Štekajúci susedov pes

27. apr 2023

Dobrý večer. Ako by ste prosím riešili....susedia majú asi pol ročného zlatého retrievera. A v poslednom období každy večer steká. Ale že každých 15 sekúnd.... Do teraz mi to az tak nevadilo, boli zavreté okná. Ale neviem si predstaviť, ako budeme spať pri otvorenom okne? Prosím o radu....ako by ste to riešili? Dá sa vôbec pes vychovať, aby nestekal?
Blbá situácia.

anjelicek26
27. apr 2023

Toto je bohuzial na rozhovor, ak ho nezoberu na cvicak, nenaucia povelom, nezreguluju to stekanie, ono tu fakt plati - stareho psa novym kuskom nenaucis... treba to jasne povedat, ze je to brutal otravne... predpokladam, ze su v praci alebo spia, pes sam na dvore a je mu brutal smutno...

domkakvet
27. apr 2023

Do vtedy mozno prestane stekat, ak je to este šteňa. Ja inak nikdy nespim pri otvorenom okne.

zorkahorka
27. apr 2023

skuste im to povedat... nech presunu volieru inam. my mame z kazdej strany u susedov psov, aj dost bresu, ale ja osobne ich teda velmi v spalni nepocujem. zato sused nizsie napriklad ano...

majkabajka321
27. apr 2023

Veď je to normálne že pes breše tak choďte si bývať do bytovky

terry658
27. apr 2023

Naši susedia ho tiež majú. Celý deň je pes ticho ale celú noc prešteká.
Naša zas celý deň šteká a stráži a v noci sme ju naučili, že je ticho a zavretá. Naša suseda sa stazukeaj na jedného aj na druhého psa. Tak ja neviem, čo je teda horšie.

liusa82
27. apr 2023

Ja sa len čudujem,že to nevadí samotným majitelom psa.Mne keby pes v kuse celú noc šteká veru by som nespala ani ja.Nechápem, ako pritom môže niekto drichmať ako poleno.Tak ako píšu vyššie ženy.Pokecať so susedom

kukuk29
27. apr 2023

Urcite sa da tak vycvicit ,ze steka iba v nutnom pripade.Ja ked moj v noci steka len tak ,ze pocuje dalsieho psa v dialke tak otvaram okno a hned ho zavolam ze fuj na miesto ...niekedy o jednej v noci o tretej v noci.Zachvilku je tu sezona jezkov to bude vesele. Bohuzial psa okrikujem iba ja z celej ulice. Susedia na celej ulici na to dlabu... a najhorsie je ked sused skoro oproti ma vlciaka a z dlhej chvile je schopny prestekat aj tri hodiny v kuse.V zivote toho psa nikto neusmernil a cez den po nom iba vrieskaju :(

anonymanonym
27. apr 2023

Samozrejme, ze sa to da naucit, zariadit, aby pes neobtazoval susedov. Ale to musi chciet ten sused. Alebo mozno na tom aj pracuju, len to nejde hned, ktovie. Najlepsie normalne sa porozpravat.

heidy222
27. apr 2023

@majkabajka321 no náš pes vecer a v noci spí a nebrecha 🙈

heidy222
27. apr 2023

Býva ten pes vonku alebo vnútri? Odpoveď na otázku autorky: normálne by som išla za susedom a sa spýtala prosím vás prečo havo steká večer? Vam to nevadí?

xsandrax
27. apr 2023

@kukuk29 presne tuto situaciu poznám 🙈 nerozumiem načo je ľuďom pes, keď ho nevychovujú a potom po ňom iba kričia 🙁 @majkabajka321 nie nie je to normálne, keď pes šteká každých 15 sekúnd ani v bytovke a ani na dedine nie.... pes ma stekat, keď sa niečo deje a nie iba tak nonstop bez príčiny. V takomto prípade treba výcvik aj majiteľovi, lebo mat zviera je aj zodpovednosť

lalenka33
27. apr 2023

Tak naša suseda mala v byte 1 psa, ktorý štekal celé hodiny čo bol sám doma zavretý. Cez deň, v noci. Odpoveď na sťažnosť susedov bola, že ju nemáme otravovať. Teraz doniesla druhého psa a štekajú celé hodiny 2. Bez problemov ich nechá samých celý víkend s tým, že ich len niekto príde vyvenčiť a nachovať. Nepomáha nič. Mestskí policajti neriešia, domovník nerieši. Jej odpoveď od 6 do 22 môžu štekať koľko chcú.

lindusss2016
28. apr 2023

@majkabajka321 ale zas tak no... Normalne je, ak brese, ked sa zakrada zlodej cez plot, ale nir ked vidi kazdeho mravca 🤷

witchlucia
28. apr 2023

My máme zlatého retrievera čo šteká celé noci, chodili sme na cvičák a nepomohlo, celé noci som s ním presedela vonku, toľko som sa naplakala, zatvarali sme ho do pivnice na noc aj v dome sme ho nechali spať, skúšali sme lieky na upokojenie a nič. Naši zlatí susedia to vydržali vyše roka a potom sme sa odsťahovali do bytu. Zjavne náš pes nemá rád dedinu všeobecne a v noci ho ruší každý zvuk. Odkedy sme v byte nešteka vôbec ale keď ideme prespať k mame tak breše celú noc 🙈. Vždy som tvrdila že pes patrí na záhradu ale táto naša to tam neznáša 🥲