Sú dobré iba drahé bicykle?

baccio
24. máj 2020

Žienky len sa chcem opýtať. Naozaj sú najlepšie len tie drahé bicykle?Je veľké riziko kúpiť niečo lacnejšie?Viete odporučiť nejakého výrobcu, či značku alebo predajňu? Zháňam bicykel pre mňa a manžela. Ďakujem

eliska13
24. máj 2020

@baccio nemyslím si, keď nejdeš robiť nejakú závodnu cyklistiku stačí bežný bicykel.Ja som mala aj drahší aj lacnejší z Decathlonu Btwin a byciklujeme veľa aj hrádza aj lesy a stal cca 250 eur
Môžeš pozrieť Meridu, Scott, Demu...
Dôležité je či chces crossovy ten má tenšie kolesá, alebo horský mestský ...

macik34
24. máj 2020

@baccio insportline ma dorucenie zadara, splatky s 0 urokom. A fajn vyber

daganov
24. máj 2020

@baccio tak ja som mala z Demy lacnejší, po asi štvrtej oprave som ho od jedu za pár drobných predala a kúpila si kvalitný, drahší, ale mám ho bez opráv už asi šesť rokov.

baccio
autor
24. máj 2020

@eliska13 tak sme na dedine a skôr niečo aj na poľné cesty ...ja sa v tom veľmi nevyznám

baccio
autor
24. máj 2020

@daganov a aký to teraz máš?

oliali
24. máj 2020

@baccio a aky je tvoj rozpocet? Ak planujes jazdit na cestach a aj miernych terenoch a lesnych vˇcestickach treba ist do crossoveho bicykla, ktory je univerzalnejsi...

daganov
24. máj 2020

@baccio Dema, ale detaily ti nepoviem, je v garáži, iba že má odpruženú vidlicu shimano, vyberal partner, ja sa tomu rozumiem ako kvantovej fyzike. Jazdíme po ceste, aj lesnej, všetko Ok

baccio
autor
24. máj 2020

@oliali tak max.za jeden do tých 220

mamutka
24. máj 2020

@baccio pozri nejaký miestny bike shop, nech poradia a po cca 150 km potrebujes ísť na garancku, nech doladia co treba. Bike ti dobrý predajca nastaví presne na teba, aby si mala dobrý tlak, príp pruženie. Aj na hmotnosť trochu pozri, sú bicykle ľahké a aj 17 kilove. Aj tie z Decathlonu sú OK, prečo nie, tiež majú viac levelov. Iste ti aj poradia, správnu veľkosť rámu, aký terén budeš jazdiť a tak. Ja mám m teraz Meridu a som veľmi spokojná, už len ten prístup v BB predajni bol top. Ale ma bohovske odpruženie a super teleskopku, takže mne išlo aj o také veci. Ale moc sa ma nepýtaj, mne v týchto veciach radí muž, ja by som si ťažko sama poradila 🤣

baccio
autor
24. máj 2020

@mamutka Ďakujem

eliska13
24. máj 2020

@baccio muž má crossovy a ja horský a chodíme spolu.mozes pozrieť aj stránku Intersportu oni majú svoju značku teraz neviem ako sa volá, tak ako aj Decathlon.Ja som mala predtým Meridu za 500 eur a predala som ju a mám lacnejší z Decathlonu.Ved choď do pár predajni poskusaj spýtaj sa predavača čo predavač to názor.Aj mňa tlačili do bicyklu za 700 eur.Ja nepotrebujem x prehadzovaciek, ale aby bol odpruženy, ľahký, hliníkový rám a dobre sedadlo aj tak som si dokupila gélové.A to sme aj 4x týždenne na bicykli a jeden problém nebol.Napriklad ja som myslela podľa výšky, že mám mať iné číslo bicykla a zle som to odhadla predavač mi to vysvetlil

mamutka
24. máj 2020

@baccio a nie je nad to keď si ho vyskúšas v predajni, lebo veľkosť ti nemusí vyhovovať ani keď pôjdeš podľa tabuľky a objednáš cez net. Osobne som jazdila mužov XL z núdze rok, prisahala že mi sadne L, podľa tabuľky aj pocitu a v predajni sme skúsili všetko a odišla som s M a fakt paráda.

eliska13
24. máj 2020

@baccio aj CTM môžeš pozrieť len neviem či nie sú drahšie.

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baccio
autor
24. máj 2020

@cinda555 ja viem že tam je kopa bicyklov ...ale niet nad skúsenosť ľudí ..a tým že sa nevyznám si rada vypočujem názory a postrehy druhých

ibrunova
24. máj 2020

Js mám Kenzel stroller a som nanajvýš spokojná 🙂

janaakt
24. máj 2020

Pri rozpocte do 220 eur na 1 bike fakt nemusis vela spekulovat. Skor len ci chcete mestsky, krosovy bike alebo nieco s cim mozes aj nakuknut do lesa. Zazraky ale necakaj. Vyhoda drahsich bicyklov, nad 700 eur, je ze sa jednoduchsie servisuju, radenie, brzdy a vsetky komponenty su spolahlivejsie a samozrejme su lahsie. A davat pozor aby ti nebol maly/velky. Lebo bike moze byt hocijako dobry, akonahle mas zlu zvolenu velkost ramu, je to onicom.

diewcatqoo
25. máj 2020

Ahoj, ja mam snad najlacnejsiu meridu, aka sa dala zohnat. Ma uz asi 7 rokov a stala ma vtedy okolo 150 eur. Zatial funguje, ale jazdim skor prilezitostne. V poslednom case mi ale dost casto pada retaz a nefunguje dobre prehadzovacka. V servise mi povedali, ze je to uz na dojazdenie. Ale zas ma uz svoj vek, aj ked teda vacsinou stala v pivnici 🙈
Manzel ma bicykel za vyse 2000 eur + za dalsich 500 nakupil doplnky a s mojim bicyklom sa neda ani porovnat. Je uplne lahucky, takze do kopca tlacis v podstate len svoju vlastnu vahu. Moj bike je brutal tazky a pri slapani do kopca mam co robit. Ma vela prevodov, spolahlive brzdy, celkovo ta jazda na nom je neporovnatelna s mojim.
Ak neriesis rozpocet a jazdit planujes casto, chod radsej do drahsieho bicykla. Ak planujes jazdit len prilezitostne a vacsinou po rovinkach, staci ti aj lacny bicykel.

lenuliatko84
25. máj 2020

Syn 4 roky,ma za 100 € je tazky.manzel ma za 200 a uplne zly.moj bol drahy a ide sam.takze ano drahe bicykle su uvela lepsie

ciernysokol
25. máj 2020

@baccio no tak pravda je, ze za malo penazi dobry bicykel nekupis. Rozdiel je vo vsetkom. Da sa kupit ok novy v decathlone alebo dobry pouzity na bazosi. Pripadne na stranke mtbiker je dobra inzercia. Treba si nieco nastudovat, aby si vedela, co na nom chces.

simulienka255
25. máj 2020

@baccio ja mam meridu za naozaj vela penazi,mam ju uz 8 rokov, stale ako nova, ale o to nejde skor o to ze konstrukcia je neskutocne lahka, je to horsky bycikel a ked slapes po kopcoch nie po asfalte vtedy citis rozdiel.hlavne nejde o to ze drahy lacny, ale material z akeho je a tym padom vaha bycikla, manzel ma obyc bycikel a odveziem sa aj na tom lebo na moj nejde detska sedacka, ale citim ten rozdiel.neviem aky mate rozpocet, ale dobry bycikel kupis uz od 600€, ktr s tebou najazdi vela km,a bude hlavne lahky.ako pisu ine holky, daju sa vziat aj na splatky napr. Na 10 mesiacov.pre mna bol bycikel investicia(nemala som vtedy deti) a nelutujem, viem ze uz si iny nekupim;)

ivanapetrasova
25. máj 2020

áno, drahší bicykel je lepší. komponenty, rám.. kvalita niečo stoji. ja mam starý bicykel a ide sa mi tazko. muz ma drahý (relativne, lebo su este aj ovela drahsie) a je to neporovnatelne. a detom sme tiez kupili pre niekoho velmi drahe (starsiemu za 700 a mladsej za 350) ale ked sledujem ako jazdi syn a porovnam to s rovesnikmi co maju lacne, tazke bicykle tak to je evidentny rozdiel.. Ale my chodime vela bicyklovat takze nelutujeme minute peniaze na bicykle.

mima1
25. máj 2020

Mala som tri bicykle. 1uplne lacny na zaciatku sa mi zdal ok no neskor pri dlhsej trase otras. Kupila som drahsi. Vydrzal vela rokov bola som spokojna. Teraz asi dva roky nazad sme kupovali nove drahsie ale spokojnost.
Tie lacne nemusia byt zleale treba trafit no

metuzalem
25. máj 2020

@baccio co myslíš tym drahe, kolko si ochotná dat? Urcite bys om nesla do tych ktore kupis napr. v tescu okolo 100 e, to su vyhodene peniaze a ani servisovat sa to neda. Mam Meridu crossway za 250 a som spokojna, kupovane z eshopu je lacnejsie ako z predajne, len pozor na velkost rámu. Alebo aj zachovaly z bazaru je fajn, napr. Kellys, Author, Dema....

janka_266
25. máj 2020

My sme tento rok kupovali z meridy krosové za 400€ jeden a sme spokojní, ale na poľné cesty by som volila asi skôr horský, a tie sa dajú v pohode kúpiť aj za 200-300€ hlavne by som pozerala na odpruženie, to je na nezaplatenie aj na našich super cestách 😂a keď vyberať veľkosť rámu, tak skôr menší, ak si napríklad ako ja na rozhraní veľkosti. 😊

janaakt
25. máj 2020

Odpruzene vidly na lacnych bicykloch pre zenu nemaju zmysel. Su to pruzinove vidly, na ktorych sa neda nastavit tlak (ako pri vzduchovych), a pokial zena nema aspon 80kg, tak s tou vidlou pomaly ani nepohne 🤣Navyse tie vidly vazia tonu.

luccija
25. máj 2020

@baccio ako často budeš bicyklovať ako ďaleko?úplne Ti stačí bežný bicykel do 300 eur

anickaaa6aaa
25. máj 2020

Záleží co od bicykla očakávas. Muž má za 1000e specialized ak som to správne napísala. bol zlacneny z 1700e. Derieho ho skoro denne tak ale vraví ze je fajn... Ale proste zišiel by sa lepší. Chodí po ceste aj po kopcoch, lúke a tak... Bike za 200 e by sa mu po prvej jazde rozsypal... Teda po muzovej...

lienka393
24. mar 2021

Ahojte, ja zháňam kvalitný mestský bicykel, pretože by som na ňom rada chodila do práce, na trh a tak. Máte prosím niekto typ na značku, prípadne predajňu? Ďakujeem

kozumplikovasandra
6. apr 2021

@lienka393 pozri na cyklospeciality.sk , tam majú veľký výber. Ja som tam kupovala pre seba aj pre deti