Stropné svetlo v detskej izbe

petrofka
2. mar 2018

Ahojte. Ako mate riesene svetlo v detskej? Stojime pred dilemou, ci dat spravit bodove alebo nechat jedno centralne plus nejake lampicky alebo co. Izba ma 5,2x3,2 m. Ta prerabka by vysla dost draho. Preto nad tym vahame. Mame kúpený luster, co ma az 1200lm a intenzita svetla sa da zvysovat a znizovat dialkovym. Takze by mi doost pomohli vase nazory a skusenosti. Maly ma zatial 2,5r. Ale casom bude isto pisat na pisacom stole, hrat na pianino mozno ktore tam je, atd.... Cize nebude len sediet na zemi ale bude k tomu hlavnemu svietidlu bokom, aj chrbtom. A zas neviem ci tie bodove su natolko super, ze nebude treba ine? Dakujem za rady a postrehy 🙂

lindusss2016
2. mar 2018

Ja som si dala robit navrh u svetelneho inziniera do detskej a poradil mi izbu rozdelit na dve zony: pracovnu a oddychovu. Pracovna bola na okennej strane, tam navrhol bodovky (to ti ale musi niekto poradit, ake a kolko potrebujes na osvetlenie vasho priestoru) a na strane oproti oknam bude oddychova zona s lustrom, ten visi v centre pomyselnej oddychovej zony, nie v strede izby. Nvm, ci ti to nejak pomohlo, ale nam to teda poradil tskto