Ste za alebo proti školským uniformám?

luy
5. aug 2011

Len tak ma to zaujíma.Mne sa školské uniformi páčia ako nápad,ak by sa dalo súhlasila by som.Mám pocit,že deti by si boli rovnejšie.............

edita84
5. aug 2011

Ahoj ja by som bola rozhodne za školské uniformy v dnešnom svete ked je všetko o peniazoch a to už aj v školách kde sú malé decká pozerajú čo majú na sebe aké značky je to najlepšie riešenie aby sa jeden druhému nevysmievali kto má koľko peňazí, takže ja som rozhodne ZA uniformy🙂

elise
5. aug 2011

rozhorne za uniformy, tým by sa vydrlila lojalita k tej ktorej škole a rodičia by mali po starostiach čo dieťaťu kupiť a dieťa by si ráno oblieklo to čomá určené a nevymýšľalo by s obliekaním🙂 ak budu uniformy vkusné moderné z kvalitnej látky, som rozhodne za uniformy. väčšinou na zapáde maju 3 letné a 3 zimné.Ak by dli unifromy šiť školy hromadne bolo by to lacnejšie, viem že zo začiatku ked dieťa rastie by toho bolo viacej kedže dieťa rastie.

kornelia
5. aug 2011

Urcite za uniformy, odpadol by problem s kupovanim siat a deti by si tolko nezavideli, co kazi na ich vztahoch. Joj keby to zaviedli, bola by som stastna!!! 😀

titkovamiriam
5. aug 2011

ja som PROTI uniformam,už tu toho bolo dosť aby nám niekto rozkazoval ako sa obliekať!!!!ť,milujem rozmanite oblecenie a nemam rada ,,chlievkovanie,,
Nepoviem napriklad aj je niaky spolok alebo syn ako konickar ža maju na suťaziak rovnake oblecenie aby vedeli odkial su,alebo dalsi syn ked je na kynologickej sutazi-maju oblecenie za skolu,no na beznej skole urcite nie!!!!pači sa mi ako sa dnes ludia obliekaju ci uz na zakladnych ci strednych skolach...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
5. aug 2011

jednoznacne za - my uz 2 roky fungujeme na uniformach a je to naozaj vynikajuce - hlavne u mensich deti co pri hrach a pracovnom zapale su schopne znicit kopec oblecenia. rano mi odpadava hadanie sa o tom co si slecna oblecie - a to ma este len 4r 😠 a co si neoblecie, jednoznacne sa usetri lebo nemusim kupovat hromadu oblecenia, a ucitelky si pochvaluju hlavne pocas vyletov - hned je jasne, ktore su ich deti - cize aj keby sa stratili tak ich rychlo najdu 😀
inaksie material nasej uniformy je naozaj rezistentny - teplaky vydrzia aj nevydrzatelne niekedy som az prekvapena

erikasadek
5. aug 2011

rozhodne za, nevidiet triedne rozdiely !! ktore su v dnesnej dobe vsade tak priepastne!! po druhe deti sa citia rovnako rovnocenne nevidime im stringy a ine gatky u slecien hlavne, alebo u chalanov doslova do zadku ich trenky vidiet u ich blbych nohavic, !!!a pozitivum je ze deti nenicia oblecenie.. takze odpoved som za!!!

aj ked som preizla dobu ked boli povinne pionierske rovnosaty neznamena, ze som proti.... 🙂

ela2710
5. aug 2011

@titkovamiriam ja mam podobny nazor, individualita dietata sa prejavuje aj v obleceni, dieta si uz v skolskom veku vie vybrat sebe pohodlny typ oblecenia, osobne si neviem predstavit, ze by ma niekto na strednej nutil nosit uniformu...nikdy som sa nestretla s tym, ze by sa niekto z triedy vysmieval niekomu za oblecenie...to u nas nehrozilo, aj na zakladke, aj na strednej sme boli zohrata partia, ale viem, ze su typy deti, co sa radi vysmievaju druhym, no to uz je skor skrat vo vychove, keby rodicia vyvysovali pred detmi ine hodnoty ako peniaze,vzhlad (kolko deti sa smeje inym len za vyzor?), ci drahe znackove oblecko, tak deti by sa nemali preco vysmievat, co vidia doma, tak sa spravaju aj mimo domova 😖 myslim, ze uniforma taketo vysmechy nezastavi, tak sa budu vysmievat na ulici? pri hrach v parku, kde uz uniforma nebude?! to, ze sa nejake decko vysmieva druhym, tak to je skor na hanbu rodicov, nie na deti z ,,nizsich vrstiev"

mona333
5. aug 2011

Ja som za. Cele detstvo som snivala o skolskej uniforme a aj mnoho mojich kamosov. U nas bol zvyk ked sme boli detmi,ze co som dostala v pondelok do skoly na seba,tak som to nosila do piatka (jasne,ze pokial to nebolo nejako spinave a prepotene) a potom sa to opralo. A takych nas bolo viac v triede. Ale nasli sa spoluziaci, ktori ohovarali preto,ze na druhy den si mala to iste tricko. Myslim,ze po jednom obleceni nik tricko neperie pokial nie je spinave, len slo o princip,ze 2x po sebe obliect to iste je zle. Tak by sa to uniformou isto vyriesilo.

p3tra11
5. aug 2011

aj ja suhlasim... tiez som este na ZS chodila tak ako @mona333, a chvalabohu nas bolo viacero takych a akosi sa deti vtedy nad tym ani nepozastavovali, nerobili ziadne narazky a ani sa nikomu neposmievali (asi som chodila do dobrej skoly 🙂 ) no moj brat je o 11 rokov mladsi a este v druhej triede prisiel domov s placom, ze sa z neho spoluziaci smiali, ze prisiel uz druhy den v tych istych rifliach (nie komplet v tom istom obleceny)
urcite by uniformy "zmazali" aspon v tomto rozdiel medzi spoluziakmi... (a rodicom urcite usetrili nejake peniaze) 😉

pancake
5. aug 2011

ja som za uniformy 😉

redangel32
5. aug 2011

jednoznacne som ZA. Prezila som si obdobie,ked dcera do skoly vymyslala co si oblecie. Rano stresy,nestihacky. To co si vybrala vecer,rano uz nechcela. Teraz zijem v zahranici a je to super!!!! Minimum vydavkov na to oblecko. Ona nema na vyber. Deti su uniformami podla skol pekne odlisne. Cize ak dojde k nejakemu icidentu tak hned viete kam to dieta chodi do skoly. Deti su seberovne. Tu sa ziadne dieta nepovysuje,ze ma taku alebo hentaku znacku oblecenia. Toto tu vobec neriesa na rozdiel od sk deti. Cim starsie tym je to horsie. Vobec to nie je o diktovani!! Dieta pride zo skoly a moze si obliect co len chce....pokial mu to rodic dovoli. Cize nevidim v tom ziadne obmedzovanie. 😀 Ked prides k lekarovi tak tiez maju nejaku rovnosatu. 😝 Prides do obchodu to iste...neviem preco,si myslis @titkovamiriam, ze je to o diktovani?

terrs
6. aug 2011

Samozrejme za! Sama som chodila na školu kde sa o uniformách uvažovalo, pretože sme tam boli decká od takých, čo ich rodičia mali lendva na školné po miliónarske deti a na tom oblečení to bolo vidieť, a potom si tie decká z chudobnejších rodín užívali urážky.. To skôr bolo na osemročku, u nás na bilinguálnom už ani nie, ale uniformy sú geniálny vynález..

maartinkaa
6. aug 2011

ja suhlasim s @titkovamiriam, tiez nemam rada "chlievkovanie" a kto povedal, ze ti co nemaju peniaze na oblecenie, budu mat na uniformy, je to dost draha zalezitost,,,,,nestaci len jedna, treba nieco na leto aj na zimu, nejaky kabat, nejaky svetrik, sukne aj nohavice, ked sa jedna operie, treba druhu atd,,,,,,ako tu uz niekto spominal, tak deti co sa vysmievaju za satstvo si najdu pre vysmech nieco uplne ine,,,,
aj ked nie su peniaze nazvys, tak sa da pekne obliect,,,,na to staci par peknych jednoduchych triciek, nejake klasicke rifle,,,,,,myslim, ze vsetko je vec vkusu a hlavne je to vo vychove,,,,,,takze som jednoznacne proti uniformam!!!!!!!

chanae
6. aug 2011

jednoznacne PROTI- ak si maju decka v skole zavidiet vyvolavat konflikty atd tak si stale najdu dovod a nemusia to byt len uniformy... a co povedia ludia ak svoje dieta obleciem inak ak ostatne tak to ma nejak netrapi.. zijeme predsa v dost pokrocilom storoci a triedny rozdiely su boli aj budu..uniformy to nijak neriesia si myslim..

ada32
6. aug 2011

uniforma predsa nie je o nasich pionierskych casoch. je o hrdosti na to do ktorej skoly patrim. kedze som patriot tak som jednoznacne za. / aj ked uniformita ako taka a s nou spojene prikazovanie mi je zasadne proti srsti/
konecne si budujme nejaku hrdost na to co sme.
ved to nemsi byt o tom , ze niekto niekomu nieco prikazuje ale naopak.
Chodim do tej a tej skoly a stojim si za tym.

annaopialova
19. sep 2011

ahoj mne by to len preto vyhovovalo aby sa deti medzi sebou neporovnavali kto co ma oblecene a hlavne zakolko ci to je znacka alebo nie

fairestofthemall
Autor odpoveď zmazal
Zobraz