Stretnutie spolužiakov po rokoch

salima66
20. máj 2023

Ahojte, čo myslíte o týchto stretávkach? Podľa mňa by na ne mali chodiť iba tí, ktorí majú o to záujem a nie ta nútiť tých, ktorí nechcú ísť.

pribinak
20. máj 2023

@salima66 však na ne chodia len ti vo majú záujem. Nikto tá nepríde v putách ťahať z domu

salima66
autor
20. máj 2023

Nikto ma nepríde ťahať, ale niektorí vytrvalo prehovárajú.Občas aj prídem, ale iba občas. Niektoré bývalé spolužiačky sa tiež sťažujú a hľadajú výhovorky.

pribinak
20. máj 2023

@salima66 však otvorené povedz že NIE a hotovo. To je základ asertivnejsie správania. Nie, ďakujem a viac neriešim

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
20. máj 2023

Vobec to neriesim, ked chcem, idem, ked nie, nejdem. Som v zahranici a je to pre mna tym padom trochu narocnejsie. A popravde, ani raz sme nemali stretko, kde by sme boli vsetci, resp. aspon vacsina. Vzdy je to po skupinkach.
A ak ta niektori vytrvalo prehovaraju a ty ist nechces, tak nechod predsa. Napis, ze nejdes a hotovo. Si predsa dospely svojpravny clovek.

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2023

Este som nepocula, ze by tam niekoho nasilu tahali. Kto chce, ten ide, kto nechce, nejde. Ak ale niekto nevie priamo povedat, ze nepojde a zbytocne o tom diskutuje, tak to nie je asi chyba organizatorov.

muchotrafka298
20. máj 2023

Nechodim, zo strednej skoly ani nemavame (vlastne som is teraz uvedomila ze sme neboli ani kolektiv, skupinky ludi co sa bavili iba navzajom). So ZS som s neiktorymi v kontakte, ale na stretavku som neisla ked bola. Nemala som dovod vidiet triednu ucitelku, ktora sa chovala ku mne ako sa chovala a na ulici mi ani neodzdravi ked ju stretnem. Takze na co mam ist na stretavku? Uplne zbytocny cas, ked si nemam s tymi ludmi co povedat.

pribinak
20. máj 2023

@muchotrafka298 tak ale nie každý to takto mal. My sme mali triedneho mladého učiteľa ktorý si ešte pamätal že aj on bol študent a tak sa správal veľmi korektne

Boli sme celkom fajn kolektív, áno boli skúpinky, to je normálne, nie každý zadnému vyhovuje
My mávame stretávky, nie vždy príde každý, ale nirmalne pokecame, povieme čo mame nove a pospominame na staré časy

muchotrafka298
20. máj 2023

@pribinak jasne, toto je vyslovene moja skusenost. Moja mama napriklad mava pravidelne stretavky zo strednej skoly, na ktore chodi vzdy. Myslim ze nebola mozno 1-2x za cely cas od 18 rokov doteraz. Ma 76 rokov. Samozrejme, kazdy to ma inac. Nikto nikoho neprehovara, stretavky so ZS su organizovane viac menej spontanne alebo vtedy, ked pridu ludia zo zahranicia na Slovensko.

vroni
20. máj 2023

Ja chodím, keď mi vyhovuje termín. Boli sme normálna trieda, žiaden super zomknuty kolektív, ale teraz radi pokecame, vždy sa strašne na smejeme a sľubujeme si, ze sa musíme stretávať každý rok... A zase o pat rokov 🤣🤣🤣 Triednu sme mali strašne fajn, bola chvíľočku po skole, možno o desať rokov staršia od nás, so všetkými si po maturite potykala (dovtedy bola razna, žiadna kamoška), proste je to fajn, väčšina ľudí chodí, tuším nemáme nikoho, kto by "z princípu" nechcel. Zo základnej sme sa stretli len raz, tiež to bolo výborné, ale nema to kto organizovať, sme roztrúseni po celom svete...

januska12323
20. máj 2023

Ja som nebola ani raz a nikto ma potom nevolal. Povedz, že nemôžeš a hotovo. Čo budú stále vyvolávať, vypisovať? Stále môžeš nedvihnut, neodpovedať, prinajhoršom zablokovať.

tenerifka
20. máj 2023

nikto nikoho nenuti. Treba jednoducho vediet povedat NIE. Nikdy by ma nedostal nikto tam, kam ist nechcem, mam sa velmi rada.
Na stretavky z gymplu chodim rada, aj ked som velmi daleko, ale chybala som len minuly rok, ked sa mi nedalo prist.
Na stretavke zo ZS som nebola nikdy, popravde, som rada, ze tych primitivov (z 99%muzi) uz nikdy nemusim stretnut

spadnutaslivka
20. máj 2023

U nás vždy vyberú termín, ktorý mi nevyhovuje. Chápem, že nikdy nebude vyhovovať všetkým, takže sa netrápim. Našťastie u nás rešpektujú, že sa nedá prísť každému. Tiež máme spolužiakov v zahraničí a pod., nie každý sa urve hocikedy.

mimikarol
20. máj 2023

Nasilu tam predsa ísť nemusíš. Ja som bola po 15 rokoch zo strednej a bolo super 😊 Ale keby tam nemám kamošky s ktorými som stále v kontakte tak nejdem

eeffka
20. máj 2023

@salima66 ake prehovaranie, organizovala som stretavku,bolo nas v triede 36, obvolala som polka prisla, 1/4nemohla ale by prisla, 1/4nedosla , 1mi povedala aby sme ju uz nikdy nevolali lebo nas nechce vidiet 😱 hmm ok,poznacene do zoznamu,ktory si posuvame ked organizujeme . Naposledy nas prislo 15. Neriesime, sadneme pokecame na volno, nezajednavame ziadne saly.

petamich
20. máj 2023

som dospela svojpravna zena - chcem idem, nechcem nejdem vybavene 🤷‍♀️

evica17
20. máj 2023

raz som bola, a uz viac nepojdem. lebo s kym sa chcem, stretnem sa aj mimo, a o ostatnych nemam zaujem tam byt a kecat s nimi, som introvert,tak to aj asi ocakavli.

oli18
20. máj 2023

Ved si dospela, nik ta nemoze prinutit.

siska53
20. máj 2023

@salima66 sak ked nechce, nechod! U nas pridi len ti, ktori chcu a mozu.

martinkatinka
20. máj 2023

Ja nechodim, lebo sa mi nechce 😆 a ked sa ma spytaju, poviem, ze sa mi nechce 😁 sice sa stale vypytuju, ze preco, ale proste nepridem, lebo sa mi nechce 😁

cucica
20. máj 2023

Ale to je aj dobre, ked ta prehovaraju, maju ta radi, horsie by bolo, keby ani nezavolaju 😂
Ja rada chodim na stretavky tiez 🙂

viestta
20. máj 2023

A co ty nevies odolat vytrvalemu prehovaraniu? Vsak ked nechcem nejdem, mozu ma prehovarat kolko chcu

marca12
20. máj 2023

To je normalne,ze ta prehovaraju. My mame par spoluziacok,ktore nikdy neboli na stretavke. Smutne,ze im nestojime za stretnutie pritom su z rovnakeho mesta,kde sa kona stretavka. Ja napr nechapem,preco sa niekto citi bud menej cenne alebo nadradene a nechce prist. Nikomu sa tam neublizuje,posedime,pokecame a kto chce moze ist domov po veceri,nemusi tahat do noci

rfrd12
20. máj 2023

Ja nechodím. Nemám vyslovene dôvod, ale proste táto kapitola už je za mnou. S kým chcem, udržiavam kontakt aj mimo stretávku, ostatných vidieť nepotrebujem

rfrd12
20. máj 2023

@marca12 čo je na tom smutné?

nelka93
20. máj 2023

Ja som nebola ani na jednej stretávke. Nemám dôvod sa s tými ľuďmi stretávať.

h2
21. máj 2023

Na stretávku idem, keď sa mi chce a nejdem, keď sa mi nechce. Nestretla som sa s tým, že by tam niekto niekoho nútil ísť.

janulik2008
21. máj 2023

Ja nechodím, mali ma "u prdele" keď som chodila do školy, tak prečo by som tam mala chodiť? Tuším aj zo skupiny na FB som odišla 😀🤔

hedamaria
21. máj 2023

Stretávky môžu byť pekná vec, ale niekoho tam nasilu nútiť a prehovárať? Veď môže mať osobné dôvody alebo zdravotné, finančné, o ktorých nechce rozprávať. U nás sa stretávky nerobia, ale, ak chcem, stretnem sa so spolužiačkami, s ktorými som si rozumela a v súkromí sa porozprávame.

muchotrafka298
21. máj 2023

@janulik2008 tuto uplne zdielam tvoj nazor. U mna je to este o tom, ze neznasam tie plytke chvalenkarske reci o tom, kto ma aky dom, auto, chatu, kolko ma penazi. Raz som bola a stacilo mi. Postoj ludi ku mne sa nezmenil, tak v tom nevidim ziadny vyznam.