Stal sa zo mňa introvert

27. júl 2021

Ahojte. Neviem ani ako začať. Mám 23. So začiatkom prvého lockdownu sa zo mňa stal introvert. Predtým som bola veľmi spoločenská, mala som veľa kamarátiek, často niekam chodila. Potom prišla situácia aká prišla, nemohli sme sa veľmi stretávať. Najprv mi to vadilo, ľudia mi chýbali, avšak postupne som si zvykla. Po uvoľnení opatrení som sa stretávala menej a menej, nechcelo sa mi. Momentálne som v stave, že keď sa raz za pol roka stretnem s nejakou kamarátkou z detstva, po dvoch hodinách ma to už nebaví a najradšej by som išla domov. So spolužiačkami z VŠ ani nemám záujem sa stretávať, nemáme o čom. Nebaví ma počúvať plytké debaty, nebaví ma sedieť pri poháriku. Tie rozhovory mi prídu nudné, bezcieľne. Oveľa radšej trávim čas len tak doma s partnerom alebo rodinou, alebo hoci aj sama.
Niektorí z môjho okolia sa na to hnevajú, menia na mňa názor, pretože sa vyhýbam stretnutiam. Mám výčitky, nechcem, aby ma mali za tú zlú.
V podstate mám jednu jedinú osobu, s ktorou sa rada bavím (mimo partnera a rodiny). Jediná osoba, s ktorou sú debaty vtipné alebo obohacujúce. Mám pocit, že je to moja jediná kamarátka.

Máte to niektorá rovnako? Je takáto zmena osobnosti normálna? Stal sa zo mňa introvert, alebo je to nejaká “porucha”?

ella_price
27. júl 2021

Si v poriadku. Mala si čas zamerať sa na iné hodnoty vo svojom živote. Ono v podstate nikto nie je úplným introvertom alebo extrovertom, všetko to je len proces poznania samého seba.

snazilka_bio_mamka
27. júl 2021

som na tom presne rovnako ako ty, Pred kovidom som bola furt nikede s niekym a prišiel ten zlomový bod, teraz ako sa naposledy otvorili zahradne pivarne a bary a šla som si sadnut so starou bandou, po hodine som sa tahala domov, nejak sa mi všetci zmenili v očiach, sproste reči a debaty o ničom, ktore ma volakedy bavili. Normalne som zdrhla domov,ja som bola samozrejme ta "blbá". Teraz ked ma niekto niekam ťahá, idem vyslovene nasilu von. Som s priatelom, s ním sa citim dobre a s jedinou jednou kamoškou, s ktorou chodime max na prechadzky kočíkať alebo dojdem k nim na kávu. Vobec mi nechyba vysedavať v baroch, normalne tam trpím a je to namne aj vidiet, stale sa ma pytaju co mi je, co mi vadi. Napadá ma scena z big bang theory, keď Sheldon došiel do baru za ostatnými že "prepáčte, že meškám, ale vôbec som nechcel prísť" :D nič si z toho nerob, ak si naejak narušená, tak som aj ja :D

ella_price
27. júl 2021

@snazilka_bio_mamka A vieš ako sa hovorí - Radšej inteligentná samota ako hlúpa spoločnosť 😀

autor
27. júl 2021

@ella_price pravdou je, že za ten rok a pol sa mi svet otočil hore nohami. Zmenili sa mi priority, plány do života, bavia ma úplne iné veci a aj spôsob rozmýšľania mám iný, ako dovtedy (čo znie smiešne, keďže sa to všetko stihlo len za rok a pol odkedy máme koronu). Neviem ale, či je ten môj rezervovaný prístup k ľuďom správny, mám 23, študujem a mám fakt len tú 1 kamarátku. Ľudia v mojom veku žijú úplne inak...

ella_price
27. júl 2021

Vôbec ťa nemusí trápiť, že ludia v tvojom veku žijú inak. Proste si dozrela do bodu, kedy sama vieš určiť čo je pre teba dobré a čo nie. Vôbec ťa nemusí trápiť čo si o tebe myslia druhý, robíš len to, čo ti je pohodlné. Lepšie mať jednu dobrú kamarátku, ktorej môžeš dôverovať, ako sa pretvarovať a hrať sa v spoločnosti na niečo čím ani nie si 🙂

snazilka_bio_mamka
27. júl 2021

nerieš iných ludí, rob to, čo ťa robí šťastnou a spokojnou. Ludia odchadzaju a prichadzaju. Ja som si povedala, ze som strašne vdacna za tu moju jednu kamošku, lebo sa pozrname 10 rokov a sme nerozlučné a to sa život uz medzitým aj zmenil, má bábo, nevysedáavame v baroch, namiesto sex on the beach máme prechádzky s kočíkom, čiže som prišla na to, ze nešlo o tie aktivity ale o daneho cloveka. Uplne staci mat jedno uprimne priatelstvo ako kopec falosných "kamošiek". Bodaj by som na toto prišla ked som mala 23 rokov ako ty :D

autor
27. júl 2021

@snazilka_bio_mamka tak som rada, že nie som jediná, do bodky si opísala moju situáciu. Len ma hnevá, že som presne za tú “blbú”. Za tú, ktorá sa zmenila, dokonca za “falošnú”

adka176
27. júl 2021

Som na tom presne rovnako.... nespôsobila to pandémia, ale zmena postojov...ide to aj vekom... nechýba mi žiadna kamarátka, a neviem aká spoločnosť... úplne mi vystačí rodina a jedna jediná kamarátka... úplne ťa chápem...a myslím, že na tom nie je nič zlé...

snazilka_bio_mamka
27. júl 2021

aj ja som si vypocula :D dokonca som stratila aj zmysel pre humor, som počula 🙈 a podobne veci, lenze som prišla na to, ze tí ludia ma nezaujimaju ani ich názory. Priatel, kamoška, rodina a tam sa mi svet skončil 🙂 a samozrejme moje mačky, pes a zajac :D

ndrag
27. júl 2021

Ja som introvert cely zivot, ale tieto lockdowny a robenie z domu mi len potvrdili, ako strasne neznasam niektore "silene" socializacie. Dokonca sa mi zlepsila psychicka pohoda a som celkovo stastnejsia odkedy nemusim chodit v praci na nekonecne nudne kavicky, hromadne obedy, nezmyselne ozieracky a podobne 😂. Inak som velmi rada obklopena ludmi, ale toto fakt nemusim. Bude mi raz velmi chybat home office obdobie 🙈.

kvetinka75
27. júl 2021

ja si mylsím,že je to úplne OK. Keby si napísala že si stále sama a nikoho nepotrebuješ. Ale máš priateľa, rodinu. To sú tí najpodstatnejší ľudia, ktorých by si mala mať vo svojom živote

autor
27. júl 2021

Ďakujem baby za odpovede, zlepšili ste mi normálne náladu 🙂 asi je to v poriadku tak, ako to je.

kvetinka75
27. júl 2021

Ešte som chcela napísať, tiež sa zo mňa pomaly stáva introvert. Nemám problém so spoločnosťou napríklad na svadbe, aerobiku, koncerte ale úplne mi stačí rodina, pár kamarátiek s ktorými si mám čo povedať a viac neriešim.

heidy222
27. júl 2021

Zavidim,chcela by som byt ako ty. Takze vidis kazdy chce to co nema

hnedovlaska1234
27. júl 2021

Aj ja to mám rovnako, že pred kovidom sme stále boli vonku. A teraz akoby sa mi aj zmenil pohľad na ľudí. Nemám sa o čom s nimi baviť a keď aj niekde s tými ľuďmi som tak ledva čakám kedy môžem ísť späť domov. Momentálne mám tiež len jednu kamarátku ale ani s ňou až tak často nechodím von. Väčšinou som sama so sebou alebo rodinou a až tak veľmi mi to nevadí 😃

autor
27. júl 2021

@heidy222 preco? Vies to nejak rozviest? 🙂

hopsadobrandejsa
27. júl 2021

Ja som bol vzdy viac introvert nez extrovert ale kedze moj job vyzaduje davku extrovertizmu, tiez si rad pochillujem sam doma alebo niekde vonku. Nepotrebujem nevyhnutne spolocnost na to aby som sa zabavil.

Nic s tebou nie je, proste zmena priorit. Nemaj im to za zle, mne tiez kamosi "vykrikuju", ze s nimi nikam nechodim, ale tak proste moje zaujmy su ine nez maju oni.

Ja napr na vyber nemam lebo kym vsetci chodia na bicykle, ja jazdim e-boardom a kedze vela ludi v mojom okoli sa tomu nevenuje tak hold si to musim uzivat sam 😎

Ak ides z donutenia len aby si "vyhovela" kamosom tak ja osobne ti to neodporucam. Budes sa v konecnom dosledku nudit a mozes si vypestovat averziu voci urcitym ludom.

Mna tiez kamosi tahaju na vylety na ktore sa mi moc nechce cize tiez si to extremne neuzijem a preto uz s nimi v tomto smere nechodievam tak casto.

Problem nie su tvoje priority, ale ludia v tvojom kvoli ktorych priority su ine nez tvoje. Dobri kamosi obvykle nezosiluju pocit, ze chyba je u teba, ale akceptuju ta za to kym si.

"Niektorí z môjho okolia sa na to hnevajú, menia na mňa názor, pretože sa vyhýbam stretnutiam. Mám výčitky, nechcem, aby ma mali za tú zlú."

Toto je tvoj zasadny problem......snazis sa byt tzv. "people pleaser"

Preco by si mala byt za tu zlu? Radsej budes niekym kym nie si len aby si druhym vysla v ustreti?

Tiez som toto zvykol robievat ked som bol mladsi ( v tvojom veku ), ale casom si uvedomis, ze bud ta budu ludia mat radi pre toho kym si alebo ta nebudu mat radi vobec.

Ak mas pocit, ze vedies plytke debaty so svojimi terajsimi kamaratmi, mozno je nacase sa zamysliet ci nie je nevyhnutna zmena. Na taketo "akcosky" by som ja veru teda nechodil.....kamarat nekamarat, to musi byt pekna nuda teda.

shinon258
27. júl 2021

Introvertom alebo extrovertom sa človek narodí, nestane sa ním. Čo sa môže stať, je že sa ti zmení osobnosť. Ľudia medzi 18 až 30 sa menia- stávajú sa neuroteckejšími, menej otvorený novým zážitkom a nakoniec "introvertnejšími". Extrovert čerpá energiu z prítomnosti ľudí a introvert keď je sám. To je všetko. Tie ostatné veci ako že sa introverti nesocializujú, nemajú radi ľudí sú len stereotypy.

heidy222
27. júl 2021

Autorka: mam 2 deti, ktore ale vecer spia a ja potrebujem sa Raz do tyzdna pekne obliect a ist hoci aj hodinku Dve do mesta. U mna je skor Problem, ze zijem v zahranici a tych Par kamaratok co mam su asi introvertky, na ihrisku a detmi hej, ale to moc relax neni. Slobodne kamosky Zase byvaju dalej a celkovo maju svoje partie. Cize Bola by som stastna nemat nutkanie niekam chodit a s niekym tliachat. Kazdy sme nejaky treba sa akceptovat. Po tom ako som si uvedomila, ze som extrovert som zmenila zamestnanie tak aby Moja napln prace Bola co najviac sa s ludmi rozpravat (psychiatria) a som stastna, pricom Viem, ze moj Job by niekoho ineho uplne zabijal

1didiana1
27. júl 2021

kazdy to mame inak u mna sa to tiez zhorsilo jak prisla tato situacia, zrazu nemam nejako potrebu proste vyhladavat ludi a nejaku spolocnost, akoze z casu na cas rada zajdem s kamoskou do mesta alebo s muzom na rande, ale zeby to muselo byt kazdy tyzden to vobec nie a podla mna nic divne na tom nie je a ked ti to vyhovuje tak proste funguj takto a ostatni ta budu brat aka si postupne

jumama
27. júl 2021

Ja iba pridam, ze ak aj ti netreba priatelov, nezabudaj na "svoj cas". Cas venovany iba sebe. Nejakemu konicku, aktivite...mozno pri tom najdes novu skupinu ludi, so zaujmami, ako mas ty. Napr. na nejakom kurze a pod. ja som introvert odvzdy. Po materskej som zacala z domu pracovat, aj muz pracuje z domu. Kym som chodila do prace, chodil so mnou na vsetky teambuildingy a pod a povedala by som, ze niektore priatelstva s mojimi byvalymi kolegami mu zostali hlbsie ako mne 🙂 Lebo on ma taky pristup, ze ak ho ktosi, ci cosi bavi a tesi, tak ho vyhladava a zapaja do svojich aktivit. Ja som taka, ze ludi rada iba pozorujem, vzdy som si aj na pracovisku nasla nejaku spriaznenu dusu, aj sa zapajala, ale ako som odisla, tak som sa uz nikomu neozyvala, co aj lutujem. A kedze som bola na pracovisku vacsinou za tichu, tak ani nikto nehlada mna, ani mozno nespozoroval, kolko som iba tym mojim nemym okom dokazala vypozorovat, a aj hlbku pocitov voci nim mat. Mame kamaratov, s ktorymi sa ako rodiny raz za cas stretame, mam kamosky, s ktorymi mozem ist von, no po rokoch prace doma uz je to niekedy na ponorku 🙂 Muz ma konicek a tam svoju bandu. Ja sa neviem tak rychlo k niekomu novemu pridat. Niekedy sa doslova uz citim vyhoreta, osamela.

marca12
27. júl 2021

Ja som to takto mala odjakziva,co si pamatam. Nikdy ma nebavilo bezcielne sediet niekde a tliachat o hlupostiach. Ale zase priatelstva musis utuzovat,takze raz za cas treba ist medzi ludi. Ja som spravila chybu,ze sa mi nechcelo a tak som aj prisla o vela priatelov. Nevravim,ze nepokecame,ked sa niekde stretneme,ale nevola ma nikto nikde,kazdy uz ma svoju partiu

kofolala
27. júl 2021

Neboj sa si v poriadku ,zrejme si za ten cas vyzrela a covidova situacia ta znormalizovala.ja som takto zila pred covidom a zijem stale .Ale ak ta tato situacia trapi a nevyhovuje ti ,tak treba s tym nieco spravit

panelacikova
27. júl 2021

autorka: jednoducho si dozrela...

antoniatonka
27. júl 2021

Jeden ozajstný priateľ je viac ako sto povrchných kamaratstiev👍

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz