Štúdium informatiky v Ružomberku

janickajanicka
11. jún 2018

Je tu niekto,kto studoval informatiku dialkovo ako rozsirujuci predmet v Ruzomberku? Zaujimala by ma obtiaznost,kedze mam len zakladne znalosti s PC. Za vase komenty vopred dakujem

mfundjova
4. okt 2018

Dobrý deň,
čítam Váš príspevok ale nevidím, že by Vám niekto odpísal. Aj ja som sa rozhodla pre rozšírujúce štúdium INF na KU v RK. V sobotu mám ísť na zápis. Ako ste sa rozhodli vy????

lendejss
28. aug 2019

Dobrý deň vidím vaše príspevky ale nikto ich nekomentoval. Rozmýšľam tiež nad štúdiom INF v RK. Viete mi povedať bližšie info ohľadom náročnosti ?

112lili112
26. okt 2020

@lendejss dobrý deň aj ste sa nato dali ? 🙂

mucha11
26. okt 2020

@janickajanicka Dobrý deň, ja som tam študovala cca pred cca 8 rokmi. Štúdium je náročné v tom zmysle, že ak si myslíte, že budete obsluhovať Excel, PowerPoint, Word, tak sa mýlite. Budete sa učiť minimálne 3 programovacie jazyky plus matematika.

112lili112
26. okt 2020

@mucha11 ďakujem za info 🙂 mám vyštudovanú kombináciu Biológia - Etická výchova a potrebujem si k tomu niečo ešte dorobiŤ ale chcem niečo s čím sa aj ľahko zamestnám aj keď ma láka dejepis či geografia bojím sa že to bude zlá kombinácia zase na zamestnanie

mucha11
27. okt 2020

@112lili112 určite rátajte s tým, že treba k tomu matematiku. Môj odbor je matika a náboženstvo. Takže ta informatika mi k tomu sadla. Ale boli kolegovia a odbormi, dejepis, slovenský jazyk, anglicky jazyk a veru sa zapojili a niektorí ani neskončili. Nechcem vás odhovarat, zvážte, či máte logické myslenie a hlavne algoritmicke.

nthos
1. apr 2021

Prosím Vás, aké programovacie jazyky sa učia na rozširujúcom štúdiu Informatiky?

mucha11
3. apr 2021

@nthos pascal, c++, html a viem ze teraz aj ine

mfundjova
6. máj 2021

@nthos python a c++

lenkaj910
3. júl 2021

Ahojte, aki su ucitelia na rozsirujucom studiu INF v RK?? v tom zmysle, ze ak mam velky zaujem o studium, ale nemam kde nechat syna v soboty + mam to do RK 250 km takmer , cize dlhe cestovanie tam a spat... cize ci su ochotni to respektovat a mozem mat absencie??
@mfundjova
@mucha11

mucha11
4. júl 2021

@lenkaj910 vyučujúci boli veľmi v pohode. Ale myslím, že absencie nebudú veľmi možné. Podľa mňa, ak si dobre pamätám 80% som musela absolvovať.

v19
24. aug 2023

@mucha11 Ahoj, prosim ta, mali ste to studium online, alebo prezencne?

mucha11
24. aug 2023

@v19 prezencne

v19
24. aug 2023

@mucha11 dakujem krasne. ja studujem v Blave, prvy rok sme mali online, teraz nas dali prezencne a som vyse 200km bydliskom...tak zvazujem prestup blizsie. Robili ste aj v pythone?

v19
24. aug 2023

@v19 pripadne ako casto ste mali prednasky? v blave 6 vikendov za semester

v19
24. aug 2023

@mfundjova Dobry den, studujete prezencne? v prvom rocniku ste brali ake jazyky? zvazujem prestu z Blavy, my sme mali acratch a python v prvom rocniku. ako prebiehaju zaverecne skusky? dakujem.

mucha11
25. aug 2023

@v19 áno aj v phytone. Intervaly asi každý víkend, cca 6x a potom skúšky. Presne si už nepamätám. Je to dlhá doba.