Štekajúci pes v byte

peta_896
13. feb 2019

Dobry vecer potrebovala by som poradit.. Mam 7 tyzdnoveho Bisonka. Byvam v byte a snazim sa ho naucit byt sameho pretoze chodim do prace. Najprv to boli male chvilky a postupne to zvysujem. Nechavam nahravky ked odidem na max 2 hodiny ale moc knuci. A nechcem aby sa stazovali susedia. Mam ho 3 den a o 3 dni idem do prace. Prosim poradte ako ho to mam naucit. Myslite ze by veterinar nejako pomohol stymto? Dakujem za odpoved.

jankaga
13. feb 2019

@peta_896 nič on si zvykne. Nič viac neurobíš

peta_896
autor
13. feb 2019

@jankaga myslite ze si zvykne bojim sa toho ze sa susedia zacnu stazovat skor ako si zvykne.

nitka1157
13. feb 2019

Pochadzam zo 7-poschodoveho panelaku kde boli 2 psy na tretom posch.jeden v lavych druhych v pravych dveroch.ja som byvala na 6posch kde som to pocula ako keby mi za dverami stekaju. Ako rano zabuchli susedia dvere do prace tak stekali a skuvinali kym neprisli z prace.jeden niekedy az do vecera.je to uz par rokov a stale neprestali.susedia hundru skundru niektory po nocnych nespavaju kvoli nim ale nikto sa oficialne nestazoval..asi si zvykli spolubyvajuci skor ako zvieratka

jankaga
13. feb 2019

@peta_896 tak mal by si zvyknúť časom. Nebude to po týždni

peta_896
autor
13. feb 2019

@nitka1157 on ma len take intervali taku hodinku je ticho potom zacne knucat asi pol hodinu potom zasa je ticho a tak sa to opakuje.

nitka1157
13. feb 2019

@peta_896 tak to si myslim ze tiez sa nauci a zvykne si.nepatri k tym co som spominala lebo oni nonstop ako na baterky.este teraz mi to znie v usoch a to tam nebyvam uz 2 roky 😄

07022007
13. feb 2019

@peta_896 teraz čo chodí tá relácia na jojke, myslím že miláčikovo sa to volá, tam to riešili s cvičiteľom, treba pozrieť archiv

peta_896
autor
13. feb 2019

@07022007
@nitka1157 :D dakujem vam pekne za odpovede.

hennyinnsbruck
13. feb 2019

Mas ho 3dni!!! Co chces od neho za 3 dni??????
Veterinar??????? Jezisi Kriste

jania023
13. feb 2019

@peta_896 kup mu kamosa a bude ticho. Ja mam doma 2 a vobec im nechybam😂 oni sa zahraju medzi sebou

luba28
13. feb 2019

Nelucit sa,,,obut,obliect a odist ....

kasokri
13. feb 2019

@peta_896 no, nehnevaj sa, ale mala si na to mysliet skor, byt tvojimi susedmi netesila by som sa. Predstav si, ze nad tebou byva mama s babatkom a so spanku ho vyrusi ten tvoj havo, no ja by som bola riadne napalena. Psy nepatria do bytovky!

monkabohdalova
13. feb 2019

@peta_896 určite mu môže trvať aj zo dva mesiace kým si na to zvykne..ale najlepšie je nelúčiť sa s ním, prípadne nechať hračky, žuvacie kostičky aby sa mohol s čím hrať

airaw
13. feb 2019

urcite si zvykne.. ale my ked sme si zadovazili psa, tak sme s nim boli doma skoro 3 tyzdne, 3 dni je strasne malo, nechaj mu hracku, pripadne nejaku mikinu s tvojou vonou.. vydrzi taky mali bez vyvencenie kym budes v praci?

maciatkolulu
13. feb 2019

@kasokri tak zase prrrr,niekomu môže liezť na nervy bábätko a jeho rev,a večne dupajuce deti a pubertiaci s hladinou hudbou,hľadajúci sa manželia atď. Napísať,že pes nepatrí do bytovky je od veci. Ja mám aj deti aj zvieratá a všetko sa dá skĺbiť. Nie sú v bytovkách len mamičky s bábätkami a nie sú pupok sveta. Už mi úprimne lezie na nervy ako sa matky povysuju. Sú tam aj starí ľudia,ľudia po nočnej a vselikto a sú plemena,ktoré patria výsostne do interieru. Šteniatko si zvykne a nebude knucat,len to nepôjde za 3dni....

0izidora0
14. feb 2019

@peta_896 Neboj naučí sa. To uz by museli byť susedia riadne psycho ,aby sa sťažovali na malé šteniatko. Aj oni boli mladí,mali malé deti ,zvieratká? Podľa mňa každý normálny človek toto pochopí a nebude robiť drámu. Jedine ak nejaká stará dievka,alebo mladenec a čo nemá vzťah ani k zvieratám. Pevné nervy

elizita
14. feb 2019

vobec si nemusi zvyknut. Susedia maju psa, byvame tu 2 roky. Ked budu 3 hodiny prec, tak 3 hodiny steka.

kathhii
14. feb 2019

Ahoj, naši majú tieź bišona, najprv im kňućala, ale potom si postupne zvykla. Teraz šteká, len keď počuje pohyb za dverami. Inak je ticho celý deň- naši sa pýtali aj susedov, či ju nie je pocuť, ale suseda pod nimi na dochodku ju nikdy nepočuje štekať.
Ono to chce čas a otužovať ju- nechávať ju samu čoraz dlhšie, prípadne ju treba ešte pred odchodom unaviť, potom bude spat...

martinatom1
14. feb 2019

Treba na to ísť systematicky a dôsledne. Pes sa musí naučiť, že je uplne normálne že panička odíde, a po čase sa vráti. Nerobiť z toho emocionálnu drámu. Psovi jednoducho oznámim, že idem preč a vrátim sa. Nelúčim sa s ním, ani nevítam po príchode. Ako keby sa nič zvláštne nedialo. Takto to pes musí chápať. U malého šteniatka som zvolila taktiku že unaviť ho vonku, potom ho nechať samého doma. Odišla som na cca 30 min do obchodu, a keď som sa vrátila, našla som spiaceho psa. Možno chvíľku skučal, neviem, ale potom zaspal a tým sa naučil že na tom nič nieje keď panička odíde. Postupne som dobu neprítomnosti predlžovala. Za tie 3 dni sa ten základ naučiť dá, treba to viackrát denne trénovať. Ide len o to, aby si pes uvedomil, že si ho neopustila, ale vždy sa nakoniec vrátiš.

maminuska
14. feb 2019

@peta_896 ja mám psov dlho , za prvé žiadny seriózny chovateľ ti nepredá psa pred jeho 8 týždňom , ty si ho zrejme dostala v 6 týždňoch a vtedy mal byť ešte pri mame . Za druhé čakáš od neho zázraky... po troch dňoch, psík je deprimovaný, nemá mamu a nemá ani tú náhradnú mamu ( ty ) a je sám . Už keď sa takto skoro odobral , treba tomu dať čas a týždeň rozhodne nestačí .

bambinomio99
14. feb 2019

Vycvik v prvom rade, ty sama nezmozes nic , a po ako dlho ste v robote, podla coho ste si vyberala plemeno, naucila ste sa nieco o svojom plemene, porovnavat deti so psami je na hlavu , deti napomeniete a utisite, zavreteho psika so separacnou uzkostou nenapomeniete a on neprestane

silvusias
14. feb 2019

V prvom rade. Máš ho 3 dni, takže je jasné, že je možno ešte vyplašený a ešte aj ty, ktorá sa oň stará odchádzaš. Proste to sa dá čakať, že nebude len tak ticho čušať. Po nejakom čase si isto zvykne, no nebude to hneď

kasokri
14. feb 2019

@maciatkolulu ano, ale ludom dohovoris, ale co takemu psovi?!

nikiki29
14. feb 2019

Sám na to určite nepríde 😑 neverte takým rečiam, že on si zvykne... je mnoho psov (dospelých) ktoré štekajú ako zbláznené celé dni. Ak mi budú budiť malého veru sa pôjdem sťažovať aj keď ja sama mám doma psa (veľkého ale vychovaného) 😑
Dá sa to trénovať, na každého psíka funguje niečo iné, ale mnohé spôsoby sú fakt dobré 🙂 treba skúšať kým ste s ním niekto doma a tiež trénovať po práci či cez vikendy. Za pár týždňov by si mal zvyknúť 😊

bobricek1979
15. feb 2019

Dat mu hracku kde má poriadne ukryté nejakú mnamku tak aby sa s ňou doloval kým nedojdes a po dalsie ziadne rozlucky povedat ostan pridem posluchak a idem na nasho to plati sam si idem ľahnúť tam kde má a čaká. To s tou hračkou bolo v relácii milacikovo na tv joj skusal to tam odborník na psika ale uz bolo starsie stena muso pochopiť ze sa vratis

maciatkolulu
15. feb 2019

@kasokri aj pes sa dá učiť,skôr ľuďom nevysvetlis....a tým pádom ani psovi,keď nevie ako vycvičiť,jasné,že aj pes má povahu a temperament. Ale čítala si,čo všetko sa dá,aby pes nestekal,ale záleží od človeka a nie psa.

mk17
15. feb 2019

Susedia mojej mamy maju psika a ten uz roky zavyja ked je sam doma. Vobec sa to nezlepsilo a na kazdej domovej schodzi sa susedia stazuju a vzdy povedia ze oni sa snazia ucit ho, cvicit ho a neviem co este......no ale bezvysledne. Inak je to strasne neprijemne pre susedov. A mne osobne je luto aj toho hava😔

kasokri
15. feb 2019

@maciatkolulu nemyslím, že vzdy zalezi od cloveka. Tak ako existuju zlí ludia tak existuju aj zlé psy. Alebo ked uz nie je pes zlý, tak je menej chápavý. Vid. príspevok od mk17. Inak nemysli si že nemam rada zvierata, lebo opak je pravdou, ale že by podo mnou mal stekat celý den pes . to by zrejme vadilo mnohým

hankano
18. feb 2019

@peta_896 Nechaj ho tak časom sa naučí byť aj sám i keď nad takým niečim by som sa zamyslela pred kúpou