Stala som sa obeťov podvodu na internete

sisazadrosova
12. jún 2024

ahojte
na začiatok slovenčina mi nikdy nešla takže budem mať chyby všade 😅
ale čo sa vlastne stalo ozvali sa mi že či si chcem zarobiť peniaze a ja som samozrejme skočila na to lebo zo začiatku mi aj posielali sľúbené penaize no ale už sa to skomplikovalo a dala som im viac ako 1000€ viem strane sprostá som to sama seba nenávidím za to. Samozrejme som to riešila s bankou aj políciou ale polícia ma teda neukludila povedala že je možné že sa to nevyrieši a ja penaize neuvidím čo nechcem pripustiť ( netvrdím im že mi nepomohli ale vyzeralo to tak že sa s tým už stretli a poškodená osoba nedosiahla svojho výsledku),v banke mi povedali zase že sa to vyrieši že mi aj dajú za poplatok informácie o tých ľuďoch a ja na nich môžem podať trestné oznámenie.
Tak sa tu pýtam či niekto na skúsenosti s týmto lebo v mojom okolí nikto nieje taký , budem rada ak sa mi tu rozpišete ako ste to riešili či ste dostali naspäť penaize atď.
ja budem viac než vďačná za každú odpoveď a samozrejme môžte aj vy mňa sa opýtať na dačo ohľadom tohto .♥️

maranco
12. jún 2024

Telefonovali ti z tejto stránky? https://ironsai.com/sk/

Poslal jsem podvodníkovi 300 000 Kč

https://www.youtube.com/watch?v=bre2eJsAdhM


Nechal jsem se podvést, abych zjistil, jak to funguje

https://www.youtube.com/watch?v=bFksR2LURRA
negymama
12. jún 2024

s riesenim podvodu ti nepomozem.
ale ak ti to pomoze a potesi. Tvoja gramatika je priemerny , ba dokonca mierne nadpriemerny konikovsky prejav.
Ja mam gramatiku celkom OK, ale kedze prepinam medzi madarskou a anglickou a slov. klavesnicou, vacsinou sa neotazujem diakritikou, lebo potom to len spatne opravujem. Pisem bez pozerania na obrazovku.

vyrovnanaosoba
12. jún 2024

Mňa by zaujímalo koľko ti poslali oni a prečo pýtali oni od teba a za čo?

sisazadrosova
autor
12. jún 2024

@maranco nie bola som len na policii ale skúsim ďakujem ♥️

sisazadrosova
autor
12. jún 2024

@vyrovnanaosoba no najprv boli malé sumy že poslala som 5€ oni naspäť 15€ ja som im 30€ a oni naspäť mne 45€ a tak ďalej a zrazu že pošli 410€ a vyššie vyššie no a už som až potom zistila že sú to podvodníci tak rýchlo banka a policia ja som len chcela zarobiť a bohužiaľ sprostá som najradšej by som sa vyparila hanbím sa za to 🤦

sisazadrosova
autor
12. jún 2024

@negymama ďakujem za dneska ma to potešilo a napísala som to preto lebo keď niekedy niekde takto píšem tak dostanem biedu že sa mám naučiť slovenčinu 😄

vyrovnanaosoba
12. jún 2024

@sisazadrosova a komu si tak posielala? To nejaká práca, či čo?

sisazadrosova
autor
12. jún 2024

@vyrovnanaosoba áno že keď im budem lajkovať videá tak mi dajú penaize a potom sa to presunulo do toho Warner bros kde ja dám čiastku peňazí za film a keď to splním tak dostanem násobok toho čo som tam dala napr. dám 100€ pošlem a oni mne naspäť 200€

sisazadrosova
autor
12. jún 2024

@vyrovnanaosoba je ich viac tých ľudí predpokladam že 5 ale asi viac

nisia
16. jún 2024

@sisazadrosova len ta trosku usmernim. Policia ti peniaze nevrati. Ty tym ze podas oznamenie napolicii oni zacnu konat a pokusia sanajst pachatela (podvodnika) ktoreho mozno potresta sudca ak je skoda nad 266€ a sa preukaze vina konkretnej osobe. Ked bude podvodnik zisteny, ty sa mozes zacat sudit o vratenie sumy. Policia skonci tam kde kde spolahlivo zisti toho podnodnika. Ty si dalej podas zalobu (advokat,sudne poplatky,cakacie doby na civilne pojesnavania... Zaplatis ty a ak vyhras mozno mu nieco vezme exekutor ak sa bavime o podvodnikovi na slovensku )

tomastomas111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz