Som vraj nesympatická

5. feb 2022

Neviem čo robím zle. Už mi niekoľko ľudí nezávisle od seba povedalo že pôsobim odmerane, nepríjemne, nahnevane a neviem ako ešte. Vraj som nepríjemná nesympaticka, veľmi vážna a mala by som byt priateľskejšia. Podľa mna ale taká niesom 🤷🏼‍♀️ Len ma to už celkom dostalo keď mi to v priebehu tohto týždňa povedali další dvaja ľudia. Ja neviem už či mám chodiť od rána do večera vyškerena smiať sa stále ako nepríčetná ? Samozrejme že keď niekto povie niečo vtipne tak sa zasmejem, aj do debaty sa zapojím, som podľa mňa milá na ostatných. Mám kolegyňu ktorá každú chvíľu pre niečo frfle a je nespokojná a jej nikto nikdy nič nepovie. Stále len mne 🙄 veď ani ini sa nesmejú vkuse. Neviem či vyzarujem zlu energiu alebo čo 😕 viete mi poradiť ako by som to mohla zmeniť ? Nechcem pôsobiť takto nepríjemne na druhých

zienka966
5. feb 2022

Ja by som to neriešila, určite máš kamaratky, s ktorymi sa smeješ a rozumieš si. Možno ich až tak dobre nepoznáš (myslim kolegyne) a preto nie si taka "otvorena"..ja som tiež taka😀 a nevadi mi to, nebudem sa pačiť každemu predsa

autor
5. feb 2022

@zienka966 áno mám kamarátky s ktorými si rozumiem už od strednej a nikdy mi nič take nepovedali 🤷🏼‍♀️ V práci som pre každého divná a ja naozaj nechápem prečo

nnnuuunnn
5. feb 2022

Ono to môže byť aj od výzoru, úpravy zovňajšku. Fotka by pomohla na posúdenie. Ale tak, zrejme s tým veľa neurobíš. Každý niečo vyžarujeme.

zienka966
5. feb 2022

To mi pripomenulo tento obrazok😄

euka210
5. feb 2022

Bud taka aka si, ...ked ta poriadne nepoznaju, tak daju na prvy dojem. Mozno len si stojis za svojim, si racionalna. Neviem ci to len tak "trepli", ci sa viac poznate. Ja keby som mala druhemu nieco take povedat, tak by sme sa museli viac poznat.

pa3q
5. feb 2022

To môže byt aj tvojou povahou a tvojim myslením. Asi nevieš komunikovať. Chýba ti sebavedomie.

zmrzlinka2021
5. feb 2022

Je mozne, ze neposobis sympaticky, ale proste nie kazdy clovek je ten "spolocensky oblubeny". Zas ludia, co ta poznaju a maju radi, ta vnimaju inak.
Ono, nemusis sa rehotat, staci sa jemne pousmiat, pozdravit, byt prijemna..

jana_eyre_2
5. feb 2022

Neviem posúdiť ako pôsobis, avšak si myslím, že ľudia čo dokážu takéto niečo splechnuť do tváre musia mať nejaký problém sami so sebou.. neviem si predstaviť že ak týmto nazorom neprechadzala nejaká hádka, že by som takéto čosi povedala človeku do očí? To ako vznikla taká debata? Ak sa to deje v práci, bez nejakého konfliktu, tak mi to príde ako kolektívna šikana namierená voči tebe (neviem nájsť vhodnejsi výraz, hoci to je možno prehnane)

Mne viac ľudí povedalo v mojom živote že pôsobim práveže sympaticky a pozitívne, často sa usmejem.. ale občas mám presne ten pocit že sa usmievam ako debil.. 😅 tak už nie ku každému pozdravu pridám úsmev, hoci to bol môj silne zakorenený zvyk..

Mňa osobne by sa dosť dotklo ak by toto niekto takto otvorene riešil, nepoviem keby si napísala, že si sa začala s niekým rozprávať a on by povedal aký je prekvapený že si veľmi milá, lebo zo začiatku si pôsobila nedostupne.. ale to čo si napísala mi prišlo vyslovene negatívne kritizované teba ako osoby a ak si si nie vedomá že by si robila niečo čo by sa druhých mohlo dotknúť, myslím že je to skôr drzosť tých čo tento názor vyslovili a bolo to s cieľom uraziť..

autor
5. feb 2022

@zmrzlinka2021 veď ja niesom nepríjemná 😀

autor
5. feb 2022

@pa3q a čo znamená že neviem komunikovať ? Sebavedomie mám zdravé. Keď chcem niečo povedať, zapojiť sa do debaty nemám problém, poviem si aj svoj názor. Niesom tichá, nehovorím bojazlivo, len som možno nedostupnejšia a nehovorím cudzím ľuďom o svojom súkromí ? Neviem

autor
5. feb 2022

@zienka966 fuuu tak to neviem ako sa tvarim, možno vyzerám tak 😂 museli by ma potajomky odfotit aby som vedela

zmrzlinka2021
5. feb 2022

a spytala si sa tych ludi, prečo ta tak vnimaju? Normalne to s nimi komunikuj, preco si to myslia...

petrapod
5. feb 2022

Asi by som sa konkrétne opýtala tej osoby čo mi to povie,že čo presnej prekáža.

autor
5. feb 2022

@jana_eyre_2 no neviem jeden človek mi to dookola opakuje že buď príjemnejšia, pristelskejsia, usmievaj sa viac
No ale som sa uz zastala samej seba, že ja nemám pocit že by sa tu niekto iný usmieval v kuse ako to mne vravia 😀 nikto sa neusmieva neustále. A priateľská podľa mna som.

jana_eyre_2
5. feb 2022

A to ten človek myslí akože v prístupe všeobecne k ľuďom, alebo ku klientom/zakaznikom?

autor
5. feb 2022

@zmrzlinka2021 spýtala ale odpovedi som sa nedočkala
Stále len to iste že viac sa mám usmievať
A keď som reagovala na to že kto sa preboha cely deň len usmieva a smeje na všetko ako blázon tak som zas bola len negatívny človek 😀 Neviem akože ja nikoho nevidím popri práci sa usmievať 😀

autor
5. feb 2022
zmrzlinka2021
5. feb 2022

nech si vyseru oko 😀
čo je to za odpoved ze mam sa viac usmievat...
A zas, nemusis byt kazdemu sympaticka, je to OK, a dokonca je to aj normalne

autor
5. feb 2022

@zmrzlinka2021 no ani nemám chuť tam ísť v pondelok lebo zas budem odmerana nedostupná a neviem ešte aká 💁🏼‍♀️😆

pa3q
5. feb 2022

Však sa ich spýtaj ked vieš zniesť kritiku ze prečo majú taký názor.

autor
5. feb 2022

@pa3q no veď som sa spýtala ale odpoved je že proste tak na nich posobim

zienka966
5. feb 2022

Nerieš. Nie sme tu na to, aby sme sa každemu pačili ❤

pa3q
5. feb 2022

A to ti len tak povedali?? Tak bez vetra sa ani lístok nepohne.

jana_eyre_2
5. feb 2022

Tak ak by mi to povedal nadriadeny že ako mám pôsobiť na zákazníkov, ešte by som to brala a skúsila by som pridať úsmev.. ale ak kolega čo kritizuje len tak že sa máš usmievat na každého čo sa vyskytuje v okolí len tak bez dôvodu, tiež by som sa veru ohradila.. príde mi to naozaj neslušné takto niekoho komentovať, aj keby mi bol rovno nesympatický nikdy by som si to nedovolila, takto ho kritizovat..

autor
5. feb 2022

@pa3q No tak ja som nikomu neublížila ani k nikomu niesom drzá či nepríjemná 🤷🏼‍♀️ Len možno malo o sebe rozprávam cudzím ľuďom 🤨 ale to neplánujem zmeniť, súkromný život zdieľam len s mojimi najlepšimi kamarátkami 😌

autor
5. feb 2022

@jana_eyre_2 áno presne, som sa aj čudovala že prečo ma stále tak rozoberajú 🤨 pritom sú tam take baby čo aj reálne vyvolávajú medzi sebou konflikty (veď viete, ženský kolektív)

oktoberka
5. feb 2022

Záleží od charakteru práce...a záleží od kolegov,vekového zloženia,intelektu,atď.
Mne nevadí,keby mi niektorí ľudia povedali,že som im nesympaticka. Skôr by mi tým polichotili.

pa3q
5. feb 2022

Tak ked máš najlepšie kamarátky prečo riešiš taketo veci. Oni by ťa mali podporovať v takýchto situáciách. Koho čo do toho či si sympatická alebo nie. To je dôležité ako sa cítiš ty sama.

zuzana76
5. feb 2022

asi im vadi, ze ty sa nezapajas do tych ich zabomysich vojen a neohovaras s nimi

autor
5. feb 2022

@pa3q no riešim to lebo som tam predsa s nimi 5 dni v týždni a zaujíma ma to prečo som pre nich nesympaticka 😉 no tak teraz sa cítim tak viac neisto