Staranie sa do druhých. Prečo to robíte?

18. júl 2022

Baby prosím vás , tie ktoré túto vlastnosť v sebe máte , napíšte mi úprimne prečo to robíte ? Ja už neviem , všade aj medzi mojimi kamarátkami a nie najlepšími sú také baby ktoré sa starajú do mňa, a ja neviem načo ...načo hovoriť svoj názor na to , načo sa nepýtam , som rozhodnutá a dohodnutá s mužom tak že proste takto to spravíme a nie budú mi vraviet že nerobím dobre ,že to je sprostosť atd..napríklad ,dcéru dám na 4hodiny do škôlky , nie je to sprostosť , má ísť na celý deň ,lebo to tak má byť atď ...na druhý deň sa opýta zas či sme si to nerozmysleli...zas je to sprostost lebo poviem že nie s mužom sme tak dohodnutý ...načo to je dobre ? Veď ostanym to môže byť úplne ukradnuté , na koľko bude moja dcéra chodiť ...syna chcem dať do súkromnej školy , pozdava sa nám to , ešte ani neviem či tam pôjde a už mi rozprávajú že to je zbytočne a že to nie je dobré? Krista budú to platiť alebo čo? Načo ? Veď ja sa nepýtam na názor či to spraviť, nepýtam radu ...mne to lezie na nervy neskutočne , veď to je naša vec , pokiaľ sa opýta, odpoviem , ale nepýtam sa či to mám tak a tak spraviť , na to mám doma muža s ktorým sa dohodneme..ak toto niekto v sebe máte , prosím odpovedzte že načo to druhým robíte , načo to je dobre? Lebo okrem toho že to je plytvanie času , mňa to naserie nevidím iný význam

ariannazara
18. júl 2022

Ja už to vôbec neriešim 🙂 mňa tiež každý rieši, všade kde prídem a kedy 2 dieta? Už mám také tlaky len toto pocujem😡ale normálne som si tých ľudí prestala všímať, jedným uchom dnu druhým von.
Proste úplne sa odosobnit a neriešiť to 🤭 iné nepomôže nič bohužiaľ.

liljana
18. júl 2022

Odpovedaj, hm, este uvidime a zmen temu. Alebo sa tvar, ze si prepocula otazku. Po case im to dojde, ze je zbytocne sa pytat na nieco, na co im neodpovies.

autor
18. júl 2022

@ariannazara ale veď chápeš ,na to máš muža , aby ste sa na takýchto veciach dohodli , ale nie hocikto ti povie svoj názor na ktorý ty sa nepýtas..načo , a potom vidíš že zostane ona nervózna pretože si nemyslíš to isté čo ona..😅 nechápem ich

0silvia0
18. júl 2022

Ja sa cudujem, ze si tieto reci vobec pripustas. Nacvic si odpalkovacie odpovede a mas to:
- lebo sme sa tak rozhodli
- lebo o nasich detoch rozhodujeme my, rodicia
- dakujem za nazor, ale nestotoznujem sa s nim
- vam tiez niekto daval nevyziadane rady pri vasich detoch?
- prepacte, moje rozhodnutie menit nebudem
Ak som malo napisala, mozem doplnit😉

autor
18. júl 2022

@0silvia0 dobreeee😄 osvojim si 😄

mamamasama
18. júl 2022

@0silvia0 súhlasím...stačí párkrát takto odpovedať a zázračne sa každý prestane starať...

lady_hurts
18. júl 2022

Proste sú ľudia, ktorí všade boli, všetko videli, len to čo oni považujú za správne je správne a žiadna tolerancia iného názoru/postoja. Ak si niečo dovolis spraviť inak alebo nekúpis niečo predražené si chudák a mohla by som pokračovať ďalej... Ja som začala s takými ludmi rušiť kontakty. Oberá ma to o čas, energiu a radosť zo života. Najlepšie spravíš, keď obmedzis stretávanie.

0silvia0
18. júl 2022

Normalne, bez okolkov, natvrdo, vola sa to odpovede ala parny valec. Zavalcujes tym blbe reci a vyrazis dych😁

autor
18. júl 2022

@lady_hurts ale tak nechápem to , zato že sa poznáme ,? Ja si toto nedovolím , hovoriť svoj názor hoci je iný, keď sa ma nik nepýta a keď je to v podstate len medzi ňou a mužom a len tak medzi rečou mi to povedala..alebo som sa aj spýtala a ona mi odpovedala a ešte mi aj povedala dôvody že prečo a ja jej ich začnem vyvracať ? A čo sme kde sme

amiaja
18. júl 2022

Odpovedz ze "aby ste sa mali comu cudovat"

mijo53
18. júl 2022

odkiaľ tí ľudia všetko vedia, do akej školy chceš dať dieťa, na koľko hodín do škôlky, asi im to hovoríš, tak nehovor každému všetko

athom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
18. júl 2022

@0silvia0 pekné 🙂 ale niektorým to môžeš opakovať ako papagáj a vieš, melú si svoje, už sme to tuším rozoberali aj v nejakej inej téme 🙂

a autorka: takto... ja by som s takými ľuďmi nebola v kontakte. neboli by to moje kamarátky, boli by to známe, ktoré by som pozdravila. akonáhle by opäť začali (napríklad na ihrisku), tak použiť vety od
@0silvia0 a taktne sa nenápadne vzdialiť (napríklad za dieťaťom) 🙂
pre mňa sú takí ľudia veľmi vyčerpávajúci a sama som sa naučila, nevypytovať sa na chujoviny iných ľudí, lebo viem, že to môže byť otravné. kamošky sa ešte asi neuvedomili a je pre nich veľmi podstatné ti svoj názor predostrieť a dokonca od teba vyžadovať, aby si to takto aj vykonala. zbav sa ich, budeš šťastnejšia 🙂

0silvia0
18. júl 2022

@panelacikova ja to poznam, kedysi som tiez vysvetlovala ako papagaj, davala argumenty, uz sa zdalo ze dotycna pochopila. Po tyzdni tie iste kecy. Tak uz som prestala mat potrebu vysvetlovat, argumentovat. Uz som pouzivala aj vetu, ze mne sa nechce rozoberat taketo veci a isla som si po svojom.

autor
18. júl 2022

@mijo53 vieš ale keď sa ma opyta tak ja odpoviem ...do akej školy chces dať malého ? Tak odpoviem ...mala ide do škôlky? Na celý deň ? Odpoviem

sickynickyobsadene
18. júl 2022

@0silvia0 ale oni nieže len sa prestanú starať, ale z urazenosti budú ohovárať..aspoň u mňa to tak je zakaždým.

sissy27
18. júl 2022

a už si sa niekedy skúsila spýtať tých, ktoré ti toto robia, či na to nemáš gule?
Ja zas nechápem pointu týchto anonymných príspevkov na internete, ktoré neponúkajú žiadne riešenie, vysvetlíš mi to? Lebo pre mňa najlogickejšie a najúčinnejšie v tvojom prípade by bolo povedať rovno "Anči" alebo komu pri takejto nevyžiadanej rade - Anička, srdiečko, nepýtala som sa na tvoj názor, tak si ho strč tam kde ani slnko nesvieti. Prečo mi to vlastne robíš? Je to naše dieťa, my sme sa rozhodli, my ponesieme za svoje rozhodnutie plnú zodpovednosť"
A potom ešte by si mohla vysvetliť, prečo takým ľuďom vôbec rozprávaš čo a ako chceš urobiť. Nehovor im nič a nebudú mať na to svoj názor, vybavené 😀

panelacikova
18. júl 2022

@0silvia0 no a to je presne to, čo myslím mojím predchádzajúcim príspevkom. akosi slušne odignorovať, lebo nepomáha nič. toto robím napríklad s ex. on keď začne, je ako kolotoč, pokazená platňa, atď... takže už som sa naučila, že keď začne (riešiť niečo, čo sa ani nemusí), tak buď hneď zmením tému, alebo poviem, hej, dobre, musím končiť, mám prácu. a zložím. alebo zavriem dvere. záleží od toho, o aký kontakt ide.

0silvia0
18. júl 2022

@sickynickyobsadene to by mi bolo uplne u prdele, kym ma ohovaraju, este zijem🤪 ja cim som starsia, tym mam viac na haku.

panelacikova
18. júl 2022

@sickynickyobsadene takíto ľudia budú ohovárať aj tak, nemaj strach. to nie sú dobrí ľudia. buď sú závistliví alebo nedocenení. alebo kombinácia.

autor
18. júl 2022

@sickynickyobsadene áno áno cele mesto /dedina zrazu vie že ako to ty máš😅

0silvia0
18. júl 2022

Ale autorka, bol to dobry postreh od
@mijo53 cim menej budes zdielat svoj zivot tym lepsie.
Ked zacne niekto vyzvedat, hod protiotazku, a vy sa ako mate? Rajciny dozrievaju? Vasa vnucka uz chodi na strednu, vsak? Pysna babka zacne tocit o svojej vnucke a na toho tvojho krpca zabudne😁

autor
18. júl 2022

@sissy27 ja som chcela vedieť či niekto mi odpovie že načo je toto dobre, inak áno už som jednej kamarátke dala vedieť že je to naša vec áno ...urazila sa na mňa 🙂

autor
18. júl 2022

@0silvia0 tak ja im len odpoviem keď sa pýtajú ale asi zasadim tvrdý ignor

0silvia0
18. júl 2022

Nemusis tvrdo ignorovat, len si rozhovor manazuj podla seba. Povedz len to co chces, nevhodne otazky prehliadaj, preskoc, opytaj sa protiotazku a prinajhorsom povies lebo som sa tak rozhodla.
Ucila som sa to dlhe roky, tiez som bola kedysi ako ty. Vzdy ochotna a pripravena poslusne odpovedat.

mandzula
18. júl 2022

Kedysi davno, ked som bola este mlada a nedostatocne asertivna, som na taketo veci mala odpoved "lebo som sa tak rozhodla", ked som trosku zostarla, asertivity a naseru pribudlo, tak som dotycnej, ktora si nedala nijako povedat, oznamila, ze este raz bude vrtat, vymlatim jej zuby (ano, viem, nie velmi dospelacke spravanie, ale opakovane sa nepekne navazala do mojej rodiny), a teraz, ked si naplno uvedomujem, ze moj cas na tejto zemi je obmedzeny, sa s ludmi tohto typu proste nestretavam.

sissy27
18. júl 2022

ľudia majú rôzne povahy a preto aj dôvody, prečo to ľudia robia, môžu byť rôzne...
Niekto to možno aj myslí dobre, proste chce poradiť, niekto je proste len "baba zvedavá", niekto starší (mama, svokra, suseda) si proste myslí, že to vie lepšie ako ty... Tých druhých nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoj postoj voči takýmto veciam.

martinkatinka
18. júl 2022

Tak ja neviem? 🤷 A o com sa chces s ludmi rozpravat? Ved vyjadria svoj nazor, spracuj to a hotovo.

autor
18. júl 2022

@martinkatinka ide o to reagovanie na to čo poviem , je to sprostost , robíš veľkú chybu atď...každý kto má rád svoje deti ,robí čo môže a ja keď to považujem že dobre nemá mi kto čo hovoriť že akú veľkú sprostosť a chybu robím..a toto sú ale väčšinou mamičky ...

jana_eyre_2
18. júl 2022

Mňa toto tiež vždy fascinovalo prečo vlastne druhých trápia moje rozhodnutia.. ale ako deti rastú, tak sa aj tieto rady prerieduju a je to lepsie.. asi čím sú väčšie deti, ľudia majú pocit že mi už nemusia radit ako vychovávať.. 😅 aj keď vždy sa čosi nájde.. najcastejsie sa to stava, keď môj najmladší kašle, je astmatik, takže jeho kašle sú naozaj škaredé.. ideme po staršie deti do školy, počas toho ako kráčame sa nájdu minimálne dve tety, ktoré mi radia čaj, ktorý má piť.. viem že to nemyslia zle, len keď už pri škole podide k nám ďalšia teta a chvíľu jej vysvetľujem situáciu, ona ma presviedča že jej na astmu pomohol cibuľový sirup a ako zle robím keď mu dávam fúkace od alergologa, tak to už má mierne nakrkne.. jediné lieky vďaka ktorým sa nedusi a ona naordinuje cibuľový sirup 🤣