Sťahovanie sa do zahraničia

tehulka_mk
14. máj 2013

Ženy prosím vás máte nejaké skúsenosti?Po lete sa budeme sťahovať do Nemecka.Máme strašne veľa oblečenia,treba nám vziať kočík,detskú postieľku,detskú stoličku,práčku a PC.Auto nemáme.Viete mi poradiť,ako by ste vy riešili také sťahovanie?Najali by ste si sťahováka?Z ktorej firmy?Všetko,čo som pozerala je dosť drahé na 500 - 800 km ☹ Poraďte prosím čo najlacnejšiu alternatívu. 😒

demonique
14. máj 2013

@tehulka_mk a nejakí kamosi,co maju auta a boli by ochotni bud pozicat alebo ist s vami a prestahovat? my sme sa stahovali prechodne do Prahy, sice sme nemuseli tahat pracku, alemali sme dost veci. isli sme s kamosmu 3 autami, prespali u nas a na druhy den sme si spravili vylet a sli domov 🙂

jajka1510
14. máj 2013

Ahojte,mozte mi prosim Vas poradit?Ako mam postupovat,ked chcem odist do CR aj s dietatom,ale byvaly priatel,otec dietata,s tym nesuhlasi?Syn je v mojej osobnej starostlivosti.Maleho vyuziva na to,aby mi ublizil.Podala som na neho trestne oznamenie za obtazovanie,obmedzovanie osobnej slobody,urazky a vyhrazanie.Povedal ze ma znici a nikdy nedovoli,aby som zacala novy zivot.Potrebujem od neho suhlas,aby som sa mohla prestahovat?Dakujem za radu.

hela_tn
14. máj 2013

@jajka1510 ak sa nedohodnete,mozes sa obrátiť na sud,aby ten rozhodol.v prípade,ze sud rozhodne,ze sa malolety môže vystahovat,uz súhlas otca dieťaťa nepotrebujes

matozazzo
14. máj 2013

@tehulka_mk Ahoj, my sme mali vzdy stahovacie auto, a to sme sa stahovali cca 1000km, stalo nas to okolo 500 Eur, riesili sme to vzdy cez znamych, ktori nam doporucili sofera, co ma velke auto - nespominam si presne, aky je to typ, su to take velke, vzdy bolo plne 🙂 + sme sli nasim autom. Tam bolo minimum veci v kufri, box na aut, my a deti.

sisaha
14. máj 2013

@tehulka_mk pozicajte si na dva dni velke auto Fiat Ducato a do neho napracete vsetko. Prenajom ta vyjde urcite menej ako stahováci.

anjelicek26
14. máj 2013

@tehulka_mk - toto si poriadne zvaz. Ono su to dobre investovane peniazky za stahovanie bez stresu. Pre teba a maleho to bude stresu dost, stahovaci prijdu, zbalia, odvezu, vybalia. Ziadny zivot medzi krabicami, su to profici. Pre nich je to otazka par hodin zbalit cely dom. Stahovali sme sa tak uz tri krat. Ani by som to neskusala sama. Za tie nervy to vobec nestoji. Ked by ste sli s kamaratmi, tak tych 800 km aspon tri auta tiez das 600-700 evri za benzin, tolko si neulahcis...

jajka1510
14. máj 2013

@hela_tn Teraz cakame na termin s mediatorom.Moze to vyriesit aj on?

annalena
14. máj 2013

@tehulka_mk absolutny suhlas s @anjelicek26 , velmi dobre si to zvaz. ja som sa stahovala tiez 3x cez 1000 km, z toho 2x sama s pozicanym velkym autom (soferoval kamarat co ma nato vodicak) a 1x so stahovkou.
A vravim jednoznacne stahovka 🙂 Bez stresu, zbalia, nalozia, dovezu, vybalia, zavesia nabytok ak treba... A vsetko v priebehu 3 dni (sever Nemecka-Rakusko). Tiez som nemala nabytok, len take "drobnosti" ako pises, plus zostavu do obyvky (dve skrinky na stenu a tv so stolikom), ale tych veci sa nahromadilo hrozne vela, to clovek uvidi, az ked dojde na balenie.
A cenovy rozdiel je fakt minimalny, stahovanie je poistene a tie nervy co si clovek usetri 😉

tehulka_mk
autor
14. máj 2013

@anjelicek26 Co si mam mysliet pod pojmom,ze pridu a zbalia?To nemusim mat ja nic zbalene? 😅

anjelicek26
14. máj 2013

@tehulka_mk - nie absolutne nic. Donesu krabice a zbalia kazdu jednu zasuvku, kazdu jednu skrinu, kazdy jeden pohar, hracku, VSETKO. My sme si pobalili len doklady a bielizen sami 😀 Rovnako ti to vybalia presne tam, kam im povies..a su pri tom rychly nenormalne... maju krabice, papier, folie, aby sa nic neposkodilo...

tehulka_mk
autor
14. máj 2013

@anjelicek26 No to je ake super!! 😅 A vies mi dat nejaky web kontakt prosim?

anjelicek26
14. máj 2013

@tehulka_mk - fuha moja spytam sa manzela, on to vtedy riesil ;)

cicimon
14. máj 2013

@tehulka_mk inac zvaz ci si nemozte radsej kupit nejake veci tam - ako pracku a pod... cim viac veci tym vacsie auto a tym je to drahsie
http://www.stahovanie-blesk.eu/

tehulka_mk
autor
14. máj 2013

@anjelicek26 Velmi pekne ti dakujem! 🙂 A prajem krasny porod 🙂
@cicimon No teraz sme pred polrokom kupovali novu ☹

tehulka_mk
autor
19. máj 2013

@anjelicek26 Tak asi nic vsak?

hela_tn
20. máj 2013

@jajka1510 moze to vyriesit, pokial sa dohodnete..bude vas viest k tomu, aby k dohode doslo, ale pokial sa partner nechce dohodnut, tak podla mna ani mediator nepomoze..ak nie, tak potom len ten sud, ten moze nahradit volu otca..

gabina09
15. sep 2013

ahojte, neviete mi poradit nejaku tu stahovaciu spolocnost, s kt. ste isli aj vy. My sa stahujeme do Svajciarska a potrebujem e zobrat sedacku, postel a nejake 3 skrine. Diki

lenkagabi2008
10. sep 2014

@matozazzo , rada by som sa spytala, z akeho dovodu ste sa stahovali. Moj manzel dostal ponuky, aby zmenil pracovisko, resp. ho maju prevelit v ramci tej istej firmy, ale d inej krajiny, konkretne do Francuzska. Mali by sme sa tam prestahovat cela rodina. Zatial sa nevieme vobec rozhodnut, pretoze deticky prave zacali chodit do skolky, kolektiv im velmi prospeiva, rodinu mame malu, takze je nam velmi vzacne ked sa obcas vidime s babinkami a kamaratmi, toto vsetko im mam odopriet? ake mate skusenosti so zabyvanim sa v inej krajine? dakujem za vsetky rekacie

matozazzo
12. sep 2014

@lenkagabi2008 Ahoj, manzel je profes.volejbalista. kazde stahovanie bolo tazke, aj som si tazko zvykala,ale dalo sa. Male deti s tym problwm nemaju,aj jazyk sa ucia rychlo.

petka1234
10. aug 2015

Dobrý deň s deťmi rozmyšlame že sa prestahujeme za ich otcom do švajčiarska mladší syn s tým problem nemá ale staršia robí cirkus kvôi jej zvieratkám,máme doma 1 srnčieho ratlíka , 6 osmakov degu,2 andulky môžeme ich tam len tak doviezť psíka tam samozrejme zaregistrovať alebo to nepríchazda do úvahy
Dakujem