STK a emisná kontrola - stratila som kartičky

23. júl 2024

Asi som stratila kartičky STK a EMIsná... Platí sa niečo za vydanie nových ? Čaká sa nato dlho?

andaluzia12
23. júl 2024

platí, každá stanica TK a EK má svoj cenník za vykonanie administratívnej kontroly, treba si pozrieť....

chrobak7
23. júl 2024

Nevieš, do kedy ti platí STK? Alebo kedy ti naposledy robili STK a EK? Ak nevieš, tu si to môžeš skontrolovať:

https://www.stkonline.sk/overenie-technickej-ko...

Ak sa pýtaš, či si máš riešiť stratu kartičiek, tak záleží od toho, dokedy STK a EK platí. Ak si absolvovala pred menej ako rokom, tak sa ti oplatí dať si urobiť administratívnu STK a EK, najlepšie tam, kde ti ju naposledy robili.

Ak ti platí STK a EK menej ako rok, dal by som si urobiť už novú STK a EK, bude platiť zase 2 roky.

madeincssr
23. júl 2024

A tie velke protokoly (cerveny a zeleny formatu A4) doma nenajdes? Ak ano, do dalsej TK+EK by som v aute vozil tie a pripadnej cestnej kontrole povedal pravdu (ze karticky som stratil).

autor
23. júl 2024

@madeincssr tie veľké protokoly mám aj som mala pri cestnej kontrole no bolo mi povedané že musím mať tie karticky nestačí tie protokoly dali mi pokutu aj...

madeincssr
23. júl 2024

Fuha, to sa mi zda od policajtov pritvrde, ze az pokutu cloveku (navyse dame), ktory sa preukaze platnymi protokolmi.

hiro
23. júl 2024

@madeincssr Ja som dostal pokutu od mestskych ze som parkoval na "chodniku" vo februari, prislo mi to teraz. Az na to ze to je nas sukromny pozemok a teda chodnik to je len teoreticky lebo je to len par metrov vyvyseneho, nevedie od nikam nikde a parkujeme tam auta cele roky. Tak im pojdem o tom napisat ze co... Odkedy mozu mestski riesit parkovanie na sukromnom pozemku? Vsak to nie je ani verejna komunikacia ani verejne parkovisko.

madeincssr
23. júl 2024

@hiro toto si na sluzbe MP (byva aj nonstop) pokojne vysvetlite. Ak mas vypis/foto z katastralnej mapy, vezmi so sebou. Ale vedia si to na portali katastra na webe overit aj sami, ked das namietku.

bavlnka92
23. júl 2024

mne na stanici STK povedali, že ak by som išla na tú kde mi bola kontrola robená, vydajú mi aj novú kartičku (lebo pôvodnú predajca stratil) ale vydanie po inej stanici som platila 25€

autor
23. júl 2024

@bavlnka92 zadarmo by vydali na tej stanici kde bola robená STK ?

madeincssr
23. júl 2024

Mozno za cenu poplatku za tie karticky (cca 5€?) Za pokus to stoji zastavit sa tam s tymi A4 protokolmi.

bavlnka92
23. júl 2024

zadarmo to určite nie je (neverím tomu) možno administratívny poplatok alebo dačo. mne kartičku vydali na inej stanici a bez kontroly.. niektorí aj tú samotnú kontrolu robia takže ťažko povedať.