Strach zo susedovho psa, ktorý nám zabil malého psíka

kopcek
10. apr 2015

chcem vás poprosit o názor prípadne aj radu, vcera som zazila sok na ktory do konca zivota nezabudnem, susedov pes vlciak nam vtiahol na susedov dvor, dotrhal a zabil 2 ročného psíka yorkshirskeho teriera, stalo sa to u nich na dvore, ale nas pes by tam nikdy dobrovolne nesiel pretoze sa ho bal, ich pes ho tam vtiahol cez plot, cim ho dotrhal a zabil. ich pes je agresivny, krmia ho surovym masom co viacero ludi na vlastne oci videlo, ale najhorsie je to ze mame male deti a teraz sa bojim aby im neublizil, susedia tvrdia ze ich pes nie je nebezpecny pre svoje okolie, ani pre deti, oni maju tiez male deti, a vôbec sa neboja ich nehat osamote s tymto zurivym psiskom, len aby sa im to raz nevypomstilo. ja tvrdim ze ten pes je agresivny, nebezpecny a velmi sa bojim o svoje deti a ich bezpecnost. da sa v tejto veci nieco urobit? prosim vas poradte. tento pes nema co robit v blizkosti deti, podla mna je nutne ho dat utratit. dakujem

enka81
10. apr 2015

ahoj, my mame doma dvoch psov, jeden z nich je NO, no nech sa snazim si predstavit tu situaciu akokolvek, neviem si predstavit, ako sa dostane za plot k susedom, vezme ich psa a pride k nam a tu ho zadrhne, keby ho chytil u vas, tak ho mohol zadrhnut priamo na mieste. Viem, ze je to tazke, mat domaceho priatela a niekto ti ho zabije, tiez by mi bolo smutno, ale ak sa vas psik dostal na ich podu, moc s tym nenarobis, Co sa tyka vasich deticiek, asi ti neostava nic ine, len dat prezriet oplotenie. Ak by si videla ich psa na ulici, mozes zasiahnut, ale kym im neutecie, asi s tym nic nespravis. Nemecky ovciak nie je bojove plemeno, ani nejak zvlast agresivny pes, mozno to dosiahnut mozno spec. vycvikom, nas je v pohode, od mala je s nasimi detmi a este sa nikdy nic nestalo, ale je fakt, ze macky neznasa a jedno maciatko nam zadrhla, ked bola stenatom, teda takym vacsim. Ale je to pes so svojimi instinktmi. Da sa vyvicit, teraz ju mozem pokojne zavriet trebárs aj do kurina a sliepke sa nic nestane, ale macky, jezkovia, a podobny maly tvorovia - za to by som za nu ruku do ohna nedala.

nikoletka8090
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimla
10. apr 2015

Ako prvé ma napadlo presne to čo @enka81. Tiež máme psov a tiež jediný scenár, ktorý ma napadol je, že malý pes jednoducho musel prebehnúť. Scenár, kde pes iného psa "unesie" na svoje územie a tam, s ním skoncuje, si neviem predstaviť. Jediné čo ti ostáva je prezrieť plot. Ak pes zaútočí na človeka, či iného psa a budeš toho svedkom, môžeš samozrejme toto riešiť s políciou. Polícia spíše zápisnicu a podľa toho sa bude postupovať. Takto to skôr vyzerá, že váš pes prebehol, za mačkou, za veveričkou, a jednoducho sa dostal na územie iného psa. Pes svoje územie strážil, na to ho tam predpokladám majú. Čo sa týka toho, že takýto pes nemá čo robiť v blízkosti detí, to je tiež diskutabilné. Aj keď chápem tvoje obavy, tu si na tenkom ľade. Na tvojom mieste jednoducho poriadne prezriem plot, najlepšie vymením za betónový, aspoň zo strany tohoto suseda a nemám problém. Nemôžeš totiž nakazovať susedom, čo si majú na dvore chovať a čo nie, pokiaľ to nie je v rozpore so zákonom. Popravde, ak si vybaví potrebné papiere a zabezpečenie, môže si chovať aj tigra. To že pes susedov je nebezpečný je len tvoj subjektívny názor. Útok na svojho psíka si nevidela, nevieš, čo sa tam udialo. Náš pes raz skoro zadrhol mačku. Mám v paži, nemala u nás čo robiť. Síce to rozchodila, lebo pes je to malý, ale už sa nikdy nevrátila. Popravde, ak by som zistila, že k nám prebehol cudzí pes, či iné cudzie zviera, asi by som nemala nejaké veľké výčitky svedomia. Nemajú u nás čo robiť. Zároveň viem, že neútočia na ľudí. Jednoducho je to pre mňa absurdná myšlienka. Druhého psa si treba kúpiť veľkého, aby aj reálne strážil, vedel sa ubrániť a nevošiel do každej škáry, ako to už yoršíri zvyknú. Je mi ľúto tvojho psíka, avšak jediné čo môžeš urobiť je preglgnúť a zabezpečiť, aby sa to už nestalo.

popelka5000
10. apr 2015

Vyriesit to jedine plotom dobre ho zabezpecit .

kiki68
10. apr 2015

surove maso nema nic spolocne s tym aky je pes agresivny, to by bolo kopec psov agresivnych. Urcite je na vine majitel,co psa nechal kdesi an dvore a nevenoval sa vychove. Moja kamoska musela takto kvoli susedom zabezpecit zivy plot, aby jej psy neprovokoval agresor od susedov. Darmo susedom dohovarala. Tam bola aspon ta vyhoda,ze psy boli vahovo podobne,ale raz sa stalo,ze ta jedna jej fenka dosla k plotu a skoncila s natrhnutym okom...takze veterina a dohadovat sa so susedom,ci ako zaplati aspon cast veteriny. Takze ja osobne by som zabezpecila poriadny vysoky plot a este tam nasadila poriadny zivy plot, nejake tuje alebo nieco,co je vysoke a pes cez to nebude urcite prebehovat. Je mi luto, toho vasho psika, jasne,ze jorksir nema sancu pri vacsom psovi. Ako ja by som v prvom rade riesila to zabezpecenie plotu aj na vlastne naklady, so susedmi sa tazko dohodnes, ak su to debilkovia,co si nevedia vychovat psa.

kopcek
autor
10. apr 2015

dakujem za vase nazory, samozrejme ze je to diskutabilne, a vsetci mate pravdu a ja si to velmi dobre uvedomujem, mozno by postacil trosku iny postoj zo strany susedov a nie pchat hlavu do piesku, ani jedno slovo prepacte alebo mrzi nas to a este k tomu si z toho robia posmech???

kiki68
10. apr 2015

no su to hajzlici ti susedia...ako aky pan taky pes...vies ak je niekto hnusak,tak pes vyciti ze mu to robi dobre a robi zlobu tiez. Pretoze ked sa clovek vyziva v tom,ze ludia z neho maju strach,tak pes vyciti endorfiny panicka a ten pach,ze mu to robi radost a tak si povie ze budem taky aj ja, lebo viem,ze to sa panickovi strasne paci a namasti mu to ego. Pes je mentalne na urovni 3 rocneho dietata (naozaj po tom co pozorujem je to tak), takze aj tak uvazuju. Jasne,ze su tam este urcite povahove dispozicie psa samotneho,ale aj z dobraka psa mozes spravit zuriveho nervaka alebo naopak to nebude agresor, ale bude sa pred panom pocuravat od strachua bude klbko nervov. To mas ako s dietatom,ked ho budeme mlatit bude bud agresor alebo sa stiahne do seba a bude to depresivne klbko nervov,co pri kazdom tuknuti skonci zle.

adka707
10. júl 2015

prosim o raddu susedia maju agresívneho velkeho psa.vzdy pod vecer ho pustia na dvor a on vzdy nam prejde na nas dvor je velmi agresivny a mame male deti bojime sa ze nam dohrizie neake dieta.majitel psa sa nam vyhiba a uz zaplatila aj na urade 3 krat pokuty a stale znou to nepohlo.kde sa mam obratit aby odchitily psa prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

kopcek
autor
10. júl 2015

no tak to nie je sranda, ja poznam tiez ten pocit mat agresivneho psa hned vedla za plotom, v kazdom pripade ten pes tam nema co robit, hlavne ak mate zabezpeceny dvor tak aby sa tam volne nedostal, ak je agresivny a ohrozuje vas tak zavolajte policiu, ja by som asi nevahala tomu psovi aj hodit nejaku "dobrotku", to ako aby ste sa bali vychadzat na vlastny dvor, lebo si nejaky nezodpovedny blbec neustrazi svojho psiska, tak to je priveľa, ked sa jedna o bezpecnost deti, netreba cakat ale treba konat aby sa nieco nestalo

peter445
11. júl 2015

@kopcek otravu tomu psovi nedávaj ...skape a sused pôjde s tou zdochlinou za veterinárom a ten zistí že pes bol otrávený a susedovi dôjde kto mu asi psa otrávil a môže vás dať na súd ( i ked to nebude mať asi ako dokázať) ...mám podobného suseda a ten má tiež veľkého psa no inú rasu a ten už pohryzol poštárku, jedno dievčatko(teda neviem či pohrýzol či poranil nejak ale bol vtedy preto hukot po dedine) a neraz na ulici kričali deti od strachu lebo ten bastard sa dostal cez plot na cestu a začal po nich skákať ...policajti majiteľovi nakázali aby psa utratil lenže pánko je podnikateľ má moc veľa kamošov takže pes ani po roku utratený nie je a pánko vraví že pes nikomu neublíži no len pred pár mesiacmi k ním prišla rodina na návštevu so svojim malým psom a toho pohrýzol ............nečakaj raz môže pohrýzť tvoje deti alebo im vyškrabať oko (ako vo filme zelená míľa 😀 ) a potom budeš banovať ....nech tvoj milý muž aj s nejakým kamarátom zoženú mega silné a rýchle uspávadlo napr prášky nejaké nech ich dajú do klobásky a hodia mu ju a ked zaspí nech ho ukradnú a odvlečú preč ...alebo viem ešte o jednom spôsobe-nájdi nejakých cigánov zaplať im (až po robote 😀 ) nech toho psa spracú preč nejako hlavne aby si sused myslel že pes sa zatúlal a už ho nikdy nenájde....a zaobstarajte si nejakého poriadneho psa ktorého žiadny iný neroztrhá -radím bernského salašníckeho psa (psa nie fenku a krmiť aj normalnym žradlom nie len granulami aby z neho vyrástol poriadny bravčák 😠 ) ...je to veľký pes ktorý je pokojný, nešteká skoro vôbec, miluje deti, neublíži ani cudzím deťom ak vojdu do dvora (no dospelého nepustí) ...a je to prekrásny pes ktorý sa každému zapáči je to jedna z najkrajších psích rás na svete ...cena cca 150€

lilimoni
11. júl 2015

Postav si murovany plot. Krmenie psov surovym masom sa nazyva "BARF". Tato metoda nijako nezvysuje agresivitu. Ta moze byt sposobena zlou socializaciou pocas jeho "detstva" 🙂 moj pes zere aj surove maso a neublizi ani spadnutenu vtacatu a je cannisterapeuticky 🙂

Ak osa otravis mozes mat akurat opletacky na sude. Radim, zabespecit iny typ plotu.

ezruel
14. okt 2015

@enka81 NO nie je bojové plemeno?? Overte si informácie, ktoré niekde niekedy použijete.
Nemecký ovčiak je prvý v poradí bojových plemien 1. NO 2. Rotvajler 3. Pitbull
Zabíjanie mačiek u psa nie je normálne!! Tak ako zabíjanie iných zvierat.. o ľudoch ani nehovorím ..
Takže najprv si overte, čo pustíte do éteru .. a nezávadzajte ľudí ..

sojorez
14. okt 2015

@ezruel NO nie je bojove plemeno,nebol tak slachteny... je to pracovny/ uzitkovy pes - policajny,strazny... za "domaceho" psa v dnesnom ponimani nie je vhodny,pretoze potrebuje pracovat a byt vytazeny... pri neodbornom vycviku sa moze stat nebezpecne ostrym... ale primarne,opakujem,nebol slachteny ako bojove plemeno... rovnako rotvajler - ostry uzitkovy pes - sluzobny,strazny pes...

worker_falcon
14. okt 2015

@ezruel no neviem, kto tu zavádza ľudí 😀 nože tu daj odkaz, kde je ten zoznam, ktorý si tu parafrázovala... NO a bojové plemeno 😀

enka81
14. okt 2015

@ezruel neviem, kde ste vzali vase info, kludne mi sem pripojte link s odkazovom, rada si precitam, pretoze nech hladam ako hladam , nic podobne som nenasla.

natuska87
15. okt 2015

@ezruel Neviem, odkial mate tento zoznam Vy, ale neladi s tymi, ktore su bezne prezentovane...Netreba hadam riesit, kto je tu "najfundovanejsi", ale treba si uvedomit, ze pes je taky, aky je jeho pan.Nepoznam v okoli vlciaka, ktory by bol agresivny, lebo su tak vedene.../poznam v okoli par malych terierov, o ktorych si majitelia myslia, ze je to mily plysak../ napr.Jack Russell/.Nevenuju sa im teda s vaznostou a potom sa divia...Pes potrebuje zakladny vycvik a disciplinu, inak sa vymkne...Kazdy...

natuska87
15. okt 2015

@sojorez Tak, tak...Na "zozname" , ktory by si ziadny fundovany kynolog netrufol urobit, napr.figuruje, ako nebezpecnejsi pes Belgicky ovciak, NO nikde nebol...Ale hovorim, neviem, kde sa kto a akym cinom k "zoznamu" dostane.Figuruje tam napr. Argentina...Ti, co ju tu maju, vychovali z nich laskavych priatelov...Pubertiak odvedla, nestara sa, zle krmi, necvici a pes je neurotik...neverim na zle plemeno, ale na lajdackych majitelov, ano...

natuska87
15. okt 2015

@ezruel Ake zavadzanie???
kto si pomaha tymto tu, pri vybere psika???
Na to su hadam ini odbornici.Ked chcem zvazit, akeho psa k starsim, k mladej rodine, k casovym limitom a isto aj, k financnym, poradim sa s odbornikom...

natuska87
15. okt 2015

@ezruel " PES a MACKA, to je vecna nahanacka"...Ktovie, kde a preco vzniklo toto uslovie...Kazdy pes "prehana" macky...Okrem tych, ktori spolu vyrastaju.Kazda zdrava macka sa pred psom ubrani,preto, ze je mrstnejsia a ma kvalitnejsie zbrane...Staci, aby sa vyhrazne na plote najezila a pes "ma problem"...

ppucherko
21. dec 2015

Moze mi sem niekto hodit oficialnu definiciu BOJOVEHO PLEMENA? Kde je dana charakteristika toho plemena? Nedari sa mi nic najst... :-/
🙂