Starostlivosť o mačku po sterilizácii

michaela186
5. máj 2023

Zdravím, chcela by som sa opýtať aké sú vaše skúsenosti po kastrácii mačičky? Ja som s mojou bola dnes na kastrácii už sa prebrala vyzerá byť ubolená ale vodu pije aj sa celkom v poriadku pohybuje, no bojím sa o stehy. Nedostala golier do rukáva od svetra ani nič podobné ju nenavlečem lebo moc sa tomu bráni. Cez deň na ňu viem dať pozor ale čo v noci? Mam jednoizbák a nemám ju kam zavrieť tak aby neskákala okrem sprchového kúta alebo prepravky. Nejaké rady? Ďakujem

glorikarebeka
5. máj 2023

My sme mali v prepravke a na to sme dali prepravku a zaťažili sme aby ležala

sense
5. máj 2023

Ja som nikam mačku nezavierala a ani nemala golier. Tam kde jej rezali mala náplasť kt na druhý deň zišla. Mačka bola prvych par hodín ospala nejedla len pila. Druhý deň už bolo lepšie. Náplasť jej ako som písala druhý deň spadla. Rána sa pekne zahojí la.

lusyyy36
5. máj 2023

Presné ako píše vyššie, iba naplast, ta jej potom zisla Dole. Zahojilo sa samo,stehy vybrali o týždeň asi

tenerifka
5. máj 2023

macky maju 7 zivotov, neries

queeninthenorth
5. máj 2023

@michaela186 náš nemal golier a nechali sme jo do rana v prepravke aby oddychoval a nerobil sprostosti, mal v prepravke jednorazovú podložku a malu dečku a s jedlom opatrne, daj hlavne vodu a večer buď granule namáčané vo vode alebo tie mačacie “polievky” čo sa dajú kúpiť alebo proste niečo riedke čo rada papa 😊

missviolet
5. máj 2023

nasa teraz bola, tiez nic nemala a stichy jej vydrzali tie dva tyzdne, hoci skakala a jasila sa... druha to iste....bude to ok

mk1111111111
5. máj 2023

Nasa si stehy vybrala sama 😖🤣 a nielen po kastracii, aj po operacii zlomenej nohy. Co by ona 2x doktorovi chodila 🤣

janagem
5. máj 2023

My máme klietku ktorú postavime vždy keď ide nejaká mačička na kastráciu, je v nej zavretá par dní, aby sa malo šancu zahojit. Určite s golierom, nakoľko mačky si dokážu vylyzat ranu až do živého masa

michaela186
autor
5. máj 2023

Ďakujem za odpovede hadam to bude OK už aj papala polievku. No nam golier nedal ani naplast uz si skusala kusat stehy ale odstracila som ju od toho.

colsami
5. máj 2023

Mackam sa goliere kosielky ani naplaste nedavaju preto, lebo 9 z 10 nema zaujem o ranu a neriesia to. Ak je kde tu macka co si lize hryzie ranu, az vtedy sa riesi golier. Ale to sa u maciek stava ozaj malokedy.
Macky po kastracii uplne bezproblemovo funguju, vyberu sa stehy a vybavene.

tara42
5. máj 2023

@michaela186 nás veterinar golier mackam nedáva lebo je to pre nich ešte väčší stres. Odporučil nám 2x denne dezinfikovat. Za 2 dni od kastracie sme ešte isli na ATB do nemocnice a koniec. Viac sme ju pozorovali týždeň aby si to nelizala ale v noci sme spali. :D

aandrea9
6. máj 2023

@michaela186 ak jej rana nekrvaca, nič nerieš. Ona vie, ako a na co sa cíti 🙂 ona si tu ranu olizuje, stehy určite neprekuse. Hlavne nech papá pár dni aj kapsicky, nie iba granule a vodu. Golier ani rukáv netreba, iba ich to zbytocne znervoznuje. Dnes je už určite ok.

michaela186
autor
6. máj 2023

Ďakujem, Nona je v poriadku sice tu prvu noc som moc nenaspala a pre istotu ju kontrolovala ale uz je fit 😌😌💪