Strojček na zuby v dospelosti - vaše skúsenosti

verkaveverka
17. nov 2017

Ahojte mamičky. Mám 21 Ja som kedysi mala strojček, ešte v 5.ročníku na ZŠ, ale čeľustný ortopéd mi nevyriešil predkus, iba zakrivenie zubov. Nanešťastie, vdaka tomu, že mi narástli zuby múdrosti, zuby sa mi zakrivili mierne opäť a kvôli predkusu mi vznikla aj porucha čeľustno-spánkového kĺbu, takže na noc nosím špeciálnu dlahu. Veľmi túžim po strojčeku, ale momentálne si ho vôbec nemôžem finančne dovoliť, musím pracovať na bakalárke, mám teraz toho veľa. Okrem toho mám aj mierne obavy z toho, ako by vyzerala moja tvár bez predkusu. Neviem, či v takomto prípade treba aj vytrhnúť tie zuby múdrosti alebo nie, či koľko by asi trvala tá liečba.

Poprosím vás, ak máte s niekym dobre skusenosti, a má ceny také pre bežných smrteľnikov, dajte mi prosim vedieť 🙂 Ďakujem.

bielavila
17. nov 2017

neviem ti odpovedat na vsetky otazky, ale aj ja si idem dat strojcek kvoli predkusu v Ke a cena by mala byt odkol 2500 euro za 2-2,5 rocnu ale moze sa pretiehnut aj na trojrocnu liecbu, cena zahrna odtacok nasadenie a zosadenie strojceka, kontroly, vymena drotikov, cena ja za strieborny.-zelezny strojcek, tie biele su drahsie, je to hroza a des ta cena, ja nemam krive zuby iba ten predksu a toez mi robi problem zdravotny a nie esteticky, idem spoit a snad o rok sa do toho pustim, mam 32 rokov

miriamka24
30. dec 2018

@bielavila môžem sa opýtať ako ste dopadli so strojčekom?

bielavila
30. dec 2018

@miriamka24 o 3 tyzdne idem az k celustnemu ortopedovi tak potom mozem napisat

miriamka24
2. jan 2019

@bielavila budem rada za info

jenn
4. mar 2019

Ahojte tiez mam po tridsiatke a poslednu dobu sa intenzivne zaoberam touto myslienkou... Mam predkus a pocit ze sa mi to rokmi zhorsuje ako aj si vsimam ze pri jedeni tvrdsich jedal ma bolia tie klby na sankach ale aj pri cipsoch cize nie len dako moch tvrdych. Len ma zaujima hore mi na kazdej strane chyba zub cize dva v podstate kedze ide o predkus to by sa pekne posunulo :D ci to dorabaju zuby musi byt plny pocet ci ako to je? A rada by som keby mi napisete vase vysledky dakujem 🙂

maja1504
21. júl 2019

@jenn ahoj 🙂, neviem ci si dostala od niekoho odpoved, ale tiež idem na strojcek, mam po 30tke,tiez mi chyba jedna 6tka hore.. Chceli, ze by som si dala implantat, ale uprimne, nemam na to peniaze, tak sme sa bavilo, ze to pekne stiahnu.. Ze jeden zub neni problém.. Na spodnych zuboch mi chybaju tiez dve 6tky,tam ze mi to vedia tiež stiahnuť, ale ze pri dvoch chýbajúcich zuboch tam ostane predsa mala medzera..

sojer78
21. júl 2019

@maja1504 čo som počul, tak pritiahnutie zubu može narobiť niekedy viac problémov ako osohu.

maja1504
25. júl 2019

@sojer78 budem sa modlit aby nie.. 🙈 Uz som si celkom uzila so zubami.

sojer78
25. júl 2019

@maja1504 záleží od toho o kolko mm sa jedná

salonka22
25. júl 2019

ja som nosila strojček od 28 do 31 rokov, mala som mliečny ocny zub a trvaly bol zakliesneny v dasne. boli to tazke tri roky, zakazdym som tam nechala okolo 60 e za kontrolu, ak si dobre pamätám (raz za mesiac). mala som vsak skvelu doktorku v nitre, som rada, ze to robila prave ona. ked teraz vidim svoje zuby, nadavam si, ze som to neabsolvovala uz dávno - su ovela krajsie hoci som si strojcek primarne nedávala kvôli tomu.

sinnovea1
2. nov 2020

@salonka22 mozem sa opytat, kto ti to robil? tiez mam nevyrastenu trojku ocny zub a obavam sa toho strojceku. Nebolelo to? Dalo sa na to zvyinut? Velka vdaka za info🙏

salonka22
3. nov 2020

@sinnovea1 robili mi to v NR, ortodontistka Katarima Jakubova, ale tusim uz maju len detskych klientov. Bolelo to len na zaciatku. Vytrhli mi 1 zub, aby sa urobilo miesto na tu trojku. Potom to posúvali, musela som ist do Ba na chirurgiu, aby mi urobili dieru v dasne, kde bola ta trojka, na nu nalepili taky drotik a tahali ju dole. Bola velmi vysoko a nakoniec ked uz bola na polovicu dole, zistilo sa, ze je to uz mrtvy zub. Tak ju vytrhli a zas to trochu posuvali... Ostala mi tam mala medzera.

sinnovea1
3. nov 2020

@salonka22 juj..si ma obrala o odvahu🙈a ta chirurgia - nebolela ta "diera" a to tahanie? a ten zub sa nedal endodonticky uz osetrit? a teda nemusela si ist na implantat, len ti poposuvali vladtne zuby hej? neboli to? a ako dlhi to vsetko trvalo, cela liecba? jest si mohla pocas celej doby v pohode? a strojcek si mala klasicky kovovy? velka vdakaza odpovede🙏🙏🙏

salonka22
4. nov 2020

@sinnovea1 3 roky, kovovy strojcek. Tri roky bez usmevu😀 Ako ten zub tahali von, scernel a bolo jasne, ze je kaput😀 Ta chirurgia - bola som 2x, nic, co by sa nedalo prežiť

sinnovea1
4. nov 2020

@salonka22 no nic moc teda😩

salonka22
4. nov 2020

@sinnovea1 keby som to mala absolvovat este raz, chcela by som priesvitny. Ale ten vraj nie je taky silny a bol vtedy o dost drahsi. To bolo pred 8 rokmi cca.

sinnovea1
4. nov 2020

@salonka22 mne povedal teraz ortodontosta, zevraj mozem mat aj ten, ze to vychadza rovnako🤔ale presnu sumu zatial neviem

veronika271215
21. máj 2021

@salonka22 ahoj prosim ta ku akej zubarke si chodila na strojcek v NR?

salonka22
23. máj 2021

@veronika271215 Mudr Jakubova, ale myslim, ze uz robi len detske

kika52621
23. máj 2021

Ja ti môžem povedať, že mne trhali dva vrchné, , zuby múdrosti,, čiže stoličky kvôli strojčeku....robili mi to v úplnej anesteze lebo ja som mala jeden zub položený na nerve a lekár sa bal mi trhať zuby v ambulancii...... Takže som bola normálne na operačke..... rekonvalescencia trvala asi mesiac prvý týždeň som len ležala v posteli nebola som schopná ničoho bolelo to mala som to opuchnuté postupne som sa dostávala do normálu opuch postupne ustupovať aj bolesť tiež som bola obmedzená v jedle nemohla som jest všetko ale to je normálna keďže som to mala zasivane..... Ale z odstupom času môžem povedať, že by som šla do toho opäť ani týždeň po operácii som to nelutovala vedela som, že to bude bolieť ale to všetko prejde.