Stafordsirský bulterier a práca na krátky/dlhý týždeň

scarletka34
13. mar 2019

Viem ze to zrovna na túto stránku nepatri ale skusim. Chcela by som si kúpiť stafordsirskeho bulteriera no pracujem krátky dlhý týždeň neviem ci by malo toto plemeno stym problém . Ake mate skusenosti stymto plemenom.

leangela
13. mar 2019

@scarletka34 ahoj, pracujes 8 hod? ak ano tak to pes v pohodicke zvladne, ak viac ako 8 hod myslim si ze to je pre akehokolvek psa uz trapenie byt tak dlho sam zavrety doma mohol by mat separacnu uzkiost alebo by ti nicil veci.,

nikiki29
13. mar 2019

Ja mám síce amerického staffordšírskeho teriéra, ale zvláda to úplne v pohode... tiež sme pracovali krátky dlhý obaja s mužom, pes bol doma sám 12h. Zo začiatku samozrejme to bolo ťažšie, najprv som mala dovolenku aby si aspoň trochu zvykol a postupom času to celkom išlo. Nič nikdy nezničil (ok - iba zimnú bundu a nejaké svetre čo sme nechali voľne pohodené na stoličke), nemá sepračku, nešteká keď je sám... ale treba to všetko trénovať každú voľnú chvíľu keď budete doma. Zo začiatku určite bude cikať po byte, ale naučí sa to. No a najdôležitejšie je poriadne ho zamestnať, prípadne si vybrať kľudnejšie šteniatko z vrhu (záleží či s ním chcete robiť ajnejaké športy)...

bukajka_mata
13. mar 2019

@scarletka34 no, ja som skôr za komentár od leangela, je to živý tvor, nechápe to a príde mi ako chudák, ale je možnosť aj ak by sa dalo vziať si ho do práce 🙂

conspi
13. mar 2019

@scarletka34 ahoj tiež máme amerického staffordšírskeho teriéra. Brali sme ho ako šteňa v dobe, keď som mala dovolenku aby si zvykol. Časom si zvykne ale naozaj ho treba cvičiť a cvičiť, zamestnávať a venovať mu pohyb aby bol vybúrený a nerobil neplechu doma keď bude sám 🙂

sintra
13. mar 2019

Mame stafika (aj). Je to jedno z plemien velmi vyhladavajuce kontakt s clovekom, samozrejme najviac s majitelom. Nechavat doma psa sameho 12 hodin ja osobne povazujem za hraniciace s tyranim. Ked uz pominieme psychiku psa, 12 hodin bez moznosti vyprazdnit sa je velmi dlho, obzvlast pre psa, ale zdrave to nie je ani pre fenu.

ehja129
13. mar 2019

Skús C.K.Spaniela. Tieto psy sa prispôsobia či už sedením doma alebo behaním. Jedného sme mali 😉

scarletka34
autor
14. mar 2019

@sintra ja ale nepracujem kazdy den takze nebol by sam kazdy den 12 hod. Mala som yorka no stym problem nebol pohodicke vydrzal. A stymto plemenom skusenost nemam preto sa.pytam

sintra
14. mar 2019

@scarletka34 to ani nebola reakcia na teba, ina tu pisala, ze takto nechavala psa. Vies, ono pes si nakoniec zvykne, skoto akykolvek, vsak co ma chudak robit? Ja som chcela povedat ze to nepovazujem za zdrave a dobre pre psychiku toho psa.
Ludia su v tomto strasne sebecki podla mna. Sory ale ak robim 12tky, naco mi je pes? Aby som sa s nim potesila to minimum hodin kedy som doma? Ale co ten pes robi a ako sa citi ten dlhy cas, kym doma nie som...

dolores123
14. mar 2019

12h je pre psa samého veľa, žiadne šteňa toľko nevydrží (takze mláčky a nehody by asi boli na dennom poriadku). Toto plemeno je navyše energetická bomba, už len fakt, že sa im bežne dávajú ťahať pneumatiky aby sa správne nasvalili a vybehali a tým psom sa to fakt páči a tešia sa hovorí sám za seba. Na výcvik je navyše potrebná aj tvrdá ruka (nie bitka, ale trpezlivosť a skúsený majiteľ/tréner), ak je tréning nesprávny tak sa zvykne prejavovať kopec všelijakých porúch (a ak takýto pes napríklad nevie chodiť na vodítku je to fakt katastrofa)... no a či doma niečo roztrhá? Každé šteňa niečo zničí/obciká/rozkúše, s tým treba rátať...

A pred vlastnením tohto plemena by som sa pripravila aj na kopu predsudkov, ako pre mňa sú to dokonalé psy (hoci nie niečo čo by som si ja osobne zadovážila), ale mala som tú česť s nimi pracovať, je to úžasné plemeno, pre skúseného a pripraveného majiteľa.

miselka007
15. mar 2019

Ahoj..pisem ti IP 😊 mame fenku SBT

ladygina
15. mar 2019

@ehja129 žiadny pes sa neprispôsobí na sedenie doma na 12 hod, kor keď bude malý

@scarletka34 ak ho nemáš komu počas dlhých smien dať kašli na to alebo zmeň prácu, ja si do kanclu psa brať môžem keď treba, inak pracujem 8 hod

miselka007
17. mar 2019

@scarletka34 prosim mozes mi napisat ci ti dosla IP?uz par dni mi strajkuje kon a netusim si ti sprava prisla..dakujem 😊

jancazvalova
18. mar 2019

@scarletka34 Mrzi ma to, ale skor asi nie ako ano. Ak mas rada zvieratka nenehala by si ho doma 12hod sameho. Susedia tak maju psa a je to chudak, beha, place, steka, dupe.Nieje v klude.