Štrajk záchranarov

14. dec 2021

Co si myslite o dnešnom štrajku záchranárov /zdravotníkov? Držím im palce robia za ťažké podmienky v týchto pandemickych časoch, sestra je zachranarka a nemaju to veru ľahké 🙏🏼

hanelka1
14. dec 2021

Treba ich podporiť,,,,a nie len ich, ale aj sestry, lekárov, učiteľov, nie len na lotérie peniaze míňať od buka do buka.

teegreen
14. dec 2021

Hanba každému jednému policajtovi, čo sa proti nim postavil! Sestre ďakujem za obetavosť a prácu! Držím im palce, nech ďalej bojujú! My sa pridáme!

sarahsamik
15. dec 2021

Ja sa im ani nečudujem. Majú naozaj ťažké povolenie a za pár €.

loginexistuje
15. dec 2021

velmi malo im navysili platy ze 34 eur pred zdanenim no hanba a odmietali s nimi konzultovat aj tu zdravotnicku reformi to je iny paskvil

lily246
15. dec 2021

@teegreen toto je tak nedomyslený komentár, ako keby ho povedalo 4 ročné dieťa. Veď to dostali nariadené v rámci výkonu svojej práce, ináč by mali pracovné postihy ako každý kto si neplní svoje povinnosti v robote (výpoveď, siahnutie na mzdu, atď). Oveľa horšie veci musia prekusnúť, s ktorými nie sú stotožnení a musia aj napriek tomu poslúchnuť nariadenia.

zuzanka.zuzu
15. dec 2021

že sa politici úplne pomiatli 🙈

pribinak
15. dec 2021

@teegreen Ehm, ti policajti to dostali rozkazom, nikto sa ich nepýtal či chcú alebo nechcú, aký majú názor, či s tým súhlasia, …
Vite trosku silne slova, že hanba každému jednému.
Neuposlúchnutie rozkazu mize znamenať vyhadzov.

iinuska
15. dec 2021

Hanba celej vlade.....A nech im este tlieskaju,a prezidentka dakuje
To im pomoze.Velmi smurne...😪

diewcatqoo
15. dec 2021

Drzim im palce. Je hanbou, ze sa nasli tolke prachy na financovanie debilin, pocnuc tehotenskym prispevkom, cez ockovaciu loteriu az po divne odmeny dochodcom za vcelicku a zdravotnictvu sa davaju omrvinky.
Slovensko by na tom vobec nebolo tak zle, co sa tyka poctu obeti na covid, keby tu bolo dostatok kvalifikovaneho zdravotnickeho personalu. Vsetko, co je mlade a schopne, uteka, pretoze za rovnaku pracu dostatnu niekolkonasobne viac par kilometrov za hranicou.
Na slovensku nikdy nebude dobre, pokial sa nezacne investovat viac do zdravotnictva a skolstva.

kinats
15. dec 2021

@teegreen aj tych policajtov tam niekto len poslal oni si rovnako len robili svoju pracu, ako ju robia aj zachranari. Treba si precitat vyjadrenie samotnych zadrzanych: "Policajtom ďakujem za slušné chovanie a rešpekt, súhlasím pravidlá majú platiť pre každého."

zuzanaete
15. dec 2021

@teegreen Ja som si skor hovorila, ze chudak policajt, co mal sluzbu. Verim, ze ani jednemu sa to nechcelo riesit. Podla zaberov to poriesili v klude a nikto na nevybavoval na zdravotnikoch.

verca888
15. dec 2021

Myslim, si ze ich treba plne podporit. Robia neuveritelne tazku a zasluznu pracu a nevieme ich ocenit? Este im aj naparia pokuty? To ako halo kde sme. Ako chapem, policajti si tiez robili len svoju pracu, no ked mali taketo strajky niektori politici, tym pokuty nerozdavali

ninusa221
15. dec 2021

Je to čista katastrofa lebo zdravotníci su hlavne teraz cez covid vkuse v robote..mame v rodine aj sestry aj záchranárov každy jeden povedal nikto nepochopí aky sme unaveny a ako sa nadrieme, veľa ludi by tam nevydržalo ani jeden deň, takže treba ich podporiť

renka30
15. dec 2021

Co ine maju robit, ked henti blbci s nimi nekomunikuju. A policajtom hanba, viem, ze si len robili svoju robotu ale mali sa postavit za nich a nie ich este pokutovat a nasledne predviest. Kam sme sa to preboha dostali, ked zatykame ludi, bez ktorych nedokazeme existovat, a nie len v tejto sialenej dobe covidovej...

daniela2202
15. dec 2021

Áno, tak do toho! A toto by malo spraviť pol Slovenska, lebo ľudia chodia do práce a živoria. Keď padnú automobilky, budeme na úrovni Somálska 😂😂😂.... všetky odvetvia zničené.. aj jeden poslanec povedal, dokedy budeme kŕmiť a podplácať zahraničných investorov.... hanba celej vláde....

maxxim
15. dec 2021

Je to hanba zo strany štatu...

netti87
15. dec 2021

Ja obdivujem zachranarov, sestry, lekarov. Hanba statov, ze ich nepodporuju, maju to velmi tazke ! Denno denne zachranuju ludi,a nehovoriac o covid , zasluzili by ovela lepsie 😟 Drzim palce!

lujziana44
15. dec 2021

Veľká hanba zo strany štátu, že to muselo zájsť takto ďaleko. Namiesto toho aby si ich prácu vážili, ich nechávajú na druhej kolaji

anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
15. dec 2021

@lily246
@pribinak
Áno príkazom..... Z hľadiska psychológie je zaujímavý tento experiment, ktorý aj po opakovaní vykazoval, že 61-66% ľudí na príkaz zabije. Lebo príkaz....
Strašidelné? Áno.
Každý!! Koná sám za seba! To ze je niečo rozkaz, nie je ospravedlnením na neľudské konanie.

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Milgramov_exper...

pribinak
15. dec 2021

@jankapepe jasneee, chcem vidieť TEBA ako na ich mieste, ako by si povedala na prikaz/rozkaz že NIE.
Za klávesnicou sme všetci veľmi smeli, statoční, odvážni a najmä zásadoví. V skutočnosti? Možno tak 1 z …..mnohych

lily246
15. dec 2021

@jankapepe hej, už ťa vidím ako by si sa nechala vyhodiť z roboty, pre nich je to miliónty príkaz vedenia, ktorý musia splniť, hoci s ním nie sú stotožnení. Rovnako ako musia nasadiť krk proti nebezpečným indivíduám keď idú do akcie, hoci nechcú, MUSIA, vyplýva to z povahy ich práce.

jankapepe
15. dec 2021

@pribinak ja na ich mieste nie som. Hlúpe príkazy som nikdy nepocuvala aj práve preto nerobím policajta 👍
Ak by som predsa bola, áno som ten 1 co by riskoval bez mihnutia oka vyhadzov.

pribinak
15. dec 2021

@jankapepe jasneeee, hrdina spoza klávesnice.

jankapepe
15. dec 2021

@lily246 vieš v experimente nešlo o policajtov. Všeobecne ľudská povaha je des. Oni si tu prácu vybrali. Tak isto majú VZDY na výber ako konať.
Takže nie, nemusia!

jankapepe
15. dec 2021

@pribinak aj reálne 😉

lily246
15. dec 2021

@anaj_janka @jankapepe vy dve bohužiaľ totálne nedomýšľate následky ako by to bolo, ak by si každý policajt zmyslel konať iba podľa svojho svedomia 🤦každý by určitú situáciu vyhodnotil po svojom, zákony by vlastne ani nemuseli platiť, bola by tu anarchia, hlavne že nasledujeme svedomie...absolútne nechápete o čom je to povolanie, bohužiaľ aj o tom že musia splniť každý rozkaz vedenia a že máme jednotný zákonný poriadok. Väčšina z nás v robote robí kompromisy a má svoju obľúbenejšiu a menej obľúbenú časť práce, rovnako aj policajti. Píšete ako keby neviem ako brutálne zasiahli proti záchranárom a vyžívali sa v tom. Robili si iba svoju robotu. Záchranárom držím palce, zaslúžia si byť vypočutí a dúfam že sa ich postavenie v našom štáte zlepší.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pieksamaki
15. dec 2021

@maxxim nas stat uz davno nie je......