Strašne vysoké ceny dobierky

zdenka828
28. jan 2013

Zdravím, žienky.
Dnes som bola posielať balík na dobierku a bola som veľmi nemilo prekvapená tým, koľko v dnešnej dobe stojí poštovné. Za balík do 2kg som zaplatila poštovné 3.85€ !! 😒
Neviete prosím poradiť, ako posielať balíčky lacnejšie, keď príjemca chce platiť v hotovosti? Lebo ten monopol Slovenskej pošty je fakt príšerný ☹

adri266
28. jan 2013

@zdenka828 podla mna, ak nechce platit priamo zo svojho uctu, moze Ti este poslat peniaze cez postovu dorucenku, t.j. vypise na poste sek a tak pridu peniaze Tebe na ucet. Tym padom sa usetri na dobierke. Ale ak je prijemca ochotny platit aj za dobierku a Ty si ochotna vypisovat extra papiere, tak nie je problem, nie?

zdenka828
autor
28. jan 2013

Ah, ďakujem za radu 🙂 Mne papierovačky okolo dobierky nikdy nevadili, skôr mi bolo ľúto ľudí, čo musia toľko zbytočne platiť na poštovnom. Ale urobila si mi radosť, že sa to dá i inak 🙂

hradnapani
28. jan 2013

@zdenka828 teda ja som sa naposielala balikov na dobierku naozaj vela, ale za samotnu dobierku sa neplati nic navyse, ani odosielatel, ani prijemca. Len sa rapidne zvysilo samotne postovne,ale to plati aj na baliky bez dobierky...

zdenka828
autor
28. jan 2013

@hradnapani: to mi prosím vysvetli 🙂 Lebo ja sa v tom trošku strácam. Ako to s tým teda je, keď táto dobierka stála 3.86€ a pritom balík v tej istej váhe stojí 2.40 alebo 2.80€ ?

hradnapani
28. jan 2013

@zdenka828 jedine, ze by tuto polozku zaviedli ako novinku teraz od 1.januara. Rozhodne do konca min.roka som naozaj neplatila za dobierku ako taku, a to som ich naposielala pozehnane. Vzdy to bolo iba postovne. Nastastie v tomto roku ma uz toto balikove sialenstvo necaka, takze som este nepozerala novinky nasej slavnej posty, len viem, ze samotne postovne islo hore.
ale teraz pozeram ten cennik, ale nikde nevidim napisane, ze by sa za dobierku platil nejaky poplatok.... takze netusim, ako mohli k cene 3,85.- prist...

kakavenko
28. jan 2013

za dobierku sa plati poplatok

hradnapani
28. jan 2013

@kakavenko to vazne? 🙄 🙄 🙄

kakavenko
28. jan 2013

Ak na adresu ,tak 1e a na ucet 0,70e a to 2.triedou

zdenka828
autor
28. jan 2013

@kakavenko: To je podľa nových taríf? A platí to na všetky hmotnosti?

fedko92
28. jan 2013

Aj ja viem tak,ze za dobierku sa uz od noveho roka plati.Ako pisala kakavenko vyssie,ak na ucet o par centov lacnejsie.Ja som dnes tak posielala.Mna tiez dnes zarazilo,ze bublinkova obalka A4 na poste stala 0,85centov a v papiernictve iba 0,32 centov.Nehorazne sumy na poste 😒

959touareg
29. jan 2013

@hradnapani
pises , ze si sa naposielala na dobierku veeeela balikov a to, ze si za nu priplacala si si nevsimla? zvlastne.
za dobierku sa vzdy platilo viacej. vtedy sa ku zakladnej cene za balik priplacalo 45centov a teraz ked posielas na ucet si peniaze tak 80 centov,ked priamo domov sekom tak az 1.10€ co je horibilne navysenie.
celkove je postovne nehorazne drahe a sluzby zan nulove. baliky sa stracaju, pridu oneskorene, skoda slov. ☹ 🙄

959touareg
29. jan 2013

@kakavenko
ak na adresu tak 1.10€ sa priplaca a ak na ucet tak 80centov -pytala som sa priamo v Bratislave v ich sidle.... mailom a toto mi odpisali.
a od noveho roka mi uz aj dosli domov dobierky a presne o tolkoto boli navysene.

hradnapani
29. jan 2013

@959touareg no priznavam cestne, ze nevsimla! Aj sa smejem z toho, lebo som to posielanie balikov a ich vlacenie na postu tak strasne neznasala (v ramci roboty sme nemali brigadnikov, tak svojpomocne sme museli, posta daleko, baliky 15 kilove, bezne aj 20 naraz). Mala som z toho take nervy, ze som z tejto cinnosti mala uz asi uplne zatemneny mozog 😀
Ale tie sumy, co pises, to je naozaj nehoraznost 😠
Ano, aj ja som sa pred tyzdnom rozculila, ked mi balik poslali naspat skor ako v 18 dnovej lehote, takze zase mozem cakat a cakat...

959touareg
29. jan 2013

@hradnapani
mne sa hned na zaciatku roka postracali, 2 baliky mi nedosli. hrozne, pytaju tolko eur za postovne a nestitia sa ich kradnut. hyeny hnusne. ☹
keby aspon sluzby posty isli hore subezne s cenami tak OK. radsej si priplatim ale nech to je na urovni. no takto? 🙄
je smutne, ze z USA,alebo UK mi pride balik skor ako v ramci SK posielany. ☹ - a pritom su tie baliky zo zahranicia posielane tou najlacnejsou triedou, nepoistene, za 4-6 USD.

zdenka828
autor
29. jan 2013

Našťastie sa mi nikdy balíček ešte nestratil. A to dosť často posielam obyčajnou poštou.
Len tie ceny ma strašne hnevajú. Už by bodlo, keby prišiel na trh nejaký konkurent a zrušil monopol slávnej Slovenskej pošty 😔

kuzelna
29. jan 2013

tak isto som aj ja dnes posielala balik na dobierku do 2kg a platila som 3,90 €. je to bohuzial tak,nevedia co by pytali ☹

kakavenko
2. feb 2013

@zdenka828 Ano to je podla novych tarif,cena za dobierku+postovne podla vahy.

danussskah
2. feb 2013

Ano,aj ja som platila tak.Najskor som pozerala na nete ceny,bolo to celkom v pohode.A zrazu na poste ze 3,9 eur.A potom som posielala nad 2 kila a bolo to vyse 4 eur.Otras!!!