Spoločné priezvisko na schránke

24. júl 2024

Ahojte, kupili sme dom starsi a je tam stara postova schranka a planukeme objednat novu aj s novym cislom na dom, aktualne prehieha akcia, ze gravir priezviska na schranku zdarma, svadba bude o rok.. sme v dedine, postarka pri vhadzovani vie kto sme aj moje akt.priezvisko pozna … bude blbe dat na schranku priezvisko za vydata? 😂 prepcte za otazku, mam dilemu ci to tak rovno spravit a mame pokoj alebo potom nejako dodatocne
Vdaka🙈

autor
24. júl 2024

Myslim tak ze napisat napr rod.Čerešňová
Mame aj dcerku

domkakvet
24. júl 2024

Nie tvoje meno za vydata tam nedavaj, az po svadbe.

minenkak
24. júl 2024

A budeš si brať mužove priezvisko?

domkakvet
24. júl 2024

Az teraz citam, ze mate dceru, ano tak mozes napisat rodina Ceresnova.

autor
24. júl 2024

@minenkak ano 😅

duppka13
24. júl 2024

Ja som dala na schranku iba priezvisko muza, teda ako tvoj priklad: Čerešňa. Beriem to tak ze je to sidlo nasej rodiny a spadame vsetci pod to meno, som vydata. Ak by som nebola vydata napisem obidve nase mena. Ak by som nebola vydata a mame dieta dam obidve mena.

cimage
24. júl 2024

My mame na schranke Čerešňovci a nedala by som meno za slobodna, ak si planujes brat meno manzela. My sme to tiez tak mali. Postarka aj tak vie, ze tam byvas, aj nasa to vedela a nebol problem.

colsami
24. júl 2024

Ano ja by som dala normalne rod.Ceresnova, prip. Ceresna, ako radia. A maximalne pod to na dobu urcitu (kludne len papier, stitok, pod lepiacu pasku) doplnila Tboja priezvisko aktualne, za slobodna - len preto, ze aj postari mavaju dovolenky, PNky a zastupy, a moze prist niekto kto Ta poznat nebude.

guiseppinka
24. júl 2024

@colsami presne to iste napadlo aj mne, ze vygravirovat spolocne priezvisko a svoje nalepit do svadby

januska12323
24. júl 2024

Schránku daj spraviť teraz a primontuj až po svadbe.

ukgirls
24. júl 2024

nie vsade prehodis meno hned.. niektore listy mozu chodit este na stare plus postarka nemusi byt stale ta ista.. takze ak ta to nebude stat viac dlaa by som oboje mena -ved na tom nic nieje

timilv
24. júl 2024

@autorka ja by som nedávala budúce priezvisko - stačí že poštárka ochorie, bude mať dovolenku a zastupujúci poštár nebude vedieť že si to Ty... My sme mali dve priezviská ešte aj po svadbe a bolo to super, lebo nie všade si hneď zmeníš priezvisko. Tak ma hneď našli 🙂

xsandrax
24. júl 2024

Daj si už rovno nové priezvisko. K nám keď príde pošta a poštárke nesedí meno, tak vždy zazvoní a opýta sa

lilienkah
25. júl 2024

Keď už dala by som budúce spoločne priezvisko “rod. xyz” a hotovo ale osobne by som nechcela na schránku žiadne priezvisko

tamta
25. júl 2024

Pozri, ja chápem, ze sa tesis, ked uz budete rodina a budete zdieľať jedno priezvisko ale ja by som sa na nejakú akciu gravirovania fakt vys...
Tam ide o praktickosť, aby poštárka ti vedela vhodit správnu postu a nie aby to vyzeralo parádne, ze tu byvaju Mrkvickovci.. Ano, aktuálna poštárka ta pozná ale môže ochorieť, byt na dovolenke a určite ta nepoznajú všetci v okoli.
Zatiaľ negravirujte nic, uveďte tam mena všetkých a hotovo.
Ja som aj po svadbe nechala na schránke aj staré priezvisko ak by mi prišiel nejaký zbludily list aj na staré priezvisko.

anketkarka
25. júl 2024

A to si idete tam dávať obaja mena aj po svadbe? Však len mužské meno a Tvoje tam teraz dolepiť. Po istom čase od svadby ho proste dať dole. Meno dieťaťa tam nedáte, tak nemusí byť ani Tvoje. Aspoň ja by som takto uvažovala. Nepotrebovala by som vlastnú menovku, keď by sme už boli rodina, teraz len pre poštárku.

sickaba
25. júl 2024

vygravírovať by som dala rodina xy a zatiaľ by som to prelepila aj svojim menom. nevieš, kto ťa bude hľadať, zháňať a predsa len pod novým priezviskom zatiaľ neexistuješ 😀

xnatalkax
25. júl 2024

@lilienkah davnejsie mala posta oznam nech si ludia napisu na schranky priezviska aby to s dorucovanim mali jednoduchsie.. a od kedy je zbgis, kde si vies zistit kto kde byva tak meno na schranke by ma nevzrusovalo 😅

marsmykkok
25. júl 2024

Daj rodina manželovo priezvisko. Ale nalep niekde aj na schránku nálepkou svoje meno a priezvisko. Nech kým sa nevydáš aj zástup poštárky vie, že tam bývaš.