STK - nesvieti jedno diaľkové svetlo

mirec2222
30. máj 2024

Zdravím stala sa mi taká nepríjemnosť... deň pred skončením platnosti stk som sa objednával na novú STK ale dnes som zistil že mi nesvieti jedno diaľkové svetlo a zajtra mám už kontrolu...doteraz všetko svietilo takže žiarovka sa musela vyplatiť len teraz niekedy. Auto som zaniesol známemu čo robí na STK a bojím sa že kvôli tomu neprejdem. Otázka znie hrozí mi nejaká pokuta zo strany štátu ak auto neprejde ? A ďalšia otázka môžem na ňom jazdiť? Tuším že dostanem 3 mesiace na odstránenie závady ale neviem či môžem jazdiť pretože v prípade že nájdu aj iné chyby musím sa nejako dostaviť do servisu. Ďakujem za odpovede

lienka9
30. máj 2024

@mirec2222 a ked kamos zabezpecuje stk,nevie ti to svetlo vymenit.ved to je zalezitost polhodky..hociaky trocha zrucnejsi chlap/alebo zena/ to zvladnu..alebo myslis,ze je tam vacsia zavada ako vypalena ziarovka?

fido69
30. máj 2024

@mirec2222 Presne tak. Kúp si žiarovku v servise svojej značky (pre bežné autá boli žiarovky aj v Tescu) a šikovný človek to má za 30 sekúnd vymenené. 😉

mirec2222
autor
30. máj 2024

@lienka9 no až taký známy nie sme poznáme sa z videnia ale dôverujeme si auto mi bral aj pred 2 rokmi takže auto som mu nechal na dvore kľúče v schránke takže som mu to nemal možnosť povedať...dostal síce 20 eur tringelt ale myslím že to nepomôže keďže auto bude pri kontrole pod kamerami za to sa pýtam či mi hrozí nejaká pokutka od štátu ak to neprejde a či viem jazdiť kým sa nespraví opravna skúška ?

mirec2222
autor
30. máj 2024

@fido69 no auto už nemám u seba je u technika ale nemal som možnosť s ním hovoriť takže nevie o tej žiarovke zistí to asi až pri kontrole dostal aj tringelt 20 eur ale majú tam kamery tak neviem či to pustí...zato sa pýtam na tú pokutu za nespravenu STK a či môžem potom jazdiť keď budem mať nejaký čas na odstránenie závady

lienka9
30. máj 2024

@mirec2222 ved hadam na neho mas cislo,tak mu napis alebo zavolaj,ci to nevie spravit este predtym ako to pojde na stk..ved mozno si to uz aj vsimol.

mediana
30. máj 2024

@mirec2222 ja som tiež posledne neprešla, tiež mi ráno prestalo svietiť cuvacie svetlo. STK mi tiež robil kamoš. Pokutu som nemala, len opravná STK stala tiež niečo (asi okolo 30E)...

fido69
30. máj 2024

@mirec2222 Ako chceš jazdiť bez platnej STK? Môžeš ísť len do servisu na odstránenie závady a na opakovanú STK. Prečo si ho neupozornil, keď si mu dával kľúče? Tak mu zavolaj a povedz mu to. On už niečo vymyslí. 😉

duunlo
30. máj 2024

Niekedy ma fakt udivuje ako sa niektori ludia vedia dozit vysokeho veku, ked su mierne povedane dost pribrzdeny😅 Chlape ako si sa s nim skontaktoval, ked ste sa dohodli, ze mu das auto a pojde s nim na tu STK? Mas na neho cislo? Zavolaj mu alebo napis SMS, ked nie tak, asi vies ako sa vola, ked si mu hadzal kluc do schranky, tak si mu mohol zazvonit a povedat, ze aky mas problem. Ked uz ani to, tak si mu tie kluce ani nemal hadzat a ist do servisu, tam by ti to snad spravili aj na pockanie, ked mas obe ruky lave. Jedine, ze mas LED svetla a pri nich ti “odisli dialkove”, vtedy ten servis by nebol na chvilku. Hlavne, ze mas cas sa tu pytat na to, ci dostanes pokutu, ano dostanes, ked budes k tomu takto dalej blbo pristupovat. Za blbost sa plati…

mirec2222
autor
30. máj 2024

@mediana vďaka...auto vám vyhlásili za dočasne spôsobilé? Počas tej lehoty na odstránenie závady ste mohla normálne jazdiť?

sissy27
30. máj 2024

@mirec2222 moj ty boh… aby si chlap nevedel vyriesit jedno svetlo na aute 🙈🙈🙈 dufam aspon vies uhackovat krasne decky a malovane krizovky ti tiez idu od ruky 🙄
Rano nakracaj na stk, vysvetli technikovi co je vo veci, zober auto do najblizsieho servisu nech ti to opravia na pockanie a potom sa vrat na stk. Nemas za co, aj nabuduce.

tanyan
30. máj 2024

Žiarovka sa môže vypáliť aj počas samotnej kontroly. Pri malých závadách je auto dočasne spôsobilé a potom zaplatíš ešte raz poplatok za kontrolu.

mediana
30. máj 2024

@mirec2222 toto si nepamätám, lebo hneď v ten deň išlo do servisu a na druhy deň opäť na STK.

mondolina
30. máj 2024

prešla som STK aj keď mi nesvietilo svetlo.
a stalo sa mi to 2 x po sebe🙈 náhoda? 🤔

mirec2222
autor
30. máj 2024

@mondolina predpokladam že vtedy ešte neboli kamery na staniciach

oli18
31. máj 2024

@mirec2222 prepac, ale si totalne neschopny. Ani sa nežeň. Mamiciek sa pytat na vylozene muzsku zalezitost. Chudak zena, ktora si zoberie takeho druka 🙉

mondolina
31. máj 2024

@mirec2222
jasné že boli, bolo to pred 2 rokmi a pred 4 rokmi

gas1201
31. máj 2024

je to čisto o tom ako sa k tomu postaví ten tvoj kamoš. nemusíme si klamať, aj keď sú kamery, tak ak sa veľmi chce, tak sa dá vybaviť kadečo aby auto prešlo.

každopádne pokiaľ sa jedná len o klasickú žiarovku (halogén) veď to pokojne môžeš kúpiť hocikde v tescu, autodieloch, alza atď atď. stačí ti len vedieť či tam je H1, H4, H7 a pod. výmena halogenovej žiarovky je poväčšine práca na pár minút na parkovisku. čiže ak by auto neprešlo, len dojdi ku autu keď bude odstavené niekde pri tej STK, vymeň žiarovku a rovno sa zas objednaj. vôbec v tom nevidím problém.

ak napíšeš o aké auto sa jedná, rok výroby a či sa jedná len o klasické halogény alebo nebodaj xenon, tak ti skúsim prezistiť akú žiarovku treba kúpiť a pohľadám ti nejaký návod ako to vymeniť.

ma77
31. máj 2024

Miesto toho aby si rozmýšľal ako vymeniť žiarovku ťa napadne hneď napísať na mamičkovské fórum ako fakt 😆sorry ale mňa by to nenapadlo a to som zena