Šteniatko - pišťanie

27. dec 2021

Ahojte, mám 9 týždňové šteniatko Shihtzu. Je to šikovniček, už mu celkom ide piškanie aj vonku, doma len na podložku. Rozumie ak mu poviem spinkáme, ľahne si do pelecha a spi.. všetko je ok. Ešte ho veľmi necvičim, chcem začať po novom roku s nejakymi jednoduchými povelmi.
Len strašne hryzie ale, že masaker... Skúšam ho zaujať, keď má svoju hračku je ok,ale potom uvidí nohu, ruku a hryzie... Čo vám na to zabralo? Mala som psíkov,ale šteniatko už veľmi dávno a trochu som si odvykla... ďakujem!

kinderzwillinge
27. dec 2021

Nasa ked bola stena tiez ked videla nohu isla kusat, tak som to robila tak, ze som mala v ruke za chrbtom noviny, aby ich nevidela, hrala som sa s nou a ked isla kusnut som jej dala novinami po nufaku a razne povedala fuj. Zabralo, prestala to robit.

janai1
27. dec 2021

Je to šteniatko 😉 pre neho je to hra... Naš to prestal robiť keď mal cca 16 týždňov, dovtedy sa ani pohladkať nedal čo furt išiel po rukách 😂 ale extrémne ho to bavilo

ckatka
27. dec 2021

To.robia keď majú mliečne zúbky. Čoskoro sa zmenia na trvalé . a prestane to. To,je ako decku keď rastu zuby, tiež ho ominaju a všetko hryzie.
Nam pomohlo vždy keď hryzla, strčiť prst do krku aby ju "naplo". Prestala to robiť.

syslik81
27. dec 2021

menia sa mu zuby .. prejde to .. tiez ked zacne skoncit hru a poveda razne nie ... pochopi ..vyrastie

autor
27. dec 2021

Ďakujem, inak je to maznak a veľmi múdry, na to koľko ma týždňov...len to hryzenie. Snad to teda čím skôr prejde. Lebo tie mliecne spicate zuby su brutal😊

poopsie
27. dec 2021

Tak nejak máme ten istý problém, len je to väčší pes 😅na týždne 🙄ma asi 19 týždňov a konečne sa mu začali meniť zuby.. A používame noviny a keď dcéra nechápe, že mu nemá pchať ruky do papule noviny fungujú aj na ňu 🤪

klarolinne
27. dec 2021

Každé šteniatko hryzie, to je normálne. Ale naozaj mu to netreba dovoliť. Ja som noviny použiť nikdy na psíka nemusela, stačilo rázne fuj, nesmieš. Alebo keď som opakovala au, au tak ma začal havo oblizovat.

autor
27. dec 2021

@klarolinne anoo uz to celkom chape, ked mu poviem au, alebo nie.. Tak sa tak zhaci a prestane. tak asi som len slabo kričala 😀

janulik2008
27. dec 2021

My máme špica a keď bola šteniatko tak mala úchylku že mne ťahala tepláky 🤣🤣🤣

modraslamka
27. dec 2021

ale to aj nase! ja nikdy domace zvieratko ani priatel, a kupime si psa😅 v noci 3x s nim von (ak stihol), inak uz ako 4 tyzdnovy zobral papucu a trhal 😅 a vsetko co videl🤦
asi ako 6tyzdnovy sa naucil sadnut a dat labku. Za 1 den.
Teraz ma 4 mesiace, kuse do ruk ale uz sa naucil ze nesmie silno - slabucko - a ked povieme au! zlakne sa a ustupi.
Von sa pyta sam, najradsej kuse flasu plastovu, a metlu😅
hracky mal, roztrhal, alebo ho nebavia.

babajaga
27. dec 2021

kupte mu susene prasacie usi napriklad,to psikom chuti obzuvat

simona92101
27. dec 2021

Ak ma 9 tyzdnov,tak dlho ho asi nemate,ratam tak tyzden?uci sa,skusa co si moze dovolit.bude prezubovat,dovtedy to bude mala kusava pirana.treba hracky na kusanie,vyblaznit.ak bude cbnapat po rukach,treba razne povedat fuj.

poopsie
27. dec 2021

Uši ľúbi

autor
27. dec 2021

@simona92101 anoo len par dni, ale hryzie za dvoch..aj ked uz pomenej..ked mu dam hracky 🙂

autor
27. dec 2021

@poopsie skusim😊