Sťažovali by ste sa na predavačku?

23. nov 2021

Ahojte,
na začiatok poviem, že som sa nikdy ešte nesťažovala v obchode ani nikde v službách a keď som aj nebola spokojná, tak som bola radšej ticho lebo nemám rada konflikty.
Dnes sme však boli v nemenovanom obchode, ktorý by mal podľa ich web stránky a vyhlášky fungovať v režime základ, napriek tomu sme sa pri vchode museli preukázať, s čím sme ale nemali problém, lebo s mužom obaja potvrdenie máme. Mali sme vybratý elektrospotrebič za niekoľko stoviek eur vo veľkej krabici, tak sme išli automaticky bez košíkov, lebo nám ich kontrolujúca osoba neprikázala vziať ani na dverách to nebolo napísané a potrebovali sme voľné ruky, šli sme len po tú jednu vec, úprimne nás to vôbec nenapadlo a nechceli sme robiť žiadne problémy.
Prišli sme do uličky v danej kategórii a hľadali sme spotrebič a prišla k nám pani predavačka a začala na nás hulákať, že ju nebavia už dezoláti a okamžite si máme ísť vziať košíky. Muž sa jej ospravedlnil a radšej jej nič nevysvetľoval, lebo vyzerala fakt napálene a išiel vziať pre oboch košíky, ale mali už len veľké na kolieskach.
Odstavili sme košíky do tej úzkej uličky čo najlepšie ako sa dalo na kraj a pani predavačka vošla do uličky s vozíkom s naloženými krabicami s tovarom a začala hučať na môjho muža, aby jej uhol, že či sa nekontroluje, lebo ona potrebuje prejsť a celý čas mu tykala.
Celý konflikt videli ešte ďalší dvaja zamestnanci a aj to, že nám kázala sama vozíky vziať a potom na nás vzápätí nakričala ako na malé deti. Muž chcel spotrebič napriek tomu kúpiť, ale mne to tak pokazilo náladu, že som sa zaťala a povedala, že takej tržbu neurobím a odišli sme preč, radšej ho kúpime inde aj za vyššiu cenu.
Moja otázka teraz je, sťažovali by ste sa alebo by ste kašlali na to? Čítala som tu veľa diskusií a názorov predavačiek, že heslo náš zakázník, náš pán je zastaralé ale pýtam sa, je takéto správanie k zákazníkom normálne? Ja sa ospravedlňujem za dlhý príspevok, ale potrebovala som to dať zo seba von, lebo sa snažím nepripúšťať si takéto veci pod kožu, ale pokazilo mi to celý deň.

petraj122456
23. nov 2021

samozrejme že by som sa sťažovala. Toto je nonsens

janai1
23. nov 2021

Keby začal po mne niekto vrieskat tak rovno odídem 🙈

spadnutaslivka
23. nov 2021
zuzika19
23. nov 2021

Ja by som sa stazovala, mozno mala zly den, ale toto by si nemala dovolit, chapem, vsetci sme unaveni z nariadeni a podobne, ale taketo spravanie urcite nie, aj keby mala neviem aky zly den

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
23. nov 2021

stazovala by som sa. ale ako dosla na to, ze ste dezolati? respiratori ste mali?

7lenka11
23. nov 2021

napíš im negatívnu recenziu alebo pošli svoju skúsenosť na zákaznícke oddelenie...

miskajerry
23. nov 2021

Škoda, že ste jej nepovedali, že ste s ňou kravy nepásli, keď vám tyká. Že čo si dovoľuje kričať po vás, mali ste si vypýtať jej meno a že sa budete sťažovať vyššie.

slavaf
23. nov 2021

To heslo nie je zastaralé a stále platí, ale samozrejme pri rozumných požiadavkách. Jednou z nich je právo na slušné jednanie, a to v tomto prípade splnené nebolo. Ja by som pani predavačku pri svojej povahe asi poslala zabehnúť si jedno zdravotné kolečko okolo predajne... Ale vážne - určite by som sa sťažovala, s tým, či obchod v tomto čase potrebuje negatívnu reklamu a strácať zákazníkov...

ibrunova
23. nov 2021

a nebodaj ste tam aj niečo kúpili? By som sa otočila a dovi.

diewcatqoo
23. nov 2021

Hned na mieste by som povedala predavacke, co si to k nam dovoluje a nechala by som si zavolat veduceho. Z obchodu by som si nic nekupila.
Tiez som pracovala kedysi v obchode, praca s ludmi je naozaj narocna, ale ak ste neurobili nic ine, len toto, co popisujes, tak reakcia danej predavacky mi pride neadekvatna a urcite by som ziadala ospravedlnenie priamo na mieste. Ak sa budes teraz stazovat dodatocne alebo pisat negativnu recenziu na obchod, uz to nebude ono.

lucka_ke
23. nov 2021

mňa takto "vyhodila" predavačka z CCC v Košiciach kvôli vozíku (to ešte nebol covid), chcela som od nej, aby mi ukázala kde pri vstupe majú zákaz vstupu bez košíka, nemali, napriek tomu bola nepríjemná a že bez košíka nesmiem vstúpiť... tak som odišla a odvtedy tam nenakupujem
ale sťažnosť som nepodala, ani vtedy ani inokedy, ja si to zvyknem vydiskutovať priamo na mieste

sense
23. nov 2021

Nie som txp človeka kt sa hneď sťažuje ale... Ak by po mne niekto začal kričať a týkať bezdôvodne tak by som si na mieste nechala zavolať vedúceho

klip0
23. nov 2021

Najlepšie je reagovať na mieste a dať si zavolať vedúceho. Keď sa tak nestalo tak ja by som sa nesťažovala, mne je vždy ľúto že spravím problém niekomu. Ale keď už ide o extrém tak by som asi napísala sťažnosť

lucka_ke
23. nov 2021

ono dodatočne je to vždy tvrdenie proti tvrdeniu... predavačka to podá inak

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
23. nov 2021

@oliolijanka toto si teraz zovšeobecnila na všetkých predavačov a predavačky??????

slavaf
23. nov 2021

@oliolijanka rozmýšľam nad tou tvojou nenávisťou. Žeby to spĺňalo požiadavky na bachara z koncentráku?...

oliolijanka
23. nov 2021

@lucka_ke Zrejme budes predavacka, ze sa ta to dotklo, tak citaj viackrat a s porozumenim. Nepisem o predavackach. Pisem o ludoch, ktori dostali pravo porusovat ludske prava inym ludom.

oliolijanka
23. nov 2021

@slavaf 😀 Prosim ta, skopiruj slova z mojho prispevku, ktore ta motivovali rozmyslat nad mojou nenavistou.

lucka_ke
23. nov 2021

@oliolijanka nie, nie som predavačka, ale tvoje úvahy mi prišli dosť bizarné
každý predavač je len zamestnanec, ktorý plní príkazy a ak ich poruší, môže prísť o mzdu prípadne aj o prácu, majitelia zase môžu dostať pokutu alebo im zatvoria prevádzky, dôvody kontrol treba hľadať vyššie nie u predavačiek
to, že niektorý konkrétny 1 zamestnanec nemá dobrý deň sa môže stať, tiež sú to len ľudia

slavaf
23. nov 2021

@oliolijanka prečítaj si ten svoj príspevok ešte raz a odpovedz si sama

deti95060810
23. nov 2021

však napíš mail nadriadeným... stačí napísať kedy deň, a približný čas... a samozrejme dopíš že si radšej tovar nezakúpila a išla uvedený tovar kúpiť niekde inde kde sa k zákazníkovi správajú normálnejšie...😉

vierkainka
23. nov 2021

Pri takejto situácii určite áno.Navyse to tykanie by mi osobne vadilo.

oliolijanka
23. nov 2021

@slavaf Neviem. Naozaj neviem. Nevies ani ty, ze?😀

slavaf
23. nov 2021

@oliolijanka tak tajne som dúfala, že existuje sebareflexia, ale zjavne som na zlej adrese... A nie, uľahčovať ti to nebudem. Len kľudne rozmýšľaj, koľko potrebuješ 😉

zmrzlinka2021
23. nov 2021

@viestta ty si predavacka?

autor
23. nov 2021

Muž odsunul vozíky na kraj a predavačku nechal prejsť a chcel pokračovať v nákupe, jeho sa takéto veci nedotknú, ale mňa až teplo oblialo a chytila som ho a ťahala von z obchodu, lebo som tam cítila všetky oči na nás a cítila som sa vrcholne zle, ale tie vozíky sme slušne vrátili na miesto a nechcela som to ani riešiť a volať vedúceho, ale čo najrýchlejšie na to zabudnúť, ale pani si medzi dverami ešte neodpustila poznámku, že sme prišli len očumovať a nič sme nekúpili a to ma takto naštartovalo sa sťažovať, aj muž potom v aute uznal sám od seba, že povedať to mohla aj normálne. Keď mám zlý deň, tak sa možno neusmievam a neprihováram celý čas, ale minimálne nekričím po zákazníkoch a netykám im. Len mne by bolo ľúto, ak má deti a potrebuje peniaze a na základe mojej sťažnosti by ju vyhodili, preto váham.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
23. nov 2021

Zas vyhodiť ju nevyhodia a keď jej vyčistia žalúdok tak sa aspoň spamätá. Každý máme toho niekedy veľa v práci alebo sa niečo deje ale takto sa správať sa nesmie