Spoveď trolla

andromeda818
21. jan 2024

Lidé chodí trolit z různých důvodů. Někteří rozbít diskusi, jiní se chodí bavit, nebo zprostředkovat různé úhly pohledu. Mě vždycky bavilo rozvirovat diskuse a zprostředkovává jiné úhly pohledu.

Moje poslední místo troleni však mělo odlišný vývoj. Napřed jsem tam řešila svůj skutečný problém a ten web mi svým způsobem i pomohl. Ne fakticky, ale jako psychická podpora. Ovšem, když se můj problém zdárně vyřešil, zacla jsem se zajímat i o jiná témata. No, a v některých tématech se holt jiné úhly pohledu nenosí a kdo nejde s davem, je nepřítel. A tak jse roli nepřítele přijala a chodím to tam občas postouchnout.

A co vy si myslíte o trollech? Chodíte trolit?

Ovšem tedy mám pocit, že jako troleni je často bran jakýkoliv jiný názor, než se očekává. Co všechno je vůbec trolení?

natall113
21. jan 2024

@andromeda818 nerobím to, je to zbytočne
Veľa veci sa ľuďom zdá až neuveriteľných tak to berú hneď ako trolla aj keď to nemusí byť.
Vymýšľať nejaké diskusia a problémy len aby sa jeden človek zabavil podľa mňa nieje celkom okej
Ísť proti prúdu je celkom ťažké, keď máš iný názor ako väčšina veľa ľudí ťa hneď berie ako provokatéra a podobne.
V jednej téme som súhlasila s autorkou, väčšina ľudí nesúhlasila hneď som bola považovaná za autora témy aj keď to tak nebolo.
Keď sem niekto pridáva diskusie aby vyvolal nejaké hádky to je za mňa troll, je to ako dať do skupiny o zdravej strave burger len zbytočna provokacia

anickabasnicka
21. jan 2024

@andromeda818 trolleni je podle me prispevek nebo komentar, ktery je uplne ,ale ze uplne mimo hlavni tema diskuse. nema hlavu ani patu a vylozene je napsany jen aby rozpoutal hadky v debate, nenavist atd.
jedinec, co takto troli, se bud nudi anebo ma psychicke problemy a nutkavost si neco dokazovat-musim mit vzdy posledni slovo, musim se ke vsemu vyjadrovat, jen muj nazor je pravda.....
pokud je to jen vyjadreni opacneho nazoru v diskusi, tak to nemusi byt jeste troll.taky nejdu vzdy s davem jen proto, ze ten dav se klani nekomu, a napisu, co si myslim.
ps troll- mela by to byt diagnoza. a bezkompromisne je trestat

lindous
21. jan 2024

Troll - taký, ktorý mi vadí - je pre mňa človek, ktorý zámerne provokuje a vyvoláva vášne… nie tým, že má iný názor, nevyjadruje totižto ani len svoj skutočný názor, veci, ktoré píše, píše len preto, aby ľudí nahneval, aby vyvolal hádku.. a nie toto naozaj nerobím, na svete je dosť negativizmu, nepotrebujem ho rozosievať ďalej a myslim si, že to je ubehne a vôbec nie vtipne… a potom sú (aj tu) takí trollikovia, vymyslené persony, ktoré sa netaja tým, že si robia srandu, irónia z nich srší a niekedy ma vedia pobaviť 😅

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andromeda818
autor
21. jan 2024

Tak asi jsou různé druhy trollů. Nicméně diskusi utváří i druhá strana. Na trolla se da reagovat v klidu, nebo na něj nereagovat. Já to často přijímám jako výzvu a snažím se ho nějak vtipně setřít. Pro mě je to hra. Navíc trolling umožňuje probrat myšlenky, které společnost z nějakého důvodu neakceptuje (mnohdy oprávněně) , ale přesto mají nějakou logiku. A taky některé zajímá, jak budou ostatní lidi na určitě myšlenky reagovat. Podle mě v tom hraje roli i zvědavost a je to v pořádku.

lindous
21. jan 2024

Áno, samozrejme je to aj o tej druhej strane, ktorá sa nechá vyprovokovať a najlepšia odpoveď trollovi je žiadna odpoveď… no často sú to veľmi citlivé témy, na ktoré títo ľudia útočia a ak je troll dobrý v tom čo robí, tak sa neprezradí, nepreženie to a provokáciu podá dostatočne presvedčivo, aby tú reakciu z druhej strany dostal… nemyslím si, že jeho vlastná zábava a zvedavosť ospravedlňuje tieto “experimenty”, že ako kto zareaguje… pohľad na inú stranu veci sa dá sformulovať aj normálne

andromeda818
autor
21. jan 2024

@lindous Da se formulovat i normálně, ale člověk i tak schytal vášnivé reakce, že si dovolil něco takového vyslovit.

Druhá věc je, že na smyšlené příběhy prostě lidi víc reagujou. Spíš jde o to, aby to nedopadlo do osobních útoku, nebo někdo nepsal do diskusí třeba o vztazích či politice recepty na jídlo.

lindous
21. jan 2024

@andromeda818 tak je veľa tém, ktoré polarizujú spoločnosť a reakcie na ne budú vždy vášnivé (ale ako píšeš, nemali by zachádzať do osobných útokov), no ja proste vnímam rozdiel v tom, keď to obe strany myslia vážne a za svojim názorom si naozaj stoja a keď to keď jedna strana sama neverí tomu čo píše alebo si uvedomuje, že to nie je úplne v poriadku, ale do ohňa stále prilievia a robí to len pre srandu 😅 to je pre mňa úplne nepochopiteľné…

andromeda818
autor
21. jan 2024

@lindous tak ono je dost témat, kde by člověk mohl polemizovat sám se sebou. V reálu by se přiklonil k většině, ale ve virtualu si právě může zažít, jaké by to bylo udělat některé věci jinak.

lindous
21. jan 2024

@andromeda818 tak pokiaľ človek píše svoj vlastný názor, aj keď je taký, že verejne by ho nahlas nepovedal, no pod rúškom anonymity ho vysloví, aj keď vie, že je kontroverzný a mnoho ľudí možno pobúri, to nepovažujem za trolling…