Šteniatko v búde

tatulienka
24. nov 2016

Ahojte.potrebujem poradit. Chceli by sme kupit stena border kolie ale chceli by sme aby bol vonku (mame rod.dom). Manzel spravi zateplenu budu,len nevieme ci ho mozme kupit uz teraz a do jari bude vnutri alebo kupit az na jar a hned ho dat von..ci ked bude do jari vnutri si zvykne byt potom vonku.neviem ci je vhodne davat od prveho dna stena von aj na noc.len aby potom si nezvyklo byt vnutri a von nechcelo..dakujem za rady..

nyusika
24. nov 2016

@tatulienka
je neviem, ako je to spravne, napisem len moj pohlad-cisto pocitovy

nedokazala by so nechat take male nunu v bude v takej zime...ja vlastne ani v horku, v dazdi, vetre 😀

chcem tym napisat, ze ja by som stena urcite mala niekde v dome, chodba, hala, na noc aspon pivnica...

ale ako pisem - urcite je to len cisto moj pocitovy nazor, urcite prispeju zeny, ktore maju s tymto osobnu skusenost.
ja mam psa v byte 🙂

lucinka511
24. nov 2016

@tatulienka jej milujem toto plemeno.nemate kotolnu resp garaz? ja by som jo zo zaciatku dala tam na spanie.a na jar von..resp ked podrastie trosku.my sme to tak robili.

pribinak
24. nov 2016

male steniatko by som urcite nenechavala vonku, najskor si na vas musi zvyknut, tiez na dvor
von az ked si zvykne a bude vacsie, obzvlast, ak je odchovane vo vnutri

tatulienka
autor
24. nov 2016

@lucinka511 praveze nemame ani garaz ani pivnicu..preto neviem ako to vymysliet..ked ho budeme mat ja neviem 3 mesiace vnutri bojim sa ze uz si na vonok nezvykne..
@pribinak

lucinka511
24. nov 2016

@tatulienka zvykme si coby si nezvykol.pre psa je prirodzene prostredie priroda.nie obyvacka.

timea7
24. nov 2016

@tatulienka asi by som kupu odlozila na jar. My sme tiez mali steniatko v bude v pivnici, prave v tom roku bola dost tuha zima, nedokazala by som ho nechat vonku. A prve dve noci spalo mne v lone v kresle v kupelni....

nyusika
24. nov 2016

@lucinka511 no jasne...a poriadny pes patri na poriadnu retaz, ze ? 🙂
nech neserie po dvore kade-tade

zuz312
24. nov 2016

na zimu urcite nie, skuste sa poradit skôr s chovatelom, správny chovatel vám urcite poradi, verim ze si idete kupovat psika s PP, tak nebude problem

lucinka511
24. nov 2016

@nyusika prosim? tvoj slovnik je mierne vulgarny..nie tak pes patri do spalne.rovno do postele.a mozes po nom zbieratexmrementy rovno z postelnej plachty.

lucinka511
24. nov 2016

@tatulienka my sme tak mali psa prve mesiace v dome.dokonca dvoch kym nepodrastli a poyom sli von.dnuka s a nikdy netlacili.toho sa neboj..Kolia je je plemeno.kt bolo vyslachtenr na von a pasenie oviec.nyslim si.ze nebude mat problem sa tiez neskor prispodobit na prirodu.kedze je to jej prirodzene prostredie.my sme mali oboch kokrspanjelov a tak sme to spravili.najsmor v nutri potom vonku.. ine je to s tymi domacimi prachovkami.kt su tak vyslachtene aby sedeli v obyvacke na gauci.s tym by uz asi problem bol.

petulda333
24. nov 2016

@lucinka511 ze prachovka! 😂😂😂😂 ja mam taku doma,moja trasoritka 😊😊😊 ta by vonku nevydrzala...ale inak suhlasim,pes patri von,nech si pobeha a tepla buda aby v noci nemrzol

lucinka511
24. nov 2016

@petulda333 my sme mali aj yorksira a ten veru najradsej sedel na gauci.ked bol v obyvaku na zemi .tak bolmnervozny.spokojny bol az ked sedel na gauci☺

tatulienka
autor
24. nov 2016

@lucinka511 a ako si zvykli vonku ked pred tym boli vnutri?

lucinka511
24. nov 2016

@tatulienka normalne. my sme s nimi alle aj vela chodili na dlheprechadzky a boli na volno pusteni bez voditka....

dominika6
24. nov 2016

@tatulienka my sme kúpili 7 týždnové šteniatko a hned ostalo vonku v búde a vo voliere..
ak ho budeš mať mesiac dnu,vonku si bude zvykať ťažko..
moja rada je kúpiť 7-8 týždnové štena v máji-júni a do zimy bude parádne odolné..

lujza123
24. nov 2016

@tatulienka podla mna bude lepsie kupit steniatko na jar, predsa len budete mat viacej casu - je dlhsie svetlo, budete viac vonku na zahrade

My sme nasho vonkajsieho psa dovliekli v auguste, prve noci spal vnutri s nami a ked sa po tyzdni trochu zabyval a zvykol si na nas siel von.

stardust
24. nov 2016

@lucinka511 dakujem za obohatenie slovnika...slahacka, ananas a teraz prachovka 😀

My sme kupovali kaukazaka v neskorej jeseni a hned od prveho dna byval vonku a uplne bez problemov. Pes nie je clovek, jeho prirodzenym prostredim nie je vykureny dom.

viky8
25. nov 2016

My sme kupovali psíka v auguste vtedy sme pre neho nemali koterec tak spl cez noc vo vnútri. A tak sme si na neho zvykli že už rok a pol je vo vnútri. Keď chce ísť von zaknuci a keď zasa dnu tak si otvorí sám a ide si ľahnúť kam chce. Za ten čas sa z neho stal člen rodiny. Rodičia boli zásadne proti najmä mama, ona je na čistotu blazon a teraz so psom pozerá v obývačke telku. Proste je z neho maximálny miláčik. A to mame labradora a koterec pre neho je už urobeny. 🙂
Takze pdla mňa, ak si na neho nechcete zvykať takto veľmi, radšej kúpu odložte.

lucinka511
25. nov 2016

@stardust mne to nemusis vysvetlovat, ja si to tiez myslim ze pes ma byt vonku ale ked to tu spomenies tak poniektore sa hned ohradia,,ale tei male psy fakt vonku nepreziju,,ved su aj tak vyslachtene aby sedeli an gauci.

stardust
25. nov 2016

@lucinka511 presne...

elenka.k
25. nov 2016

no to ste už mali kúpiť na jeseň, do zimy by podrástol, zvykol by si na von. Teraz bude zima a vo vnútri si isto zvykne a na jar, Vám nebude chcieť ostávať von. Tak potom si kúpte pred jarom - marec.

slavkadud
25. nov 2016

ja by som to tiez kupila az po zime lebo doma ti narobi vela neplechy a take malicke by mibolo luto nechat vonku...skor asi potom kupte nech netrpi ani ono ani vy 😀 a chcete psika ci fenku? 🙂 to su krasne psiky take vesele zive 🙂

tatulienka
autor
25. nov 2016

@slavkadud chceme urcite fenku..kupime ju na jar,nech moze byt rovno vonku..

qidko
25. nov 2016

@lucinka511 Ahoj ja mam psika v byte a ano spi somnou aj s detmi v posteli a mozes si byt ista ze ,FUFKA,,cize hovienka nemam na postelnej plachte 😀 a ano je to plemeno ktore by vonku nemohlo byt je to CINSKY NAHAC a vonku mam AJD psika je to polovnicky psik a takties je nauceny robit hovienka na prechadzke a ked ho urobi na dvore tak ho dvihnem a vyhodim myslim ze je to normalne

ked steniatko tak najprv by som ho urcite mala niekde kde bude teplo lebo ani jemu nebude prijemne ak bude vonku mrznut ☹ ale neboj sa ono ked ho das vonku tak si tam zvykne nase polovnicke psy 😉 sme mali v kupelni a teras su uz vonku pozeram ze chces fenku tak rataj s tym ze ked sa bude harat budes mat plny dvor psich navstev a mozu byt aj steniatka
@tatulienka

tatulienka
autor
25. nov 2016

@qidko no ked sa bude harat,asi ju nenechame pustenu a dufam ze sa ine psy nedostanu za plot..

elenka.k
25. nov 2016

mne nie je nič do pohlavia - ale lepší je pes - ale sa dostanú s tým počítaj - budete mať šteňatá isto pri sučke 😉 , a bude aj krvácať.

kaja73
25. nov 2016

no za plot sa dostanu..nasa mala len 9m-vtedy prvy raz harala a aj posledny- bola zavreta vo voliere kde medzi drevenymi listami boli 2cm ,vyska 170cm,plus voliera je za kovovym plotom a rano sme u nej nasli psa....malinkeho, ale evidentne celu noc na nej jazdil...o 3 dni bolo vysterlizovana..tie potvorky prehryzli dreveny plot o hrubke 2 cm..ked sa suka hara miznu prekazkly ak je na dvore..len zavret doma.

jeiny
11. júl 2021

@dominika6 nepamätáte si prosím koľko mu trvalo kým si zvyklo a ako dlho knuciavalo?