Strojček na zuby a bielenie zubov

ayamesenpai
20. aug 2017

Ahojte 🙂 chcela by som sa vás opýtať na 2 otázky a to: ako to je so strojčekom na zuby ? Keď mám 20. Keď so bola menšia tak mi zubárka povedala že mi strojček netreba ale teraz keď už som dospelá tak som si všimla že mám zuby mierne krivo nie moc ale predsa to je trochu vidno. Strojček som skorej myslela taký nočný . Nechcem taký na pevno predsa len si nemyslím že je tá odchýlka taká veľká ale je tam. Chcem sa opýtať musela by som si to zaplatiť ? A ak tak koľko to cca je ?
A druhá otázka: Ako to je s bielením zubov ? Mám ich tak trochu žlté a nevypadá to pekne. ☹ Chcem sa opýtať kde sa to dá a koľko to cca stojí ? Podľa zubárky mám zuby dobré ale chcela by som ich mať rovnejšie a belšie predsa len to vyzerá peknejšie. Teraz keď sa smejem tak mám ruku na ústach a na fotkách sa tiež neusmievam tak aby mi bolo vidieť zuby ale len tak trošku. (Mamina mi síce hovorí že ma to nemá zaujímať, že je to jedno či ich mám trošku krivé alebo žlté pokiaľ ich mám. Jej je to jedno a tak to zákonite by malo byť aj mne, ale mňa to veľmi trápi ☹ ) Chcem mať pekný úsmev predsa len to zdvihne aj sebavedomie aspoň mne by zdvihlo a to veľa. (Najlepšie by bolo mať tzv. hollywoodsky úsmev ale nekradnem a ani "orgány sa nechystám predať" aby som na to mala peniaze 😀 aj keď vie niekto koľko to stojí ? 😂 😂 😂 😂 to len tak pomimo otázka 😕 😝 )

Ďakujem za odpovede 🙂

ksebejka
21. aug 2017

Ahoj, strojček prepláca poisťovňa len do 18 rokov. Ak by si ho už pred tým nosila a znova by sa zuby pokrivili, dalo by sa to riešiť ako reklamácia, ale keď to je prvý raz tak najskôr budeš platiť. Ďalšia vec - zakladací strojček v tvojom veku už nemusí stačiť - dáva sa skôr deťom, ktoré ešte nemajú zuby pevne v kosti. Alebo po liečbe fixným strojček na udržiavanie zlepšeného stavu. Nosila som strojček 3x tak už o tom viem celkom dosť Bohužiaľ...

Neviem, ako veľmi máš zuby žlté, ale ja som bola len na kozmetické bielenie a zabralo aj to. Okrem toho bielim pásikmi Crest - skús si to pozrieť na nete, tiež dobre zaberajú 🙂

ayamesenpai
autor
21. aug 2017

@ksebejka ďakujem 🙂 no to bielenie som myslela skorej také lepšie :/ napr. tým laserom