Sparťan Race 2023

kikk
5. mar 2023

Ludkovia mili, mojej sestre napadla sialena myslienka: aby som s nou sla na Spartan Race 2023 (kona sa v septembri vo Valci). Najprv som jej povedala nie, ale vrta mi ten napad v hlave....Moja kondicia je vsak zufala: mam sedave povolanie, do posilky chodim ozaj jeden tyzden mesacne (dieta mam v skolke, tak celkom casto je chore a ja potom s nim☹ Je mozne sa za cca polroka na taky pretek pripravit? Ak ano, prosim, za kazdy tip budem velmi vdacna🙂!

jamimo
5. mar 2023

@kikk nemyslím si, spolužiak z VŠ sa zúčastňoval, aktívny športovec, a aj tak tvrdo trénoval, ráno 6:00 beh, bazén, posilňovňa, beh, vyvážená strava, otužovanie. Skús niekoho nájsť na FB, kto sa tomu venuje, možno ti dá dobre tipy a rady. Nenechaj sa však mojim príspevkom odradiť. Každopádne nič tým nestratíš ak začneš cvičiť, len získaš. Športu zdar!

kikk
autor
5. mar 2023

@jamimo vdaka🙂aj za uprimnost. Urcite sa minimalne do cvicenia pustim🙂💪💪💪

jamimo
5. mar 2023

@kikk držím palce.

simona20201309
6. mar 2023

@kikk Spartan je jeden obrovský zážitok. Ta atmosféra co tam je, sa nedá opísať. Asi ta sklamem, ale vyhrať asi nevyhras 😀. Vyhrávať tam chodia iní borci... ale o to ABSOLUTNE nejde. Musíš to zažiť a musíš sa zúčastniť. Neboj sa, chod do toho! Samozrejme sportuj, nejakú kondičku potrebuješ, ale zucastnuju sa aj 70r dedkovia a babičky, ktoré doteraz chodili tak maximálne do lesa na huby 🙂 ale vidieť ich ako si to užívajú a že to dokážu, je naozaj skvele, motivujuce. Nikto na nikoho tam nepozerá zhora a nezistis, či si posledná alebo nie, pretože je tam obrovský dav a milión súťažiacich. Tam 90% súťažiacim nejde o čas, o výhru, ale o to, že sa zúčastnia.

simona20201309
6. mar 2023

@kikk a v niektorých mestách sú normálne športové prípravy na spartan. Skus si pogooglit.
Ale ide o celkovú silu, cele telo, kondicia, sila, ...proste všetko
....aj odvahu

simona20201309
6. mar 2023

A rady vygooglis. Daj si tréningy spartan a nájdeš tam presne treningove plány a rozvrhy.

pukina
6. mar 2023

@kikk urcite chod, ja som bola a to som mala este miernu nadvahu. ale co to som uz mala odcvicene, celkom fajn kondicku, bolo to vtedy na Donovaloch, takze podmienky podobne ako vo Valci. Je to zaberak, fakt som mala co robit, niektore z prekazok mi robilo problem prejst, niektore som dala lavou zadnou. Lenze mna dojala ta sudrznost ludi, ktori tam pretekaju. Mala som obrovsky problem pri jednej prekazke, nedokazala som preliezt taku sikmu plosinu, na ktoru sa liezlo z bahennej priekopy. rozhodca povedal, ze ak to nedam, budem diskvalifikovana, nech to skusim este raz. bola som uz pri vrchu sikminy, uz som mala slzy v ociach ked ma tu zrazu dvaja chlapi potlacili za nohy a pomohli mi prekazku preliezt. Fakt ma to neuveritelne dojalo. Zazitok na cely zivot, nevahaj ak mas prilezitost, naozaj je to pre sutaziveho cloveka brutalna vyzva a zaroven sranda. Isla by som este raz, keby som na tom zdravotne ok. 🙂

mamkalentedkova
6. mar 2023

Určite chod ,švagor chodí cvičiť len tak ,povedzme že víkendovom 😁 a pred súťažou pridáva akurát beh ,aby mal lepšiu kondíciu a minulú tok bol na preteku .Nevybral ,to je jasné ..ale bol nadšený .Musí to byť skvelý zážitok.Urcite si to užijes 😊Mam aj kamošky ,čo chodia pravidelne ,jasné ,že sú fyzicky aktívne aj pomimo,jedna z nich vedie práve takú skupinu čo trénuje na Spartana,ale aj oni chodia hlavne kvôli zábave a pocitu ,že prekonávajú samé seba 😊

kvetinka75
6. mar 2023

pozerám, že si z BA, určite je tam nejaká skupina ľudí, ktorí na na spartana pripravujú. Ja by som sa na niekoho nakontaktovala aby ti pomohli. Tu nejde ani tak o výhru ale o ten zážitok. Pol rok je dlhá doba, posunie ťa to niekam. Vyskúšaj. Aj keď nevyhráš, zážitky ti zostanú.

kikk
autor
6. mar 2023

Dakujem vsetkym za povzbudenie🙂na vyhru ani len nepomyslam. Ide mi skor o cosi nove, novy zazitok, azda aj nejake nastartovanie sebavedomia, mam pred 40tkou a mam pocit, ze mi v zivote chyba trochu dobrodruzstva😉urcite skusim vyhladat nejake skupinky tu v Ba🙂 vdaka este raz za kazdu reakciu🙂

kvetinka75
6. mar 2023

@kikk ja som tiež nad tým uvažovala. Len tak, kvôli zážitkom, niečo pre seba ešte urobiť, spoznať nových ľudí. Ale samej sa mi nejako nechce a v okolí nie je nikto v mojom veku - pred 50 tkou, kto by sa na to dal so mnou. Určite neoľutuješ.

lilope
6. mar 2023

@kikk pobavila si ma výrokom, že to nejdeš vyhrať, na to naozaj nemusíš ani pomyslieť, stačí ak pretek zvládneš až do cieľa a nevzdáš to 😊 za pol roka sa dá určite pripraviť, ja som tak išla síce na iný pretek Tvrďák a skončila som obstojne niekde v polovici všetkých pretekárov, pritom predtým som nikdy nebehávala, takže určite sa to dá. Najviac sa zameraj na beh a chôdzu do kopca, ďalej je pri týchto pretekoch dôležitý silný úchop, keďže veľa prekážok je postavených na dvíhaní sa, preliezaní rôznych prekážok a dobré by bolo, ak by si sa dokázala aj vyšplhať po lane - ak neovládáš, tiež sa to dá za pol roka naučiť - techniku a posilníš chrbát, ruky a úchop, ktoré na preteku zužitkuješ. Dôležité je chcieť a keď začneš, tak pravidelne trénovať, beh určite každý druhý deň aspoň si zvykať na behanie, čo je gro preteku.
Ako tip ti dávam pozrieť si videá z obdobného preteku aby si vedela aké prekážky ťa čakajú, nájdeš na youtube, veľa pretekárov natáča na go pro priebeh preteku. Držím palce, nevykašli sa na to a po preteku budeš šťastná, že si to dokázala a prekonala si svoje limity 😉

kikk
autor
6. mar 2023

@lilope vdaka, uz som si citala nejake rady, dokonca som dnes nasla aj treningovu skupinu. Beh je moj strasiak, lebo vzdy vyplavam dusu uz len do schodov, ale....idem do toho🙂)))

kvetinka75
6. mar 2023

@kikk treba sa naučiť správnu techniku behu, dýchanie a hne´d to pôjde ľahšie. Držím palce. Daj potom vedieť ako napreduješ

lilope
6. mar 2023

@kikk vyskúšaj a podľa mňa neoľutuješ 🙂