Štúdium v zahraničí

kk0233
10. dec 2017

Ahojte mamičky 🙂 študovali ste niekedy v zahraničí alebo študuje tam niekto koho poznáte? Hovorím konkrétne o Dánsku 🙂 chcela by som tam ísť študovať, mám 21. Lenže finanče je to veľmi náročné :/ neviete o nejakom grante alebo pôžičke, ktorú si tam v Dánsku vie študent zobrať? 🙂 vopred ďakujem ❤️

warholette
10. dec 2017

Program Erasmus nepomoze?

jatva
10. dec 2017

V Dansku som studovala na strednej. Potrebovali vtedy len potvrdenie, ze mam k dispozicii nejaku ciastku. Nasi davali vypis z uctu. Inak skola bola zadarmo a myslim, ze aj vyska by mala zdarma. Za mojich studijnych cias sa zacal rozmahat erazmus a s nim sa decka dostali kadetade. Terab pozriet aj stranky skoly ci neponuka dake stipko...

abbey1
10. dec 2017

Ahoj. Moja dcéra tam je rok na strednej. Vysoké školy su tam väčšinou zadarmo a poskytujú super možnosti pre zahraničných študentov.Skus pozrieť scandinavian study. Vedia poradiť.
Záleží aj či už vysokú študuješ tu.
Životné náklady su v Dánsku enormné, ale pre študentov majú naozaj výborné možnosti. A vtedy sa štúdium finančne vyrovná štúdiu u nás. Plus dávajú štipendium, ked si nájdeš prácu na čiastočný úväzok. To už si naozaj zabezpečiš slušný študentský život.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kk0233
autor
11. dec 2017

@warholette
@l3yla
Áno o erasme, ale ja tam chcem ísť študovať normálne vysokú nie na Erasmus 🙂 ale ďakujem za odpoved.

áno aj o tejto možnosti viem, preto tam pôjdem skôr o dva mesiace aby som sk našla robotu 🙂 ale treba mi peniaze na začatie, kde sa platí aj internat proste záloha trojmesačná. Čo nie je malo 🙂

kk0233
autor
11. dec 2017
l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
11. dec 2017

@kk0233 Väčšina univerzít ma skvelé campusy, kde komplet ubytko, stravu, wi fi zoženis už od cca 300 eur a neplatí sa záloha vopred. V súkromí toneuplatis, plus strava,...
Určite je internát najvhodnejší.
Vacsinoummajú naozaj veľmi dobre prepracovany program pre študentov.
A vieš kde a čo konkrétne chceš študovať?

kk0233
autor
11. dec 2017

@abbey1 zatiaľ čo som v čakacej listine na internat, tak cenovo sú od 400-600€, kde chcú aj tu zálohu.
Študovať by som chcela architectural technology and construction management v Kodani na KEA.

childuska
22. nov 2020

@jatva ahoj, prosím ťa a so strednou školou v Dánsku to je ako? Vďaka