Strojček na zuby na predkus

lucyjuris
19. júl 2018

Ahojte, prosim Vas nemate niektora skusenosti so strojcekom na zuby v dospelosti? Chcem si upravit "predkus" ale je to tu na slovensku dost drahe, neviete ci sa to da platit aj postupne? Mate skusenosti s konkretnym stomatologom? Dakujem pekne

vlasica19
19. júl 2018

Toto na splatky nedavaju :/

hettinka
19. júl 2018

@lucyjuris strojček sa platí postupne ... dcéra chodí a prepláca nám časžť aj poisťovňa, no platíme výkony postupne, nie naraz 2000

rusalinka
19. júl 2018

Nebudeš to platiť naraz. Treba sa pripraviť, že ale keď ti to nasadia, bude to jednorazovo viac (cca 300-400 €), potom kontroly a ďalšia väčšia pálka bude, keď ti to budú dávať dole. Mne sa tak za 2,5 roka (mala som hore, aj dole) suma nazbierala na cca 2500-3000 €. Ale ako vravím, postupne, nie naraz 🙂

kristina345
19. júl 2018

No tak dcera ma, nasadenie vrchného stalo 750€ a to nám este doplacala poistovna (poistpvna doplaca iba do 18 sa mi zda) spodný daco menej. Kazda navsteva nas stoji cca. 30€ (chodime priblizne kazde 2 mesiace, dakedyaj menej casto).

benit
19. júl 2018

U nas sa da sj ta prva suma na splatky. Baby nosia kazdy mesiac kolko mozu a oni odpisuju z dlhu. Inak by si to mnohi rodicia asi ani dovolit nemohli. Uz ta prva suma je dost vysoka ana bezne slovenske platy.

zuzanka.zuzu
19. júl 2018

@rusalinka za čo si platila keď ti to dávali dole? za ten úkon? ja nič, iba tú štandardnú kontrolu (ale nezapočítali mi materiál tie železné skrutky ktorými to mesačne priťahovali, no zase mi robili odtlačok zubov, takže to vyšlo cca narovnako 😀 )

rusalinka
19. júl 2018

@zuzanka.zuzu cca 300 €... - dole, odtlačky, nočné strojčeky...

zuzanka.zuzu
19. júl 2018

@rusalinka jaaaj ale to ale nie je kontrola, ale už skôr nový materiál - napr. tie nočné strojčeky nepotrebuje každý, takže preto taká suma, chápem...

rusalinka
20. júl 2018

@zuzanka.zuzu veď ja som ani nepísala, že to bola kontrola 😀

hettinka
20. júl 2018

@kristina345 my sme ta nasadenie dali okolo 300 vrchný a 200 spodný. Kontroly každý mesiac, niekedy len 5-10€, niekedy okolo 20€, podľa toho, či niečo mení a aký materiál použije.

kristina345
23. júl 2018

@hettinka Juj, tam som a trochu preklikla pri cene za nasadenue, nie 750 ale asi 175.

sueswiss
25. júl 2018

Záleží aj od toho kam chodíš a aký strojček si dávaš alebo si chceš dať. Je to docela individuálne ale menej ako tých 1000€ nečakaj. Ale z druhej strany ani nie viac ako 3500€ (dokopy so všetkými kontrolami)