Šteniatko bernský salašnícky pes

23. aug 2022

Nakoľko tohto psíka máme prvýkrát mala by som niekoľko otázok,snáď mi niekto poradí. Má 4mesiace. Keď sedí trhá jej labkou ako keby nerv?tik? Keď chodí niekedy ju ako keby ťahá do jednej strany. S veterinárom sme samozrejme konzultovali, RTG ma vraj zmysel v roku. Dovtedy sledovať alebo pri zhoršení prist. Dovtedy sa však ja zbláznim. Je to ešte normálne pri šteniatku v tomto veku alebo hľadať veterinára, ktorý bude chcieť hľadať problém?

gir
23. aug 2022

Pridaj sa do skupiny psíčkari a psíčkarky určite ti poradia

3009
23. aug 2022

Určite hľadaj iného veterinára.

jaga18
23. aug 2022

Mám bernaka, 3 ročného. To trhanie labkou sme mali aj my. Na veterine mu robili testy, všetko bolo v poriadku. Tiež sme si všimli,že nejak divne chodí, začal krivat... ihneď sme ho brali na veterinu, to mal cca pol roka. Predpisali mu kopec doplnkov, mal nariadený kludovy režim, žiadne dlhé vychádzky do roka a potom sa vraj uvidí... Žiaľ aj pri dodržaní gaucoveho režimu a brani všetkých doplnkov má zistenu vrodenú vadu kĺbov.

autor
23. aug 2022

@jaga18 ďakujem za odpoveď. Nepamätáte si prosím čo ste mu dávali za vitamíny? A teraz je NATOm ako zdravotne? Tiež sa tohto bojím ale keď som to na klinike riešila stále mi povedali,že u šteniatka sa to nerieši až od roka.

autor
23. aug 2022

@jaga18 a ešte otázka prosím. Čo znamená divne chodí? Moju ako keby ťahalo do boku a chodí ako robot príde mi,že neohyna zadné nohy 🤔 niekedy Zakopne 😒

mipu
23. aug 2022

My máme bernskeho ,má už 12 rokov. Labku mu niekedy trhá keď leží, ale to je normálne. Naša aj epilepsiou. Bernske sú vraj náchylné na kĺby lebo sú šľachtenie či ake

autor
23. aug 2022

@mipu 12 rokov? Fíha. Krásny vek. Všade o bernakoch píšu,že sa malo dožívajú a dokonca ani nie desať rokov. Ako sa drží na taký vek? Má aj iné problémy okrem epilepsii?

jaga18
23. aug 2022

No ma akoby úplne rovné zadné nohy keď stojí, nemá tie kĺby spravne ohnute. Kĺby sa vyvíjajú do roka, preto sú vtedy dôležité doplnky a kvalitná strava. Do roka sa to môže všetko upraviť. Nám sa žiaľ neupravilo, naopak , zhoršilo. Bral kolagén geloren, canvit kalcium a pár krát ročne nám dáva dr aj lieky na zápal, aby ho neboleli kĺby. Má 3 roky a zatiaľ v pohode. Má výbeh iba na dvore, aj to obmedzený, väčšinou je vnútri. Aj ked sme mimo domu,
pre istotu je zatvorený vnútri. ale nerobí mu problém preskočiť 1,2m plot do záhrady a ponaháňať sliepky.

jaga18
23. aug 2022

@mipu wau 12 rokov, to je krásny vek. My máme zlatého retrievera, ten má 12. A stále beha ako srnka. Žiadne doplnky nepotrebuje, 2x v živote bol na veterine mimo očkovania... Ale tento bernský mládenec je pravý opak. A to zlatý je bez papierový a tento z chs.

autor
23. aug 2022

@jaga18 presne tak by som to nazvala, rovné nohy. Tieto vitamíny sú voľnopredajné? Máme mať očkovanie,tak zatlačím na nich nech dačo predpisu, poradia ako jej pomôcť lebo môj vnútorný hlas mi vraví,že to nieje v poriadku

jaga18
23. aug 2022

Áno sú voľnopredajné, ale tak my to vždy kupujeme priamo v ambulancii. Geloren (ten konský)som už aj cez net objednávala. Canvit má vždy dr. ten netreba objednávať. Lieky neviem, ako sa volajú, to vždy dostaneme presne 4 tablety, 1 denne mu dávame . To keď začne vytacat nohy a pokrivkáva, už vieme ,že ho bolia, tak ideme pre tablety.

jaga18
23. aug 2022

Tu to trochu vidno, to som z videa, ako sa bláznia, urobila snímku obrazovky. Skúsim aj foto keď bol malý nájsť.

nikayla
23. aug 2022

Hľadala by som iného veterinára, bernský je náchylný na kĺby. Náš v 5-tich rokoch ochrnul na zadné nohy, bohužiaľ sa mu už nedalo pomôcť 😭

jaga18
23. aug 2022

Takto mal zadnenohy ešte ako malý. Vekom sa to zhoršilo

mipu
23. aug 2022

Áno, veru 12 rokov. Tiež mal na začiatku niečo s láskou, ale potom sa polepšilo. No troška je hluchsi 😀.ale stále vitálny. Najradšej by bol keby mu dáš stále žrať 😆

autor
23. aug 2022

@nikayla to je mi veľmi ľúto. Veľmi sa bojím o ňu. Niekedy si vravím,či mi to bolo treba. Dosť čo sa človek o dieťa boji ešte aby som aj psa strážila a sledovala 🤦😅

autor
23. aug 2022

@jaga18 veľmi sa to podoba na jej postoj. Tie vitamíny som pozerala ďakujem za tip určite kúpim. Mne vravia,že preháňam,všetko sledujem a hľadám problémy kde niesu no môj vnútorný hlas mi vraví,že nieje v poriadku a určite vyskúšam všetko aby sa jej problémy nerozvinuli 😑

alexas56
23. aug 2022

odkiaľ máte šteniatko ? Je šteniatko z chs s pp alebo z množky ? Určite toto treba konzultovať aj s chovateľom...prípadne ste videli vyšetrenia rodičov ?

babydesire
23. aug 2022

Mame tiez bernskeho ale veru nevsimla som si ziadne problemy,,zotavil sa sam este aj z nehody, utiekol pred rokom aj cosi a nasli sme ho dochramaneho,asi ho nieco zrazilo..a je ok...ma 5rokov.

autor
24. aug 2022

@alexas56 nieje z chs. Nakoľko v okolí mam veľa prípadov,že to nezaručí zdravie psíkov a nebola som v situácii aby som mohla dať o niekoľko stoviek viac za šteniatko 😿

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexas56
24. aug 2022

Ahoj, však práve o to ide. Ja som si prvého psíka kúpila bez PP, lebo tiež som bola v situácií, že som nemohla dať viac peňazí za šteniatko a teda vrátilo sa mi to ako boomerang a uvedomila som si, že nabudúce, keď budem v takej situácií tak to znamená: nekupuj si psa..Mať psa znamená počítať stým, že sa môžu pritrafiť zdravotné problémy a bude treba naozaj finančne pomôcť..ja som do svojho psíka vtedy investovala okolo 10 000 eur...a úprimne ? nikdy viac pes bez pp. Teraz mám psíka s PP všetko som si overovala, zdravie rodičov, testy..naozaj som si na tom dala záležať..a okrem bežných očkovaní u veterínara, som sním nikdy nebola u veterínara s nejakým problémom..

jaga18
24. aug 2022

@alexas56 žiaľ toto nie je pravidlo. Nie ze by som sa zastávala mnozitelov. Ale toto sa môže pritrafit aj pri psíkovi s PP, ako aj nasmu. Toto nám aj veterinár povedal,že na kĺby záruka neexistuje. Ale zas chs sa zachovala seriózne.

alexas56
25. aug 2022

@jaga18 áno však jasné..ale tu to množiteľovi bude jedno..bude ďalej množiť..kamoška mala tiež z chs a mal zdravotné problémy, upozornila chs - vratili jej peniaze a dokonca dali aj fenu vykastrovať..

jaga18
25. aug 2022

@alexas56 áno, aj nám prispeli na liečbu a otvorene povedali, že 2 z 11 šteniatok mali tento problém. Bol to prvý vrh a aj posledný, sučku sterilizovali. V prístupe je naozaj rozdiel.

alexas56
25. aug 2022

@jaga18 to ma veľmi teší..🙂 narozdiel množiteľ to má v ....je im to jedno, hlavne, že zarobili..

sheila72
26. aug 2022

A prečo to nekonzukrujete s chovateľom alebo poradcom chovu? Jedine že by ste ho mali bez PP čiže tam kupujete mačku vo vreci a kľudne môže mať xy vrodených porúch.