Šteniatko sa nepýta von

atnamas
11. jan 2017

Dobry den. Mme doma steniatko uz mu zacal stvrty mesiac veku. Mam problem s tym ze niekedy sa vycika dnuka a nepyta sa von. Problem je ze mame koberce a nemozem ich dat dole lebo nie som pani domu 🙂 a dokonca dnes sa prisla vycurat na gauc. Pritom si myslim ze uz by sa mohla trochu ovladat. Chodime von kazdu hodinu pripadne hodinu a pol. A potom ked prideme z cikania tak to nedokaze zadrzat niekedy ani na 30 min. Aj teraz sme boli v zahrade vycikala kusok pobehala ponurala a dosli sme dnu a za 15 min sa vycurala. Ale ked chce zrat ked vidi ze nieco jem tak si pytat knucanim vie. Ked chce vyskocit na postel ku mne a nedari sa jej tak aj vtedy knuci aby som ju tam dala. Ked sa chce hrat alebo hladkat tak zaknuci. Ale ked chce na wc, tak si hlavu nelame s knucanim. A preto sa chcem spytat ako jej to mam vysvetlit s tym pytanim. Metoda s novinami alebo plienkovymi podlozkami nefunguje. Zacne sa s nimi hrat alebo si z toho spravi prechodny pelech. No a musim ju to nejako natrenovat lebo ked to zase takto vyriesi na koberci pred mamou tak nas uz vyhodi na ulicu. Dakujem za napady pripomienky a namey 😉

tanecnica82
11. jan 2017

nam to trvalo pol roka aj viac...a to mame inteligentne plemeno zlateho retrievera. 🙂😀 Spociatku sme chodili s nou von kazdu pol hodinu, aj v noci...Tiez sa jej to nedarilo. Neboj ono to pride...Do roka este ked prisla k nam navsteva a bola vytesena kedze ju hned hladkali tak tiez neudrzala, hned mlacka pred navstevou... Tak sme to poriesili tak ze navsteva si ju nevsimala pol hodku a az potom ju hladkali...Vtedy mlacku neurobila. Chce to len cvik a trpezlivost chvilku potrva kym si privykne na rezim. Chce to len postupne predlzovanie casov medzi vencenim v priblizne rovnakom case..Tak si navykne steniatko.Nasa chodi von uz len 4x denne ale to je starsia dama 7 rocna...

atnamas
autor
11. jan 2017

No ved ano ja viem ze trpezlivost je potrebna. Este napadlo ze by som ju brala von pri kazdom knucani aj keby to bolo viditelne ze sa chce hrat alebo aby som jej dala nieco z taniera. Mozno by si to spojila s pytanim sa von.🙂

threetail
11. jan 2017

Tu

jajka66
11. jan 2017

@atnamas ako vravi @tanecnica82 chce to len zvyk. este mi napada jedna vec, ze ci nie je to cikanie dnu nasledkom toho, ze sa steniatku nieco nepaci. Nas mladsi Dajo robil to, ze ak sme mu nieco zakazali alebo mu nedovolili, tak sa vzdy siel vycikat priamo do nasej postele. Co sa tyka tej savej podlozky, zober taku tu striebornu lepiacu pasku a prilep podlozku o koberec (pokojne oblep aj cely koberec, neublizi mu to, neznici sa). Uz sa s tym nebude moct hrat.

4 mesiace su este fakt malo a naozaj sa nehoda moze stavat este pomerne pravidelne. Niektore plemena to zvladaju skor, niektore neskor. Treba iba trpezlivost a hlavne psika za to netrestat. My sme to riesili tak, ze vzdy ked sa vycikal dnu, ihned sme ho vzali von, aby si to spojil. A toto fakt pomohlo.

threetail
11. jan 2017

Boháčika volako to tu dnes blbne.... Nie a nie napísať správu....

Tu plienku skús aj namočiť do mlacky aby jej to smrdkalo... Ja som moju keď som videla, že sa puci vždy na plienku preniesla, neskôr dostala aj po nose keď urobila mimo a pochopila. Ale napr. nepýta sa dodnes, teda jej pýtanie sa spočíva v tom, že sa posadí na koberček alebo gauč kuká na teba a čaká... Takže ak si nevšimnem čo doraba ide po chvíľke aj tak na plienku.

threetail
11. jan 2017

@jajka66 moja tiež keď trucuje tak sa vyciká na stred izby 🙂 našťastie odkedy má ďalších spoločníkov tak už dávno nebola "zduta" takto

lucinka511
11. jan 2017

no to amte doma pekne WCko ,pani mna by z toho porazilo fakt,, no treba tot ak naucit ze ked sa vycura na koberec a to vidis namocit do toho nufak,tapnut mu po nom povedat fuj a dat ju von,,,,,pockat ky sa tam nevycura, pochvalit a ist s nou dnuka a stale to tak opakovat a ked sa zasa vycura dnuka na gauci,koberci( co je teda poriadne nehygienicke) tak oaptovne , namocit nufak do štanov, vykricat tapnut po nufaku a zasa vyhodit von ,cakat kym sa nevycura a tak to opakovat poliak to nepochopi.

lucinka511
11. jan 2017

a este ked sa vyčura von, tak ju pochvalit ,dat maskrtu,,ale kazdopadne vnutri ak to urobi treba trestat,lebo budete mat doma dozivotne psie wecko.

natuska87
11. jan 2017

Prepacte, ale "pchat nufak do šťanov" je pekne nefunkcna, zastarala "metoda"...To chce iba zodpovedny "dril", hlavne zo strany majitelov...So steniatkom chodit , niekedy aj po polhodine, von, aj v noci.Pri zodpovednom pristupe to trva niekolko tyzdnov, u niektorych jedincov dokonca iba dni...A samozrejme, chvalit psika a chvalit...

lucinka511
11. jan 2017

@natuska87 cudaj sa svete i ked zastarala ale ucinna. a u psov netreba ziadne inovacie😛

natuska87
11. jan 2017

No, je mozne, ze to niekde funguje...Tiez nie som zastanca "inovacii", ale niektore psiky su tak preslachtene...🙂

pribinak
11. jan 2017

mame psika, tiez bytova rasa, malicky bison, ale nikdy som nepocula o takej metode, ze davat nufak do mlacky
treba chodit von, vzdy ked vykona potrebu dat odmenu, malicku pamlsku, my sme chodili v pravidelnych intervaloch, niekedy aj len na 5 min, ale aby sa vycikal

treba chvalit a chvalit, ako u dietata

lucinka511

lucinka511
11. jan 2017

@pribinak a ja zasa mam vybornu metodu strcenia nufaka do staniek a nauciki sme tak aj menej inteligentne psy.chvalenim a karhanim ale tak kazdy nech si so svojim lsim robi co chce.hl ze sa les nauci lebo mat doma psie Wc .by ma porazilo..

nada847
11. jan 2017

Tiez co mam kamosky co maju psikov, tak ich ucili skrz ten nufak do mlacky co nechali niekde a pomohlo to...dokonca sa rychlejsie naucili tie psiky ako tie ktore proste to riesili pri nich cez odmeny cez karhanie a podobne ale chce to samozrejme davku trpezlivosti vsetko

dorottka
11. jan 2017

@pribinak suhlasim, pochvalou sa pes nauci tiez velmi rychlo, chce to len par dni konzistentnosti - naucila som tak aj par utulkacov, ktori v zivote ziadnu vychovu nedostali. Treba sa mu proste venovat, sledovat, chodit s nim von velmi casto - po jedeni, piti, zobudeni, pred spanim, po sialenejsej hre a zakazdym po vypisani chvalit. Pes sa tak nauci extra rychlo, aj za par dni. Ak nie, tak je mozne, ze ma nejaky zdravotny problem alebo je to proste malicke steniatko, kde je fyziologicky nemozne, aby to udrzalo, nakolko este nie je uplne vyvinuty zvierac, u niektorych plemien sa vyvoj spolahlivo dokonci az v 6 mesiacoch a dovtedy treba byt proste doslednejsi a trpezlivejsi. Je to normalne.

dorottka
11. jan 2017

@lucinka511 tam skor zafungovali to, ze si toho psa videla pri cine a hned si dala najavo, ze je to zle, pes si spoji aj prisne okriknutie, chape, ze urobil zle, netreba macat nufak, to je len nahoda. Ak nadabis na mlacku neskor a kricis, pes si to aj tak nespoji s tym, ze urobil zle, stanky citi aj tak vsade, len vidi, ze zrazu sa hnevas kvoli dakej starsej. Cize ano, suhlasim, treba okriknut prisne, ked prichytis pri cine, to zabera stopercentne. Macanie je uz hlupost, ani decku nevopchas hlavu do plienky, ale usadzas na nocnik a karhas/chvalis. Viem, ze decko nie je pes, ale tiez je to zbytocna hrubost, staci krik 🙂

lucinka511
12. jan 2017

@dorottka ano mozes mat pravdu, ale tak hrubost,co ja viem,ved mu tym neublizim a ked to funguje,tak to funguje..n ale ja nemam problem odnaucit psa necurat dnu,skor zakaldatelka,nech si ona vyberie sposob aky uzna za vhodny, mozno sa necha inspirovat aj s nufakom🙂...BTW u ans nikdy nezaberali prave tie podlozky, a specialne kvapky,,cize si myslimze na spa skor funguje karhanie a pochvala, aj teraz pokarham ked urobi hlupost.

ninah1486
7. dec 2021
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

my sme ucili na nappy podlozku a pustali sme stale na zahradu, postupne sa zacal sam pytat vonku