Sprej na medvede

17. máj 2024

nastastie som medveda este nevidela ale rada sa pohybujem v prirode aj trosku dalej od dediny kde su uz len polosamoty, fakt premyslam nad sprejom na medvede, mate niekto? a mate niekto uz, s tym aj realnu skusenost ze vam pomohol? dakujem 🙂

dettilv
17. máj 2024

Podľa mňa je to blbosť. Neviem si predstaviť že ku mne beží medveď a ja ešte budem vyťahovať ten sprej a potom ešte striekať naňho. Veď by som sa pokakala od strachu😐skôr by som preštudovala či ho hluk ozaj odplaši a tak. Každopádne držím palce aby si tieto veci nepotrebovala

wolf_
17. máj 2024

Nosím stále kaser, vraj účinný aj na medvede. Našťastie som ho nikdy nemusela použiť.

autor
17. máj 2024

tak udajne je mensia pistol bez zbrojneho preukazu ... ale do tohto by som nesla...odporucaju nosit rolnicku, aby bol hluk... ja som skor tichy turista... :D

patus_2
17. máj 2024

Možno pre pocit istoty je to fajn. Vo väčšine prípadov medveď nezaútočí, zľakne sa a utečie. Je dobré si dopredu nacvičiť, čo robiť so sprejom v prípade útoku. Mať ho po ruke, napr. na opasku, určite nie v batohu, rýchlo odistiť poistku, ako a kedy striekať, aký je smer vetra. Lebo ak s ním nevieš narábať tak ho nosiš zbytočne.

autor
17. máj 2024

preto som sa pytala lebo zial vela ludi uz malo skusenost.. a ten sprej pomohol, lebo ma fakt dostrel aj 7 metrov...ze lepsie mat viac ako 150 ml lebo tie vacsie striekaju 7 sekund. Ano viem teoriu hlavne ten smer vetra ale ako by to fungovalo v praxi to je to :D:D

majlo1234
17. máj 2024

Rolnicka je lepsia. Medved sa ti vyhne, ani nebudes vediet, ze si ho stretla. Pokial ho prekvapis, pravdepodobne sprej nestihnes ani vybrat

autor
17. máj 2024

no ja sa najradsej pohybujem po terene kde je luka, aj take kopce kdesu skor luky ako lesy, tam ma clovek aj pekny vyhlad a aj je vidit keby daco🙂 ..chodim aj do lesa, ale tam menej, v lese mam predsa vacsi respekt uz 🙂 aj taky blby pocit sa tam objavi ak idem hlbsie do lesa... :D

liusa82
17. máj 2024

ja nosím zvonček a nestalo sa nám nikdy nič bývame priamo pod lesom a v lese som skoro stále len tak na vychádzke.Ani na dvore sme zatial maca nemali.A čo sa týka toho spreja v amoku by som postriekala akurát tak seba😀

mamutka
17. máj 2024

Keď sme sa minulý rok motali po Poľane, domáci hovorili, že pohoda, hlavne treba aby ta bolo počuť. Môžeš si aj spievať, ale nie je moc dobre byt “tichý turista”. Medvede ta už určite videli, ak chodíš pravidelne do lesa, o to pokoj, nevadí, že ty ich nie. Jeden miestny mi hovoril, že skôr im vadia muži. Možno im vadí testosterón, neviem čo je na tom pravdy. Sprej si zožeň, môže to byt na nič ale kedysi som videla pár videí, že to pomohlo. Lepšie je mať šancu nula cela niečo, ako nula cela nič, keby došlo k stretu. V lese sa bojím skôr osamelých ľudí. Pred zvieratami mám rešpekt. Väčšina medveďov ma strach z ľudí, ale ide aj o to, aké skúsenosti už s ľuďmi majú. A to je ta smola, že môžeš stretnúť macka, ktoreho vcera nejaký poľovník nasral a ten už berie ľudí ako nepriateľov. Veľa šťastných prechádzok prajem

la_dolce_vita
17. máj 2024

Ano, kupila som si nedavno ten vacsi a nastudovala si k tomu vela info a videi. Ideme so segrou do divociny/Rohace v juni a to je este mimo sezonu. Chodime tak kazdy rok niekam a nestretneme cely den nikoho.
Nosime zvonceky a pistalku. Na tie zvonceky som pocula nazor, ze medved to povazuje za ovecky. No ktovie.. sprej uz je nutnost pre mna vzhladom na lokality, kam chodim. Ale paradoxne som stretla medveda nedaleko za mestom na prechadzke a raz na bike. U nas je ich naozaj vela pod Tatrami. Tych v prirodzenom prostredi sa dufam netreba az tak bat, ak clovek da o sebe vediet. Ale respekt mam. Hlavne samica s mladymi je nebezpecna. Ale prestat chodit do prirody neplanujem.

annm81
19. máj 2024

Žila som v krajine, kde sú medvede omnoho rozšírenejšie ako na Slovensku a párkrát som sa s ním aj stretla. Sprej je taká dvojsečná zbraň - môže pomôcť, ale rovnako môže veľmi uškodiť. Ak sa preň rozhodneš, treba naštudovať a prakticky nacvičiť, ako a kedy ho použiť. Vždy je ale najdôležitejšia prevencia. Medveď hnedý vždy ak má možnosť, radšej pred tebou utečie, ako by zaútočil.

natinka36
22. máj 2024

Dnes mi povedal jeden zakaznik super vec.
Vzdy zalezi na medvedovi 😂 mozes mat aj 10 sprejov.