Starostlivosť o psa

martina803
28. feb 2023

S priateľom sme si pred rokom zadovážili šteniatko. Ja som nikdy psa nemala (hoci som vždy veľmi chcela, no rodičia boli proti), takže som mala obavy aj rešpekt zo starostlivosti o psa, presviedčal ma par mesiacov a nakoniec sme sa zhodli. Oni mali doma od detstva postupne az troch psikov, takze som brala ze bude skuseny a keby som ja nieco nevedela co a ako tak ma to nauci a spolocne to zvladneme. Od začiatku je väčšina starostlivosti na mne, akurát venčíme spoločne alebo na striedačku, ale nezaujíma sa, či má pes v miske vodu, či máme kúpené mäso (krmime ho masom, nie granulami), či je maso uvarene, nikdy mu sam od seba rano alebo vecer nejde dat maso do misky, neriesi ockovania, odcervenia, pamlsky, mame civavu takze sme potrebovali kupit do zimy aj nejake oblecenie, podlozky na cikanie, atd atd.. mozno to znie ako vela malickosti, ktore by mi nemali robit problem a ani nerobia, ja nasho psika lubim a snazim sa starat najlepsie ako viem, ale nepredstavovala som si to tak ze ked mu nedam jest, tak by pes nejedol aj 3 dni. Ked mu neskontrolujem misku s vodou, tak proste tu vodu by nemal. Nebavi ma stale hovorit das prosim psovi vodu do misky? A on lezi a povie mi ze o chvilocku idem, a potom bud zabudne alebo sa tvari otravene akoze v ramci srandy ze zase musi nieco robit. Na vianoce sme boli kazdy u svojich rodicov a psa vzal on. Ked som sa pytala ci jedol, pil alebo boli von tak ze asi hej, ze jeho mama mu dala, mama mu kupila a uvarila maso, mama mu dala vodu, vzala ho von atd. Niekedy s nim siel von aj on ale nevedel ani ci jedol alebo co jedol alebo ci ma vodu. Nehovorim ze psika nema rad, to si nemyslim, stale sa s nim mojka a vyzera ze ho ma rad, ale ta starostlivost okrem vencenia 0 bodov. Pride mi to akoby mu nedochadzalo ze nemame len plysaka s ktorym sa pomojka ked ma chut a inak ho moze aj tyzden ignorovat. No a dnes ma dorazil. Rano ho vzal von lebo ja som uz zacala pracovať, a po 15 minutach sa vratil uplne nervozny a vykrikoval ze on si chcel ist autom do potravin kupit nieco sladke a pes nechcel sediet v klude na prednej sedacke a vystrajal, ze je ako debil, ze najblizsie s nami na ziaden vylet nepojde (mali sme ist na predlzeny vikend ako darcek k mojim narodeninam), ze jeho nebavi sa starat o to psisko. Tak som mu povedala nech sa raz dva ukludni, ze nikto nie je na toto jeho nervacenie od rana zvedavy, ze ho mohol teda po venceni vyniest hore - parkoval priamo pred branou takze by mi to zabralo asi 20 sekund, (o tych potravinach hovoril uz rano tak som mu povedala ze mozem so psom ist rano aj ja) a tak ist, alebo som mohla ist ja alebo mal ist druhym autom kde mame vzadu natiahnutu tu velku deku aj s pripinanim a stale ked niekam ideme ho tam vzadu pripnem a cestujeme kludne aj niekolko hodin. Ale ze teda neviem preco cakal ze rocna poplasena civava bude poslusne sediet na prednej sedacke lebo sa ide na sladkosti do potravin. Dobre ze sa na psa nevyvrieskal ak preto ze si sam od seba nepripol bezpecnostny pas. On len dalej pokracoval ze on sa nebude obmedzovat a prisposobovat psovi a vykrikoval ako zmyslov zbaveny a odisiel do obchodu. Mam ho plne zuby, pride mi ako rozmaznane decko, pritom sa nijako neobmedzuje, akurat na vylety ho berieme vzdy s nami lebo je nauceny spat v posteli a v pelechu nechce a to by mu moji rodicia nedovolili, a on sa svojej mamy nikdy neopytal ci ho na 2 dni nepostrazi. Ale to sme vedeli aj predtym nez sme sa pre psika rozhodli, ze pre neho nemame nejake strazenie a do toho sme s tym isli. Nenapadlo by mi teraz mu vykrikovat ze musi pes chodit s nami. Co by robil keby sa mal starat o dieta? Tiez by sa s nim raz denne pomojkal a hotovo aby neotravovalo a neobmedzovalo ho? Som zhrozena.

bluemoon24
28. feb 2023

Mas jedine stesti, ze jste si poridili psa drive nez dite

janikk54
28. feb 2023

@bluemoon24 presne to mi napadlo. aspon vies, co mas doma, zistila si to nastastie skor, nez by bolo neskoro🙂 ked vidis, ze nie je schopny postarat sa o psa, tak asi tazko sa postara o rodinu. ruky prec a nohy na plecia :D

estrella5
28. feb 2023

Nerada to píšem (lebo chápem, že sa to zamilovanej žene asi nečíta dobre), ale máš doma nevyzreté decko... Tam príliš ani nie je čo riešiť. Ak si to sám všetko neuvedomuje a nepomáha ani otvorená komunikácia, tak to žiaľ, ty nezmeníš.

0silvia0
28. feb 2023

@martina803 civavy su velmi naviazane na svojich majitelov, cize v tomto dost narocny pes.
Ale chlapa mas nevyzreteho, ja by som mu psa po tychto skusenostiach ani nedavala na starost. Psa by som brala ako svojho a dotycneho chlapika by som sa snazila asi pri najblizsej prilezitost zbavit. Snad nemate spolocne majetky.

andrea_82
28. feb 2023

predpokladám, že aj keď mali celý jeho život doma psíkov, tak on ich mal len na hranie a starostlivosť o psíkov zabezpečovali iní členovia domácnosti. Takže on ide ďalej v naučenom móde, že ja sa hrám a oni sa starajú.

zdencaaaa
28. feb 2023

Ber psa a utec .......... takeho nesamostatneho rozmaznaneho chlapa by som nechcela ani keby bol posledny na svete

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
28. feb 2023

@martina803 Poviem tak, ziadne deti s takym. Vidis aky je pri psovi. By pri decku nechal vsetko na Teba. Pes je dobry trenazer na to, aky bude clovek rodic. Lebo je to starostlivost a zodpovednost v oboch pripadoch.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima1608
28. feb 2023

Hlavne s ním nemaj deti, prosím ťa, lebo to bude ešte horšie.

Môj muž je v tomto opačný extrém, až príliš má zvieratá v láske, občas mám dojem, že viac ako niektorých ľudí a doslova kŕmi pouličné zvery v celom meste. XY cudzích mačiek sa k nám na dvor chodí kŕmiť, lebo sa naučili, že vždy im dá (či už granule, konzervy, mlieko, atď). Akože na jednu stranu som rada, že je taký empatický ešte aj k zvieratám, ale niekedy je to dosť zaťažujúce (hlavne finančne, lebo denne kupuje 2-3 konzervy a ešte do toho granule, pamlsky, a pod. 🙄)

simsalabim
28. feb 2023

No toto bude coskoro otec roka.

dusankomoj
28. feb 2023

@martina803 on má hračku a ty starosti! Treba mu občas priamo pripomenúť(a pri tej príležitosti spomenúť aj prípadnú starostlivosť o deti😇) že kto v domácnosti CHCEL psa.Že presviedčal on teba!

domini404
28. feb 2023

@martina803, ja som tiež vždy chcela veľmi psíka, naši mi ho nikdy nedovolili. Keďže som mala rešpekt predtým a chcela som si to najprv len vyskúšať, zobrala som si psíka do dočasnej opatery. Poviem ti, že tie cca 3 mesiace mi stačilo. Priateľ mi taktiež vôbec nepomáhal, otravovalo ho starať sa o vodu, či žrádlo, venčiť bol tak dokopy 10x za tie 3 mesiace. Vtedy som si uvedomila, že keby s ním mám dieťa, skončilo by to presne takto isto. Takže ako ti baby radia, nebude to asi materiál do života.

anitta98
28. feb 2023

keď ste ho chceli spolu a máte ho spolu, mali by ste sa aj tak starať, keď sa nestará, tak by som sa mala na pozore ako to bude ďalej pri deťoch, nakoniec ostane starostlivosť aj o psa aj o deti na tebe, keď k tomu príde a on bude mať kľud na gauči.

babulkomale
28. feb 2023

@martina803 evidentne jeho rodicia mali psa, on sa len nachadzal v domacnosti so psom a ocividne sa onho nestaral.

danica2711
28. feb 2023

keď od neho odídeš, psa zober, prosím, so sebou