Stihnem vodičský preukaz počas prázdnin?

22. máj 2024

Chcela by som si po skončení strednej školy urobiť vodičský preukaz, teda chcem si dať pre seba takýto darček k maturite dodatočne. Na jednej strane sa trošku bojím či zvládnem testy lebo ja som taká že rýchlo stresujem alebo panikarim 😅 Otázka: stihla by som to počas letných prázdnin? Lebo nemôžem a nechcem v budúcnosti zostať bez auta. Môžem ísť do toho?

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riesska123
22. máj 2024

Tento rok končíš ?

estellas
22. máj 2024

To je v každom kurze inak. Ja som mala dosť dlhý kurz, dve mesiace teóriu a potom mesiac jazdy.

patus_2
22. máj 2024

Záleží od autoškoly, ale vo všeobecnosti to cez prázdniny zrejme nestihneš. Jednak musíš mať teóriu a následne všetky jazdy a hlavne v lete majú aj inštruktori dovolenky. Ďalšia vec, vo väčšine autoškôl máš jazdu maximálne 2-3 týždenne. Takže kým odjazdiš povinný počet hodín, tak sa to skúšne natiahne. A aj na skúšky sa čaká cca 3-4 týždne. Takže ak zacneš v lete, tak počítaj s tým, že pravdepodobne skončíš v zime.

autor
22. máj 2024

@estellas tak samozrejme nájdem si čo "najlepšiu" autoškolu a možno aj keby sa dalo rozumne dohodnúť časovo bolo by super

autor
22. máj 2024

@patus_2 áno je to komplikovanejšie

autor
22. máj 2024

@riesska123 na budúci rok... Mňa to len informatívne zatiaľ zaujíma lebo rada by som ho mala už budúci rok

personality
22. máj 2024

Skôr nie. Rataj 3-4 mesiace minimálne.

vkatush
22. máj 2024

Ak zaplatíš ten drahý zrýchlený, tak áno, stihneš (aj keď neodporúčam, to na tých vodičoch často vidno 😑).

Ale inak rátaj 3-4m minimálne. V pohode začni teóriu apríl/máj, podľa toho, kedy začne kurz. Potom jazdy a skúšky budeš mať cez leto a pekne stihneš, ak ti to pôjde .