17. okt 2020

😂 Bože, že sa tu rozpúta na mňa toľko kritiky som ani nečakala. Ja pracujem v nedeľu lebo musím a nemám na výber. Pracujem v shopingcentre a prosili sme o voľné nedele no zriaďovateľ centra s tým nesúhlasí. Pracujem v banke a v nedeľu za 11 hodín ku nám príde asi tak 6 ľudí. Toľko k tomu.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeanne0
17. okt 2020

@stary_ujco
@sara07 no ja sa v tom veľmi nevyznám, ale keď berieme nedeľu ako nadčas tak ich samozrejme vyplaca. Keď robím v nedeľu v rámci fpč tak to berie ako normálny pracovný deň. Neviem či je to tak ok ale funguje tak už veľa rokov 😆

sara07
17. okt 2020

@jeanne0 nedela sa berie normálne do fpč ako den ale s priplatkom
okrada ta doslova, tým že sa nevyznáš , nepytaš neriešiš do pohody
ti poviem keby kamoške o 1 € menej dal z priplatku už by to pocitil
a to že robi v nedelu robí cca o 100 až 130 € mesačne

sara07
17. okt 2020

@millky u nás je tatrabanka zavretá v nedelu neriešia a tiež su v OC
a myslím že keby teraz chceli tak dosiahnu že v nedelu vas zatvoria

janulik2008
17. okt 2020

Áno sú otvorené

millky
19. okt 2020

@sara07 ja robim v TB a u nás sa to vybaviť nedá, a nase šéfstvo to ani nechce, lebo v okruhu 60km sme jediná pobočka v nedelu otvorená. Bez ohľadu na to, že v nedelu ku mne chodia len rušiť účty, meniť karty, vyberať peniaze z fondov a vyplácať uvery. Nula bodov biznis.

sara07
19. okt 2020

@millky hej tak to nie je šanca to je pravda