Spoločenské hry pre dospelých

16. dec 2022

Mate nejaké typy na spoločenské hry pre dospelých. Teraz nemyslim sexuálne ani nič podobné. Pre partiu ľudí čo si chcú zahrať, máme radi logické hry ale čokoľvek je fajn. Máme doma Uno, activity, alias (ženy vs. muži, klasika), dostihy a sazky, monopoly. Čo ale nehľadám sú jednorazové hry. Máte nejaké rady na dobre hry ? Ďakujem

sovica
16. dec 2022

Mne sa veľmi páči Dixit. Čím viac ľudí to hrá, tým je to lepšie a zábavnejšie. Musíš tam použiť fantáziu aj logiku. A ešte som počula, že Krycie mená je dobrá hra, ale nehrala som to ešte. A ešte možno klasika - Scrabble.

zltamyska
16. dec 2022

To závisí aj od toho, koľko ľudí a v akom veku chce hrať. Ak viac starších ľudí, tak okrem spomenutého Dixit (alebo tiež podobné Klub detektívov) ešte odporúčam krycie mená - to sú také asociačné hry, postrehové hry napr. Cortex, dobble alebo jungle speed, vedomostné - iknow alebo desiatka, ak niečo strategické napr. Bang!, Carcassonne, Ex Libris, Splendor. Párty zábavné hry - drinking wiking, výbušné koťata/ mimoni, túry múry

tweetinka.co
16. dec 2022

Nám sa páči teraz hra pukec. Je to síce spoločenskí Športová ale u nás má úspech ✌️

zltamyska
16. dec 2022

Keď si spomenula, že vás bavia logické hry, tak máš aj nejakú konkrétnu na mysli?

autor
16. dec 2022

@zltamyska veľmi nás bavia hry typu Slovensko, rôzne kvizove hry ale aj strategické tie jednorazové kde musíte hľadať napr. Kľúče podľa indícií a podobne, ale to su bohužiaľ jednorazové hry. Také si skôr vymyslame doma 🙂

zltamyska
16. dec 2022

Ak hru Slovensko nemáte doma alebo teda by ste chceli ešte jednu vedomostnú tak by som išla do spomenutých iKnow alebo Desiatka. Inak by vás mohli zaujať tie krycie mená - hrajú dva tímy a na základe asociácií musíte odhaliť zločinca. Čo sa týka nejednorazových typu únikovka možno by som skúsila niečo kooperatívne, kde musíte ako tím vymýšľať stratégiu proti hre/ jednému spoluhráčovi - napríklad Scotland Yard - jeden je zloduch a ostatní ho musia chytiť, alebo pandemic - hráte spolu proti hre.

cusik
17. dec 2022

Čo tak napr Brainbox?

masinka
17. dec 2022

Mna vedomostne hry nebavia, ale celkom sranda je hra 5 sekund, tam treba za 5 sekund povedat tri odpovede na otazku ( napriklad 3 znami Milanovia, 3 opery....), Colour Brain - odpoveda sa pomocou kariet s farbami...

lululilien
17. dec 2022

Mne sa veľmi páči Risiko a Catan. Sú to strategická hry. Ešte je pekná hra Cluedo, tá je detektívna. S deťmi si rada zahrajem korytnačie preteky, myslím že s ňou sa zabavia aj dospeláci.

aileen_mt
17. dec 2022

Nasa oblubena je momentalne Ticket to ride (Jízdenky prosím) 🙂🚂
Overene klasiky ako Carcasonne, Osadnici ste skusali?

evkamotka
17. dec 2022

A kolko vas je? Slovna logicka hra Mestecko Palermo je super

lucik194
17. dec 2022

za nasu partiu urcite “krycie mena” je top

dixit je abstraktka, nie kazdemu sa paci, tak isto ako múza je abstraktka, zasmiat sa ale pri tychto dvoch moc nezasmejete....

cyberk
17. dec 2022

Vybusne kotatka, krycie mena, dixit... 🙂

mapypotkancek
17. dec 2022

Ahoj, odporúčam stránku ihrysko.sk sú skutoční odborníci. Majú ja predajňu vo Vivo (bývalý Polus) v Bratislave. Ale ak nie si z BA, tak im myslím pokojne môžeš napísať a verím, že Ti poradia s výberom. Ja mám skúsenosti s nimi maximálne pozitívne, vždy výborne poradili - povedali sme, o akú hru máme záujem, pokecali s nami a fakt vždy skvelé poradili. Update: su aj v Banskej Bystrici, ako pozerám na ich stránke.

liz_lemon
17. dec 2022

odporucam na FB Deskovky pro tri bratry, tam ti urcite poradia

ahooooj
17. dec 2022

Možno by ste mohli skúsiť Catan(osadníci)

petronellla87
17. dec 2022

Ticket to ride je topka☺️