Štúdium na Strednej policajnej škole v Pezinku

kikusa8
2. máj 2014

teoretiky uvazujem o praci v PZ a zistujem si vsetky potrebne informacie. Chcela by som sa opytat ci tu je niekto, kto tuto skolu absolvoval a vedel by mi povedat ako to tam presne chodi. Musim ju po novom absolvovat aj ked mam VS? Dakujem 🙂

sylvia77
2. máj 2014

Ahoj, ak si dobre myslím, tak musíš, aj keď máš VŠ. V prípade, že by si mala vyštudovanú Akadémiu PZ, tak možno nie, ale to závisí od miesta, kde by si bola zaradená. Ale väčšinou začínaš na základnom útvare, ako referent a tam musíš absolvovať Pezinok, alebo Košice. 🙂

kikusa8
autor
2. máj 2014

@sylvia77 dakujem za odpoved... Vies aj nieco konkretnjsie o tej skole? Napr. ci tam musim byvat, alebo ci mozem dochadzat, ci je velmi narocna... myslim skor na cas...kedze mam rodinu.

sylvia77
2. máj 2014

Napíšem ti cez IP

sylvia77
2. máj 2014

@sylvia77 dostala si odpoveď ? 😉

zanett115
4. mar 2016

@sylvia77 Ahoj, tiež by som mala záujem o tieto info. Poslal by si mi ich prosím?

jujusiba
4. mar 2016

S prijímaním do PZ to nie je dnes jednoduché. Najprv si musíš dať žiadosť na KRPZ alebo ORPZ. Následne Ťa pozvú na informatívny pohovor. Ak sa im tam budeš pozdávať, posunú Ťa ďalej na psychotesty. Ak ich úspešne absolvuješ, ideš na fyzické testy do Pezinka. Ak nimi prejdeš ideš na lekársku prehliadku do BA. Ale aj keď toto všetko úspešne absolvuješ, nemusia Ťa zobrať do školy (PK, KE). Jednoducho nemajú voľne miesta, nemáš známosti alebo podobne. Môj známy si dával už štyrikrát žiadosť a vždy sa dostal iba na informatívny pohovor. Jednoducho nemal žiadnu tlačenku za sebou. Ale vyskúšaj, možno sa Ti podarí.

zanett115
4. mar 2016

@jujusiba Ďakujem, no mala som záujem skôr o info ohľadom samotného štúdia v škole v Pezinku, najmä čo sa týka výučby a či teda existuje možnosť dochádzania.

rawmamka
4. mar 2016

@zanett115 Ty myslíš externé štúdium ? Ako žeby si dochádzala na piatky a soboty ? To nie, je to denné štúdium, skladá sa z teoretickej a praktickej časti (nácviky služobných zákrokov, donucovacie praktiky,...). Je to náročné aj fyzicky, aj psychicky. Samozrejme ešte predtým je fyzická previerka, pre ženy o niečo ľahšia, ale z každej disciplíny musíš získať aspoň min. počet bodov, neexistuje, že by sa napr. nevedela plávať a získala by si v tejto disciplíne 0 bodov a v iných (beh, sed ľahy,...) by si získala trebárs aj maximum. väčšina uchádzačov vypadne už pri týchto testoch fyz.previerky, psychotesty to preriedia ešte viac, potom ešte skúška zo slovenčiny, pohovory,....

zanett115
4. mar 2016

Ďakujem za "povzbudivé slová". No nežiadala som informácie k samotnému priebehu prijímacieho konania. Tie sú zverejnené na internete a každý gramotný človek k nim má prístup. Len som chcela od nejakej osobne zainteresovanej osoby odpoveď na otázku, že v prípade nástupu na Strednú policajnú školu v Pezinku (pochopiteľne denné štúdium), či je nevyhnutné byť ubytovaný na školskej ubytovni, alebo či je možné dochádzať denne napr. z BA.
Strašenia typu: tam sa nedostaneš, je to náročné, je to len cez známych považujem za bezpredmetné. Nepýtam sa na toto.

rawmamka
4. mar 2016

@zanett115 Vychádzala som iba z toho, čo si napísala - "mala som záujem skôr o info ohľadom samotného štúdia v škole v Pezinku, najmä čo sa týka výučby a či teda existuje možnosť dochádzania". Čiže som predpokladala, že sa pýtaš na to, čo som ti písala. Nepísala si, že sa pýtaš na to, či musíš byť ubytovaná na intráku alebo na priváte v BA. Nemala v úmysle niekoho strašiť, ak si to takto pochopila, tvoj problém. A to na čo sa pýtaš, si vieš zistiť aj sama, stačí si zavolať na študijnné, ale to by si musela pohnúť mozgovými závitmi.

palla12
1. máj 2017

@sylvia77 ahoj prosím mohla by si mi poslať info o samotnom štúdiu ako to prebieha a ci je to reálne popri rodine pre ženy s detmi? Ďakujem

inull5
1. máj 2017

@palla12 ahoj odpoviem ti ak môžem aj ja..štúdium popri rodine s deťmi teda určite nebude med lízať,mozmo to s vyplazenym jazykom nejako dáš.ja by som sa do toho nepustala..A čo potom?kde máš v pláne ísť po škole?neviem ci si už prijatá alebo sa iba chystáš.momentálne je v polícii podstav,klesla aj "latka" na psychotestoch no ver ze žiadny vedúci či riaditeľ nebude skákať meter dvadsať keď mu majú prideliť ŽENU a ešte s deťmi..ospravedlňujem sa za úprimnosť no takto to je co sa tyka výkonných útvarov,jednoducho žena na ulicu nepatrí pokiaľ nie je ako 3 metrova skriňa,a chlapi so ženami robiť nechcú služby.

palla12
1. máj 2017

No pracovné miesto by som mala len musím mať školu a viem že to nebude ľahké ale nič nie je ľahké keď chceš niečo dosiahnuť len sa pýtam že ako to tam prebieha či víkendy sú voľne a tak

adulka07
1. máj 2017

Manžel je policajt.. chodil do školy do Košíc. On tam bol ubytovaný ale nie je podmienka..stačí že ráno dôjdeš na čas .. áno je podstav.. už to nie je lukratívne ako kedysi.. keď si v škole -prvy rok dostávať plat okolo 300-350€ a po škole už na pracovisku keď máš a nočné tak asi 600.. a nikdy nevieš na aký oznam ideš.. či do cigánskeho tábora lebo sa bijú. Alebo ku psychicky narušenej čo chce vyskcocit z okna.. alebo domáce násilie..a majú už aj kamery.. takže pomáhať a hranit už pomaly nebude mať kto za taký plat

adulka07
1. máj 2017

@palla12 áno .,víkendy sú voľne..

palla12
1. máj 2017

Ako s tým nejako rátam veď aj sestričky nevedia akých pacientov budú mať len mi ide o to že mať istú prácu aby som samozrejme zabezpečila deti a bolo to pre neho veľmi náročné myslím hlavne časovo keď chodil domov

adulka07
1. máj 2017

@palla12 všetko sa dá keď človek chce.. pre mužov to je jednoduchšie.. mal čas na učenie a na víkend chodil domov oddýchnuť, vyprať.. ale inak ja robím tiež v ozbrojenej zložke.. syn mal 6 rokov keď som nastúpila.. škola trvala 6 mesiacov.. a dalo sa.. učila som sa po večeroch a hlavne pred skúškami..a teraz som bola po 12 rokoch na dôstojnickej 3 mesiace preč z domu a tiež sme to zvládli. A áno.. máš robotu na 25 rokov pokiaľ dačo nevyvedieš.. a rokmi ti výplata stúpa..

palla12
1. máj 2017

To sú moje slová že všetko sa chce keď sa dá a tiež by som musela chodiť na týždňovky :-\ lebo to mám ďaleko ale k deti mi ma kto strašiť aj keď mi bude smutno ale čo človek neurobí pre deti aby ich zabezpečil a nechcem aby všetko ťahal muž 🙂 a čo presne robíš ak môžem vedieť v administrative

inull5
1. máj 2017

Skočím vám do diskusie..porovnávať prácu sestričky s prácou policajtky v priamom výkone je neporovnateľne.ako hrušky s jablkami..ja som tiež štátny zamestnanec ale nie priamy výkon,začínala som na vysetrovacke.nerozumiem a nechápem načo sa ženy tlačia na priamy výkon jednak na to nie sú pripravené fyzicky(česť vynimkam) a už vôbec nie psychicky.A škola za pár mesiacov ich na to nepripravi..so ženami chlapi robiť jednoducho nechcú tak to je pretože vôbec nezvládajú krízové situácie,často počas zákroku ohrozia nie len seba alebo kolegu..minule sa riesil prípad kraddze a hliadka bola v zložení žena a muž..boli blízko miesta činu a páchatelia unikali autompodľa svedlov.auto zastavili.jeden z páchateľov po vystúpení utekal tak policajt bežal za ním a policajtka zostala strážiť druhého..absolútne nezvládla situáciu a ten človek jej ušiel aj s autom ktoré zastavili..nehovorím o tom ze 90% policajtiek nevie narábať so zbraňou pretože sa boja

adulka07
2. máj 2017

@inull5 máš pravdu.. manžel má tiež kolegyňu čo ťahá kvôli tomu stále služby aby nemusela chodiť do hliadky.. sama to poznám.. tiež som sa už natahovala s opitými

inull5
2. máj 2017

@adulka07 čiže máš skúsenosť..ja som názoru že priate žena v priamom výkone nemá čo robiť..nech je v kancelárii ale na ulicu proste nie.drvivá väčšina mužov odmieta s nimi služby,a sú z toho problémy no keďže nemajú ľudí tak co majú robiť..

sylvia77
3. máj 2017

@palla12
@palla12 ahoj, mala som spolužiačky, ktoré mali deti a boli rok v škole..záleží strašne od zázemia a veku detí

monika4991
30. sep 2019

@palla12 ahoj zaujímalo by ma či si sa nato dala? A ak áno niexo bližšie o škole a tak ak môžeš 😉

palla12
13. okt 2019

@monika4991 ahoj nakoniec nie

zuzkazmartina
3. nov 2020

@palla12 smiem vediet preco nie? Uvazujem nad tym uz dlhsie. Tiez byvam dakeko od Pezinka, plus rozvedena a 4r dcera

ibrunova
3. nov 2020

@zuzkazmartina nad čím uvažuješ? Ísť do PZ?

zuzkazmartina
5. nov 2020

@ibrunova ano.

adulka07
5. nov 2020

@zuzkazmartina ak uvažujes tak si zisti máš dat žiadosť o prijatie do služobného pomeru... Potom pôjdeš na telesnú - previerky z fyzickej zdatnosti a slovenský jazyk a tom na psychotesty... Potom by si mala byť približne rok v škole - tam je plat malý ale keď nastúpis do výkonu už to bude lepšie.. Len počítaj aj s nočnými službami... Len neviem ako to je teraz počas covidu... Daj žiadosť a príde ti odpoveď... Veľa šťastia

ibrunova
5. nov 2020

@zuzkazmartina Tak ako píše kočka vyššie, .. Školy sú dve- Pezinok a Košice. Teraz je to inak ako kedysi, len prvých 20 najlepších v každom behu má možnosť vybrať si miesto (ak je samozrejme voľné), inak ťa dajú od Svidníka po Bratislavu hocikde. Kedysi to bolo tak, že od začiatku si vedela, kde budeš zaradená po škole, teraz už nemáš istotu.

palla12
8. nov 2020

@zuzkazmartina skomplikovala sa mi rodinna situácia v tej dobe