Stále páchnuce vyprané prádlo.

milionar
23. jún 2018

Baby, uz som zufala, moje pradlo stale smrdi..moj muz si uz mysli, ze mi sibe..skusila som:
- rozne pracie prasky a avivaze( gely, kapsule, praskove- cocolino, silan , lenor, tie perlicky)
- kupili sme novu pracku
-pradlo vesiam hned po oprati
-pouzivam ocot raz za dva tyzdne ( na 90 stupnov)
- hadica od pracky nesmrdi, nestoji tam voda, nie je zanesena- je nova
-pradlo vesiam iba vonku a na "riedko", aby nezatuchlo
- davam menej pradla do pracky, aby sa riadne vyplachlo
- skusila som navyse program na plachanie
-- pradlo smrdi, hned ako ho vytiahnem z pracky
- vyprala som vsetky veci v skrini
-skrinu som vydezinfikovala

- v skrini mam vankusiky cocolino
Co robim este zle?

milionar
autor
23. jún 2018

Myslim, ze som uz skusila vsetko z rád..precitala diskusie..ale nic nepomaha..akurat som povesala a uz citim ten znamy pach..skrine su nove..a ani pradlo nie je stare..a skusila som uz vsetky programy na novej pracke..nic nepomaha..

ebi88
23. jún 2018

@milionar a nemoze to byt fakt v hlave? Nic v zlom

milionar
autor
23. jún 2018

@ebi88 to asi nie 😉 citia to aj ostatní..len moj muz nie 😉 to som mala napisat..moja segra tiez citi zatuchlinu..

denisa098
23. jún 2018

niekedy ak je tricko uz stare,hlavne tmave cierne,moze mat taky nepekny zapach a ked ho smaris s ostatnym do pracky tak ti napachne aj ostatne.Pripadne ponozka zachytena pod bubnom.Ps skuste ariel,je super.Ale gel obycajny

nini1010
23. jún 2018

Pradlo moze smrdiet vtedy ked ho niekedy zabudnes dlho v pracke alebo ho odlozis vlhke.proste zatuchne.ten smrad uz nikdy nicim nevyperies a nevyvetras.stalo sa mi to s jednou mikinou a sestra raz tak zabudla celu pracku vylozit a to iste.inak to nie je mozne.potom sa ti to iba zda.iba tebe smrdi ci vsetkym?

milionar
autor
23. jún 2018

@nini1010 vzdy vesiem hned po prani...doslova cakam pri pracke..je to zufalstvo..

milionar
autor
23. jún 2018

@denisa098 mala som aj ariel..teraz mam lenor..aj tie perličky lenor..zase nepomohlo..

ebi88
23. jún 2018

@nini1010 vyperies aj ten smrad, len s tonou avivaze a dobre na vzduchu vysusit.
@milionar mozno je to subjektivne vnimanie “smradu” a smrdi vam nieco co inym nie.

nini1010
23. jún 2018

@milionar ale nemohlo navlhnut pri suseni bonku napr alebo si ho neulozila vlhke?proste chapes inak ti nema preco smrdiet.to je hlupost.napr detsky silan prasok je tal krasne aromaticky skua tym ak mas cistu novu pracku nema ti preco smrdiet pradlo.inak neodporuca sa dlhodobo gel lebo po dlhom pouzivani sa tiez zanasa pracka a aj to moze smrdiet.

milionar
autor
23. jún 2018

@ebi88 normalne som raz prisla do prace..vo vypratych veciach a smrdelo to..nie je to subjektivne...

milionar
autor
23. jún 2018

@nini1010 viem, ze gel zanasa hadicu..ale dnes sme ju menili..lebo som si myslela, ze mozno to pomoze..ale nepomohlo...to pradlo smrdi..

ebi88
23. jún 2018

@milionar tak uz nic. Vyhodit spalit prestahovat sa.

milionar
autor
23. jún 2018

A pradlo susim iba vonku..na riedko..a skladam iba suche..nemoze to byt vodou?..napr.tvrdou?

milionar
autor
23. jún 2018

@ebi88 dobry napad..navrhnem manželovi ;)

alana1
23. jún 2018

no inak ked kombinujem silan s arielom tak smrdi pradlo, ak dam ariel s lenorom je ok, ale to je asi jedina kombinacia kedy mi tiez nesmrdi pradlo

vanesanova
23. jún 2018

No moze to byt zatuchlina alebo pouzivas vela prasku skus davat mensie mnozstvo prostriedkov a pridat ku kazdemu praniu trochu octu to mne pomaha na tu zatuchlinu ocot dezinfikuje a skus zehlit...to tiez nici bakterie a urcite dobre tried pradlo farebne zvlast biele zvlast tmave zvlast ponozky per samostatne a pred tym ich namoc do vedra s praskom a mne sa viac osvedcili prasky sypane tie gelove mi tiez vobec neprevonaju pradlo kupujem ariel sypany ktory ma v sebe uz lenor.inak vseobecne tmave pradlo vacsinou tak trochu razi ak vela peres tmave pradlo.ja ano.

milionar
autor
23. jún 2018

@vanesanova periem iba tmave...nemame naozaj nic biele..obaja sme na ciernu..asi skusim namacat pradlo pred pranim..ja nechapem, ako moze niekomu tak voňať pradlo, ze prejdem okolo a citim avivaz..

susul
23. jún 2018

A sanitol na dezinfekciu pradla ste skusili? Mne z pradla smrdia gely na pradlo, pouzivam len prasok. Periem na vyssich teplotach. Na 60tke.

milionar
autor
23. jún 2018

Pre mna je pranie fakt alchymia..

milionar
autor
23. jún 2018

@susul to som neskusala..skusim..dakujem..

nemmat
23. jún 2018

@milionar ja mam to iste, uuuplne chapem. Mam asi 2 rocnu whirpool 6 zmysel a hlavne uteraky poriadne smrdia. Skusila som aj ocot, aj sanytol, aj esencialne oleje ciste a nic nepomaha. Mamina ma staru pracku, asi 10 rocnu uplne obycajnu a pere krasne, vonavo...

milionar
autor
23. jún 2018

@nemmat ja potom uz neviem...naozaj sa tym zaoberam..citam vsetky diskusie..vsetko skusam..vzdy len jednu vec na jednu pracku..a nic nepomaha..menim programy..pracky..prasky..avivaze..vsetko..uz len voda ostava ta ista..

nemmat
23. jún 2018

@milionar presne, aj ja som vsetko vyskusala, nic nepomaha. Specialne cistim pracku kazdy mesiac, vnutro, gumy vsetko vystriekam karcherom, prasky kupujem kvalitne v rakusku a nic... chcem ju vyhodit a kupit novu aj so susickou, tiez som uz zufala.

cakankaa
23. jún 2018

skús prať bez aviváže a iba klasickým práškom, žiadne gelové kapsule ... ja som sa s tým morila dlhé obdobie

simca06022011
23. jún 2018

Nechápem, nemá z čoho smrdieť... V živote mi z pracuek nič nesmrdelo ak som to prádlo celý deň nenechala tam a to so opriala znovu a viac nrsmrdelo😞 skús ešte vodu na žehlenie voňavú... Normálne nakropis prádlo a vyzehlis. Problém môže byť práve veľa aviváže a voňavých vecí, ono to prádlo úplne zalepi. Čierne oblečenie zbytočne nenamacaj, nepomôže to aj tak. Nepouzivas prach na čierne? Perwol/ woolite atd,? Mne to tak smrdí na prádle až sa mi žalúdok dvíha 😃 ale u mňa to sušička vyfukala, čiže nič nevyvetratelne. Opatreni máš inak viac než dosť . Pracka smrdí keď doperies a vyschne? Ak nesmrdi tak v nej problém nebude.
A vidoubto nebude... Ak nemáte smradľavý budú vo vodovode🙂 ja mám tvrdosť 19-20, zatiaľ nezmakcujeme a nesmrdi

xima
23. jún 2018

Aj mne smrdeli veci z práčky.. tiež som vesala hned po vyprati a vonku ak sa dalo. Pomohla az susicka. Ked dam veci do susicky,nikdy po vybrati nesmrdia.. a to uz nepouzivam ani avivaz. Len nevyhoda je, ze nie vsetko moze ist do susicky. Ale uteraky,postelne,detske veci vzdy davam, a krasne cisto vonaju

simca06022011
23. jún 2018

@xima čo nemôže ísť do sušičky? 🙂 Dávam všetko okrem úplne jemných veci a vlny, bez problémov.

xima
23. jún 2018

Manželove tričká sa dosť zrazili 😀 ale dal si ich tam on sám, takže ma nemôže viniť 😃

erikava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirro
23. jún 2018

Nám práčka a pradlo smrdelo,keď som používala gelové kapsule. Keď používam prášok,tak už je po smrade 🙂