Strach z budúcnosti

nela22323
25. dec 2023

Ahojte často rozmýšľam nad vzťahom..,no nestretla som ešte "toho pravého". Na vzťah myslím často asi aj kvôli môjmu veku. Mužov ktorí viem, že ma majú radi okolo seba mám. No vždy keď začnem rozmýšľať skončím pri tom, že neviem.
Keď sa zamyslím že sa raz vydám svadba, dieťa. Mám z toho strach a cítim že to nechcem.
Znamená to, že som ešte nestretla toho pravého však? Inak by som to chcela., Co si myslíte .napíšte ďakujem

stellarstar
25. dec 2023

@nela22323 koľko máš rokov?

nela22323
autor
25. dec 2023
simona20201309
26. dec 2023

@nela22323 možno si nestretla toho pravého a možno by si sa nemala toľko zamýšľať. Čoho sa bojíš? Véd všetko má svoju postupnosť. Ráno sa nezobudis s manželom vedľa seba a 2 deťmi vedľa v izbe.
Nechaj zivot plynut tak, ako ide. Ak ti je s niekym fajn, nebran sa vzťahu. Ani svadba dnes nie je dôležitá. (Stačí spoločná hypotéka a je to väčší záväzok ako sobas)
Deti ak majú prísť prídu. Tiež sa pre ne časom rozhodneš dobrovoľne, alebo vôbec...
...a tiež nie je samozrejmosťou, že deti prídu aj keď ich raz budeš chcieť...
Nikdy život nejde presne tak ako si to my predstavujeme.

pieksamaki
26. dec 2023

@nela22323 sa nemusis vydavat....a nepremyslaj...ved na zivote je najkrajsie to ze planujeme a je to nakoniec inak.... s inym scenarom....dnes maju ludia chybu v tom ze chceju vsetko nalinajkovane....ved clovek sa prisposobi....

marianarem
26. dec 2023

@nela22323 Moze to byt tym, ze si este nestretla toho spravneho. Ja som v tvojom veku vztah mala, priatel myslel aj na svadbu, aj na deti, ale ja som to s nim tak necitila. Cakala som, ze to pride neskor, ale medzitym sme sa rozisli. Potom som stretla manzela a s nim to bolo naozaj ine. Uz od zaciatku som vedela, ze tento len tak neprechadza okolo. Trvalo ale este dlho, kym sme sa dali dokopy, a az cca v tych 35-36 rokoch som to citila tak, ze s tymto kludne aj svadbu a deti.

deti95060810
26. dec 2023

29? to je nič... radšej vydaj v 35tke, ale nech si o svojom kroku presvedčená na 100 perc.
takže na vek nemysli - je to len číslo.

danica2711
26. dec 2023

tak eliminuj to, z čoho máš strach. Maj vzťah, nemaj svadbu a nemaj dieťa. Vyriešené

j_m
26. dec 2023

@danica2711 👍😂
🤔… hmm a ani nestretneš, keď budeš “len” rozmýšľať…😉

danica2711
27. dec 2023

@j_m < ?

j_m
27. dec 2023

@danica2711 páčil sa mi Tvoj príspevok a spodnú vetu som doplnil pre @autorku 😂