Stravovanie sa pri histamínovej intolerancii

bea22196
21. máj 2020

Ahojte ma tu niekto histamínová intolerancia??
Ja som sa to dozvedela ze to mam min.tyzden ..jedalnicek katastrofa zachvilu ma nebude vidiet :( objednala som si aj knihu ale to aby clovek pomaly pozeral tabulku co tie veci obsahuju ci znich mozem varit ...a ako to mate s chlebom ? Peciete alebo kupujete?
Sladkosti ??
A kde nakupujete? Dakujemmmm

acrobaleno
21. máj 2020

HIT je strašne špecifická, pretože každému vyhovuje niečo iné. Skúsi si pozrieť švajčiarsky zoznam, ja som išla podľa toho. Ja mám okrem toho aj iné problémy, takže už sa nikdy nevrátim k bežnému stravovaniu. Ale čo viem, tak niektorým sa to upravilo.

bea22196
autor
21. máj 2020

@acrobaleno akoze mne takto zle nieje ani nic len pupaky sa my po dlhsej dobe robili a az teraz od decembra co som pn zistili co my je ..a to som bola stale chora a tie pupaky kus hnisu ani vytlacit nic a ked zmyzli ostala jazva

otazka1
21. máj 2020

Najdi si na instagrame alebo na facebooku stranku HIT je zdravo žiť, su tam vyborne recepty. A ano, moja kolegina ma HIT a je chudunka, ale zase ju aspon uz nic neboli 😊

darina2711
21. máj 2020

Aj ja ju mám,sprvu som bola z toho strašné vystrašená že fakt nic nemôžem zjesť....chvíľu som vazne jedla moc opatrne no neskôr som začala jedávať všetko,napr banany mi nerobili dobre,u mňa to boli vyrážky ,žiadne stavy ani šoky,závisí od toho ako veľmi vysoká je u vás...začala som z menšími dávkami jesť vse a ok...

bea22196
autor
21. máj 2020

@darina2711 sak ja tak stale som hladna a premna len sa my varit nechce ked ani zohrievat nic sa to nemoze ...mne sa zase raz za cas vytvorily pupaky ani vytlacit nic nesli len jazvy my ostavali

acrobaleno
21. máj 2020

@bea22196 Ja som bola tiež dlho na PN a nevedeli mi prísť na to, že to je. Ale ja som mala hnačky, vracanie, migrény strašné, hlava sa mi točila a odpadávala som. Strašné vyrážky na brade. To boli vredy pod kožou a veľmi boľavé. Bola som na endoskopii, tam mi zistili poruchu v žalúdku a aj na mri a tam zase s pankreasom. Žlčník mám vybratý, ale žlčovody som mala veľmi rozšírené. Akože strašné. Ale aj keď som držala diéty tak nič. Až u alergologičky mi zistili HIT a potom sa to tak ustálilo trochu. Mne to spustilo vybratie žlčníka.

acrobaleno
21. máj 2020

Napríklad nemôžem viacdňové jedlá. Zohriať si môžem, ale iba ak si dám daosin, inak mám príšernú migrénu. A treba si dávať pozor pri rozširovaní jedálnička. Raz som skončila na infúzkach, lebo mi napuchol jazyk.

evelka81
21. máj 2020

Ahojte tu mate poruke co je vhodne a nevhodne pri histaminovej intolerancii http://www.kultzdravia.sk/histaminova-intoleran...

bea22196
autor
21. máj 2020

A kde ste nakupovali ? Bio obchody dm alebo?

3009
21. máj 2020

@bea22196 Normálne v obchode. Prvé základ neohrievať jedlo. Postupne skúšať jednu potravinu za druhou. Dá sa z toho aj vyliečiť. Pred jedlom 20 min. užívať Daosin, ak budete jesť jedlo čo robí histamín - je bez predpisu.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz