Štúdium ošetrovateľstva na VŠ externe popri zamestnaní

kicape76
18. jan 2020

Dobrý deň. Je tu niekto, kto má nejaké informácie ohľadom štúdia na vysokej škole externé na Bc. popri zamestnaní? Potrebovala by som par Info a správne sa nasmerovať. Pracujem v zahraničí ako zdravotná sestra na intenzívke pre dlhodobo chorých a k uznaniu vzdelania potrebujeme Bc., alebo Mgr. Ako a kde začať, podmienky prijatia do školy, poplatky, prax, kde v roku 2020 otvárajú externé štúdium? Ďakujem za každé info

barborka1414
18. jan 2020

@kicape76 Ahoj externe bc. aspoň na slovensku sa neda, iba mgr. Pretože tam máš neskutocne veľa hodín praxe, ktorú musíš absolvovať, takze tak.

kicape76
autor
18. jan 2020

@barborka1414 Podľa mojich informácií to možné je pokiaľ popri štúdiu pracuješ ako zdravotná sestra.. Stačí iba potvrdenie od zamestnávateľa, že pracuješ na pozícii zdravotnej sestry. Tým pádom nepotrebuješ prax.

miriam1983
18. jan 2020

@kicape76 oficialne sa to neda. Mozes sa skusit dohodnut na skole,ze by ti uznali prax v nemocnici,ale na par hodin sa tam ukazat musis,aby ta msli z coho ohodnotit a kvoli skuskam. Dohodnut sa da,co viem,tak na sv. Alzbete,inak tie,co si nefinancujes sama ti takuto prax neuznaju. Aspon teda moja skusennost.

barborka1414
18. jan 2020

@kicape76 neda sa to takto ja som tu školu absolvovala...iba to mgr by ti tak uznali...chodila som na szu v Bratislave

kicape76
autor
18. jan 2020

@miriam1983 Ďakujem za odpoveď. Časť mi bola zodpovedana, ale ja ani neviem kde začať, kde sa informovať, kde poslať prihlášku a ani v akých mestách môžem začať študovať, keďže som z Liptovskeho Mikuláša. To ostatne mi je samozrejme jasne, ze všetko sa už rieši po dohovore so skolou🙂

miriam1983
18. jan 2020

@barborka1414 szu nejde,ani ine platene statom. Ale sukromne sa daju,da sa tam s nimi dohodnut.

miriam1983
18. jan 2020

@kicape76 viem len,ze takto ,,sukromna,, je ta sv. Alzbeta,ale kde,v akych mestach je to neviem. Urcite maju detasovane pracoviska aj vo vasom okoli. A tam uz ta navedu,ako si podat prihlasku a podobne.

buchca
18. jan 2020

Ahoj, nastuduj si VS sv azlbrtaz oficiálne by už externé štúdium BC mali byť, neoficiálne som externé dochodila BC ose, ako denná kombinovana- chodili sme ale ako na externé. Keď že sa tak kryli

kicape76
autor
18. jan 2020

Už sa mi podarilo nájsť externe štúdium SZU v Banskej Bystrici, kde otvárajú aj externe štúdium ošetrovateľstva. No tak uvidíme 🙂

lucy94
14. máj 2020

kicape76 prosím ťa , nedočítala si sa niekde ako často sa študuje ext forma? Ktoré dni?

lucy94
14. máj 2020

@kicape76 prosím ťa , nedočítala si sa niekde ako často sa študuje ext forma? Ktoré dni?

nsplv
25. jún 2023

@barborka1414 ahoj mozem poprosit viac info ohladne szu mgr osetrovatelstvo? Je potrebna prax v skole ci uznaju pracu v odbore? Ako casto su prednasky? Cca kolko ich je za semester? Neviem najst na stranke skoly blizsie info🫣dakujem🙏