Stáva sa aj vám, že vám začne len tak hrať nejaká pesnička v hlave?

8. dec 2021

Ahojte baby, chcem sa vas spytat, stava sa niektorej z vas ze vam zacne len tak od seba hrat nejaka pesnicka v hlave, a strieda sa to, zachvilu zas dalsia a dalsia kolom dokola, niekedy si len tak pohmmkavam ked nemam co robit...najhorsie je na tom ze sa mi to stava skoro kazdy den, a teraz neviem ci som si to zacala len moc vsimat alebo mi to naozaj zacina liezt na nervy....mate niektora s tym skusenosti? Alebo len ja som nejaka divna?

ella_price
8. dec 2021

Anglicky sa tomu hovorí Ušné červy a tvoj mozog sa len snaží vyplniť medzeru v sluchovej kôre. Keď ti teda hrá nejaká pieseň neustále dookola, mozog prenáša tieto informácie do akejsi slučky v systéme krátkodobej pamäte-

autor
8. dec 2021

@ella_price takze v praxi to znamena nieco take ze ked sa napriklad nudim alebo nemam co na praci tak mi zacnu hrat pesnicky? Lebo vacsinou sa mi to stava prave vtedy

ella_price
8. dec 2021

Áno, môže sa to stať. Môj manžel neznáša jednu pieseň v seriály a len tak mu začne hrať počas dňa ako naschvál 😀 Neboj, len sa na to moc zameriavaš. Nejedná sa o žiadnu poruchu ani nič podobné.

autor
8. dec 2021

@ella_price ja si to tiez myslim ze som si to zacala len prilis vsimat a ztoho som taka nervozna 😑😊 ale dakujem ti za objasnenie situacie, aspon mam pokoj na dusi ked viem ze sa to nedeje len mne

hellwant
8. dec 2021

raz vraveli v 1 relacii, ak sa clovek takto zasekne a v kuse sa mu prehrava melodia v hlave, pohmkava si , az ho to otravuje, ci vycerpava, tak nech si da zuvacku- zutie to pomaha neutralizovat , tazko sa synchronizuju obidve tie veci naraz asi to riadi rovnaka cast mozgu- ci to je pravda neviem.

stary_ujco
8. dec 2021

Prave hraju vaaaaaj em ciii eeeej
Prajem vesely večer 🙂

victoriab
8. dec 2021

Mne hra paci pac a Spievankovo 😁 ver mi nikto na svete nechce viac aby sa to skoncilo ako ja... Mne to aj v noci ide

janewithane
8. dec 2021

Este existuje aj taka rada skusit si tu pesnicku ukoncit - vypočuť, zaspievať az do konca a potom si to mozog vie odfjaknut ako ukoncene.

autor
8. dec 2021

@janewithane lenze mne sa tie pesnicky dost striedaju, su to vacsinou anglicke...a ja kedze neviem po anglicky tak je to nemozne 😊

simca06022011
8. dec 2021

No toto mam bezne... Najhorsia je sceeina "mi pa zuzuzu" 😂🤦🏻‍♀️ to ked nejak ma napadne, pol dna tl budem mat v hlave 😂🤦🏻‍♀️

ruzasipova
8. dec 2021

Mam to neustale. Akonahle nie je mozog zaujaty niecim vyznamnym, zacne sa mi prehravat nejaka piesen. Co je podstatna cast dna. dna.

autor
8. dec 2021

@ruzasipova toto je presne problem ktory mam aj ja, ze ked nieco robim a som niecim zaujata tak v pohode, akonahle nie tak vacsinou mi tiez zacne vyzvanat 😊

monikabull
8. dec 2021

Ahojik🙂. Ja som počula na toto taký recept, že si máš ten úsek pesničky, čo ti ide v hlave zaspievať- odzadu👍😉. Napríklad: Nie sme zlí........: ÍLZ EMS EIN... Je to smiešne, ale ževraj to zaberá 👍. Kľudne si to napíš na papier a zaspievaj kúsok odzadu. Potom daj vedieť, či to funguje aj na teba 😉. Držím päste!

veronikaa1998
8. dec 2021

@simca06022011 presne viem co myslíš. 😂😂

ckatka
8. dec 2021

Počula som, že vtedy pomáha jediné - pesničku "dospievať". Akože dat jej "koniec".

elizabet173
8. dec 2021

si zaočkovaná? Tak tu to máš! Si začipovaná a hrá ti youtube do uší !!!
Samozrejme, žartujem, ale očakávam tu takéto odpovede. 😎
Myslím ale že je to tým, že na to viac upriamuješ pozornosť. Mne hučia piesne alebo v skladby v hlave celý život, hudbu milujem, ak ti to ide na nervy, začni žuť žuvačku, vraj to pomáha.

simca06022011
8. dec 2021

@veronikaa1998 to som rada, lebo mam tam tolko preklepov, ze aj ja mam problem to precitat :D dcerina tam mala byt... :D inak ona mi to slecna chodi naschval vyspevovat, ked som vytocena... a potom sa raduje, ked jej pekne podakujem

zuzulka689
8. dec 2021

Gigi D'Agostino- Lamour Troujours