Strojček na zuby v 28. rokoch

ilike14
1. mar 2018

Ma niektorá mamička skúsenosť s narovnávaním zubov vo veku takmer v 30. Aké sú možnosti, prípadne či má význam strojček a pomôže zuby narovnať. Koľko to cenovo stoji?

simca06022011
1. mar 2018

Otazky na zubara, nakolko cena strojceka je indiidualna, stav chrupu tiez, moznosti tiez.. je ja neviditelny, ked soms i to pred par rokmi zistovala tak stal tak 3000EUR :DDD ja som uvazovala a da sa to, ale vraj to bude trvat dlhsie ako v detskom veku a je mozne ze sa mi zuby posunu spat (to ale plati aj v nizsom veku podla mna) a teda ten niekolkohodinovy strojcek sa potom dava este.. 🙂) ja som na to nenabrala odvahu :D

dorottka
1. mar 2018

Vyznam to ma, ja mam o par rokov viac ako ty a strojcek mi zuby pekne narovnal. Moznosti je vela, je tu o tom x tem, rovnako ako aj o cenach, najdes od 1200e do 6000e 🙂

iren88
1. mar 2018

ako dospelú ťa to výde dosť. či to bude mať pri tebe nejaký efekt, to musíš prekonzultovať so zubárkou. ale keďže už nemáš pod 18 a to znamená, že ti poisťovňa nepreplatí nič a cena sa pohybuje od 1000 eur vyššie

simca06022011
1. mar 2018

Inak este ma napadlo, ze napr. ja kvoli predkusu mam problem s TMK, cize ak je v hre aj takato vec, tak sa do strojceka oplati ist, ak to odporuci zubar...a su na to financie. Ono nie len stojcek ako taky je drahy, ale dost casto sa chodi aj k zubarovi, a neviem ako teraz, sestra chodila ako 14-16rocna a za kazdu navstevu platila...

dominika6
1. mar 2018

@ilike14 význam to má vždy,aj to pomôže v každom veku..strojček môžeš mať aj vnútorný ale je to 2x drahšie..takéto otázky treba smerovať u svojho zubára

kacena4
1. mar 2018

co sa tyka ceny uz ti napisali, co sa tyka vyznamu zalezi od toho a ako stave mas chrup a to tu ti cez kona nik nepovie, otazka je ci ti treba trhat zuby aby sa mali ostatne kam posuvat. ja som mala v dospelosti, museli vy vytrhnut 4 zuby nakolko som mala malu celust a velky predkus, dokonca aj zuby za sebou, takze vyrazne zanedbane zo strany rodicov ☹ ak uz mas nejake zuby vonku napr. stolicky, ci mudrosti, korunky.... vsetko to ovplivnuje - treba aby to pozrel zubar a zhodnotil a tiez potom su moznosti neviditelny strojcek cenovo ine palky, alebo klasicky nizsie sumy

ilike14
autor
1. mar 2018

Dakujem za kazdy priklad, pytala som sa na osobne skusenosti zien co maju alebo mali vo vyssom veku strojcek. Vseobecne info mam od svojho zubara.

simca06022011
1. mar 2018

@ilike14 no ale to je dost vseobecna otazka co si dala :D

ilike14
autor
1. mar 2018

@simca06022011 pytala som sa na skusenosť. A ďalej to komentovať nebudem.

didi35
1. mar 2018

Ma to význam, mala som 34 rokov a za 1,5 roka som mala zuby vyrovnane... skoda že som si to nedala urobiť skôr...

ajajaj00
1. mar 2018

ja som si davala strojcek v 30 rokoch a v 4 mesiaci tehotenstva...a ked mali chlapci 3 mesiace uz mi ho dali dole...platila som cca 800€..mala som sice strojcek len dole a kvoli jednemu zubu ale oplatilo sa

kate_ke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
1. mar 2018

@ilike14 si drzá, toto nie je diktatúra ale diskusia

teraz možno pre ostatných, čo to budú niekedy čítať... záleží či máte zuby pokrivené alebo máte problém aj s predkusom. pri predkuse vnútorný strojček nedostanete, lebo tam by nemalo čo tlačiť zuby smerom dozadu. najskôr vám narovnajú očné (predpokladám, že tieto máte tiež pokrivené v zmysle, že sú v rovine v hryzákmi, pričom ich zdravý tvar je jemne zakrivený, aby zuby tvorili pekný oblúk) a potom keď budú mať tvar oblúka, tak na posledné zuby dostanete taký špeciálny zámok + celé zuby budú mať oblúkový kov o niečo hrubší. pri každej kontrole z toho oblúka na každej strane niečo odrežú - uvidíte ten šok, keď vám ukážu akú veľkosť vám dali na začiatku a akú vyberú na konci 😀 u mňa bolesť nebola ani tak pri vyrovnávaní zubov, lebo aspoň sa dostali do správneho položenia a prestala bolieť hlava a aj sa mi lepšie hrýzlo, ale bolelo ma po každej návšteve, keď opäť odstrihli jednu veľkosť (niečo ako keď chudnete a každý mesiac by ste si dávali o jednu dierku menej - než zase do nej schudnete, tak vás to bude tlačiť).

a ešte môj názor - snímateľný strojček je zbytočný... ak máte zuby vhodné pre snímateľný, tak to si ho ani dávať nemusíte, možno tak pre vlastní sebavedomie, že trošku pomôže 🙂 osobne by som to prirovnala k max jednotkám dioptriám, že vidíte ale už je to na okuliare - tiež operácia pre komfort... čo už operácie nie je pre komfort, ale pre zdravie, sú dioptrie okolo 5 a vyššie - no a podobne to platí aj pri strojčeku... strojček dosť pomôže aj od bolesti hlavy, ak sú zuby už tak posunuté, že ich cítiť aj "cez kosti"

ilike14
autor
1. mar 2018

@zuzanka.zuzu to je váš názor. Zadala som stručnu otazku a popisala že kto ma skusenosť. Poďakovala za komentare ktore boli k veci.

sonik7
1. mar 2018

Mala som cca tak ako ty, zuby sa narovnali, teraz mam nocne - je to na dlho 🙂
Ma to vyznam, urcite.

bluff
1. mar 2018

že či strojček pomôže zuby narovnat? to je čo za otazku... a to koľko to stojí je predsa individuálne.

dorottka
1. mar 2018

@zuzanka.zuzu co myslis tym snimatelnym strojcekom? Ten, co sa daval dakedy len na noc a kazdy tyzden sa utahoval ako keby klucikom? 🙂 Ten mala sestra a dobre jej narovnal, ona mala hrozne krivaky, len ho nosila zial 10 rokov kvoli tej znizenej ucinnosti a teraz ma problemy s kostou - tak dlho sa nema strojcek nikdy nosit.
Alebo myslis snimatelny, akoze Invisalign? Ten nosim zas ja a paradne mi uzavrel otvoreny zhryz, jednu z notoricky najtazsie riesitelnych vad zhryzu, mala som tiez kvoli tomu problemy s TMK. Cize ja urcite odporucam, nie je to len na kozmeticke nerovnosti 🙂

spanielka2
2. mar 2018

ahoj..ja som si dala strojcek cca v 25tke.. sama som bola z toho taka nesvoja ze ako to prijmu kolegovia v praci, v tej dobe som chodila externe na vysku tak aj ze ako to prijmu spoluziaci a tak..ale nikto to neriesil.ja mam dokonca dva predne zuby korunky a na tych strojcek zle drzi cize som casto chodila na opatovne prilepenie tych suciastok.. ja som si dala suciastky priesvitne ale drotik som mala zelezny cize najma ten bolo vidno.. po case dokonca ludia mi hovorili ze si na to tak zvykli na mne ze mi to svedci..chodila som k sukromnej Dr. v BA (Dr. Klimova na zahradnickej)..skor ako som do toho isla dala mi presny casovy harmonogram aj financny plan.. mne kvoli strojceku a kvoli vyraznemu posunu horneho chrupu museli vytrhnut dva zuby (v mojm pripade islo o horne patky kedze jedna z nich bola uz bez nervu).. najskor mi dali horny strojcek..stal cca 1200e a o rok na to mi dali spodny ktory stal cca 1000e.. dokopy som mala ten horny vlastne dva roky a dolny rok subezne s tym hornym..po dvoch rokoch mi ich dali oba dole..keby som si dala celokovove riesenie tak by bol strojcek o nieco malo lacnejsi..za kazdu kontrolu sa platilo..zalezo od ukonu, byvalo to od 20 do 100eur..dokopy za tie dva roky som dala asi za strojcek aj s kontrolami nieco okolo 3000-3500eur.. v kazdom pripade isla by som do toho kedykolvek znova a odporucam to kazdemu..zuby mam nadherne a kazdy sa ma na to pyta..stalo to naozaj za ten cas, trpezlivost a peniaze.. navyse treba mysliet na to ze ked mas strojcek nemozes zuvacky a niektore veci sa tazsie jedia..musia prisne dodrziavat hygienu ust aby ti nevznikli farebne nerovnosti na zuboch ked ti ho daju dole.. ja som sa vdaka strojceku denne naucila pouzivat nielen zubku kefku ale aj medzizubku kefku a dentalnu nit a uz ubehol nejaky ten rocik odkedy mi dali strojcek dole ale dodnes som uz zvyknuta sa pekne o zuby starat a bez toho nejdem spat..vdaka tomu sa mi prestali tvorit kazdy a nakoniec som si dala amalgamove plomby stare vymenit za biele a este som si nechala dobelit zuby..cize ma to posunulo len k lepsiemu🙂 este chcem pripomenut ze teraz chodim raz za rok kontrolu kvoli tomu ze ked sa robi taka zasadna zmena ako u mna a tym ze som mala strojcek ako dospela tak na noc mam na vyber dve alternativy ktore mi zuby udrzuju v tom novom stave..bud nocny strojcek alebo taka priesvitna formicka - odliatok zubov.. staci pouzivat jedno alebo druhe.. cim dlhsie budes mat od snatia strojceka tym menej tieto nocne pomocky budes potrebovat, ale myslis ze sa toho uz dokonca zivota nezbavis.. posledna vec - ak do toho pojdes a das si strojcek, nechaj si najskor urobit rengen ako Ti lezia osmicky... mne totiz zistili ze mi rastli lezato, a keby sa rozhodli hoci aj v mojej patdesiatke rozhodnut rast tak by mi pokazili moj krasny rovny trup a zacali by mi vytlacat ine zuby...takze skor ako toto cele zacalo najskor mi museli vytrhat vsetky osmicky.. no ale aj tak to stalo za to🙂

ilike14
autor
2. mar 2018

@spanielka2 ďakujem za skusenosť, tiez mam strach že ako to bude vyzerat na mne, hlavne ked sa chcem vratit do prace a ratam s tym ze to bude aj dva-a viac rokov. Ale pracujem v uzkom kruhu ludi, tak si myslim ze aspon to by mohlo byt ok. Mam osmicky vonku na hornom rade, a s tymi by mohol byt problem podla zubarky/ ale bolo mi povedane ze lepsie to pusudi ortodontista.

dorottka
2. mar 2018

@ilike14 ludia moc neriesia cudzi strojcek, xy znamych starsich mam so strojcekom a nikdy som tomu nevenovala pozornost, rovnako ako nikto mne... celkovo sa dost precenuje nazor okolia, jednak kazdy ma svoje starosti a po druhe, kaslat na nich, co sme deti, ze sa smeju, ked niekto nosi okuliare, strojcek alebo ma odstavajuce usi? 😃 Isto by ma to nezastavilo v ceste za mojim zdravsim a lepsim ja 🙂

smejo03
2. mar 2018

Ja mam 31 rokov a nosim fixny strojcek 🙂 nevidim v tom osobne ziadny problem 🙂 ja som si dala nahorne zuby keramicke biele zamky cize nie je taky vyrazny ako tie kovove....nosim ho uz rok a zuby su krasne narovnane tak ako som chcela a niekedy v lete by som ho uz mala mat dole.... 🙂 cena a veci okolo toho su samozrejme individualne podla typu liecby

ilike14
autor
2. mar 2018

@dorottka prave to že ja nepoznám nikoho z okolia kto by mal strojček okolo 30.rokov . Snažim sa kašlať na to čo hovoria ostatní, vypočula som si už rôzne názory prečo sa vykašlať na to. ... ale taketo veci myslim že posudi najlepšie človek čo ma osobne skusenosti. T.j. pytat sa na nazor na strojček v tridsiadke niekoho kto zo zubmi taký problém nemá, je pre mňa bezvýznamne ☺

smejo03
2. mar 2018

@ilike14 to som si aj ja vypocula ze a naco mi to uz je na 'stare kolena"a podobne dristy...proste to robim pre seba...ja som mala dost krive a hlavne aj zly skus cize sa mi aj horsie jedlo a podobne a hambila som sa aj normane usmievat lebo mi vadili moje zuby....teraz uz vyzeraju perfekte a o tom ako sa mi dobre uz konecne da najest ani nehovorim 🙂 btw. moja teta ma 60 a ma fixny strojcek :D mala vzdy taku medzeru medzi zubami ako madonna a proste sa odhodlala na to a tiez to uz ma krasne narovnane a je spokojna 🙂

ilike14
autor
2. mar 2018

@smejo03 musi to byt super pocit. Umna je to takmer to iste. Vdaka

smejo03
2. mar 2018

@ilike14 drzim palce 🙂 ved aj u mojej celustnej ortopedky stretavam len dospelakov a starsich aj po 30 🙂

dajanak
22. apr 2020

@ajajaj00 ahoooj pisem ti lebo si moj pripad, možme aj sukrome. Ja mam 37 a som sa odhodlala na strojcek, tiez len dole a tiez kvoli jedneme zubu. Mozem par otazociek?

ajajaj00
22. apr 2020

@dajanak jasneee

palomita771
17. nov 2020

@didi35 môžem sa spýtať aký tip strojčeka ste mala? Fixný ci vyberateľný? Dakujem

didi35
18. nov 2020

@palomita771 Fixný, asi rok som ho mala

palomita771
23. nov 2020

@didi35 a na koľko cca vyšiel prosím? A aj hore aj dole? Ci len jeden