Som Róm a nikto nám nechce predať pozemok

ribar
28. mar 2022

Cavte mám taký problém tak veľmi ma to trápi a neviem prečo je to takto vo svete nastavené som róm a už asi len z toho jedného slová to poniektoré ani nedočítate som slušný pracujúci nemám žiadne úvery ani nič podobné pracujem v ČR keďže na Slovensku práca pre Rómov je skoro žiadna a to najme na východe pracujem 16-20hodin dene a snažím sa si kúpiť pozemok v okrese kde býva moja rodina lenže aj keď mám peniaze nikto mi kvôli tomuto že som róm nechce predať pritom mám manželku ktorá je tiež pracujuca a dcérku ktorá chodí do školy takže finančné sme na to dobré a môžme si dovolí kúpit nejaký pozemok lenže keď si ideme vybaviť pohovor telefonicky tak to začína dobré a ešte keď poviem že zaplatím hnet keďže sme už zúfalí tak sú radi no keď nás uvida ako keby im. Oči vypadli už výhovorky že sa to nedá lebo to je lesný pozemok atď ja viem že sú rómovia ktorý nepracujú kradnú atď ale taký ľudia su aj medzi bielymi tak neviem prečo robia taký rozdiel to vážne sa nám nepodarí si zabezpečiť rodinné územie kvôli farbe

miadi
28. mar 2022

Nie je vsetko rasizmus si si isty ze to nie je lesny pozemok ?

pieksamaki
29. mar 2022

@ribar tak sa ich spytaj na rovinu v com je problem........aj pri predaji pozemku ludia zvazuju komu predat a volia podla sympatii...aj medzi neromami.....

ivetta1234
29. mar 2022

hmm no je divne ze po telefone to ide ale pri osobnom stretnuti sa zrazu z majetku stava nepredajny lesny pozemok...neviem ako to v skutocnosti je ale je mozne ze vyzerate nesolventne? myslim to tak ci nechodite na tieto stretnutia v nejakych teplakoch xD viem ze niektori taketo veci neriesia ale pre predavajucich to moze byt odradzajuce, ak toto nie je Vas pripad a myslite si, ze je to fakt kvoli tomu ze ste Rom tak sa to urcite da riesit, tipujem ze ombudsman/ka sa asi venuje takymto temam ale neviem na isto

heleninamama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleninamama
29. mar 2022

@zazvorka87 Ja sa nebijem za žiadnych chudákov z Ukrajiny, ale je fakt, že slušných Rómov je veľmi, veľmi málo. A bežné správanie väčšiny tohoto etnika im škodí najviac. Ľudia majú negatívne skúsenosti - vidia, počujú, čítajú ako Rómovia dokážu zničiť majetok aj iných ľudí a bránia sa. Často sa im radšej vyhnú a ani nedajú šancu, aby predišli možným problémom.
Môžeš sa ruzčuľovať, koľko chceš, ale málokto chce Róma mať v susedstve. Ak si výnimka, neurážaj mňa, ale ponúkni im svoj pozemok a je to vyriešené.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleninamama
29. mar 2022

@zazvorka87 Nenapísala som nič rasistické, len holý fakt!

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetta1234
29. mar 2022

@heleninamama jediny rozdiel medzi nami a Romami je, ze my sme sa narodili do nasej rodiny a oni zase do svojej, skoncili by ste pravdepodobne rovnako kebyze cely zivot vyrastate tak ako oni, a zato do velmi velkej miery mozeme prave my ako spolocenstvo ze ich teda velmi dlhu dobu ignorujeme a segregujeme, a stat to tiez neriesi tak ako by mal, toto je ale uplne ina tema ktoru je zbytocne riesit tu, len mozno trochu viacej empatie...

sandyan
29. mar 2022

Viem v akej si situacii mam kolegynu,podotykam velmi slusnu a uz viac ako rok si nevedia najst byt s priatelom byt Jedna "mila" pani ich odbila slovami a vy mate vobec peniaze na tento byt?..moze to byt naozaj lesny pozemok a moze to byt aj tym,ze ste romovia 😏

heleninamama
29. mar 2022

@zazvorka87 Ja viem a verejne vysvetľujem @ribar, prečo sa ľudia k nemu takto správajú. Pravda je občas zlá, ale nebudem tu písať, že si to proste rozmysleli, že je to lesný pozemok nevhodný na stavbu a pod. Pravda je, že sa mu boja ten pozemok predať/nechcú, lebo je Róm a majú z neho strach. Možno majú zlé skúsenosti, možno predsudky, ale určite to nie je náhoda. Toľko k môjmu rasizmu.

lopka1313
29. mar 2022

@heleninamama ma pravdu. Nevravim, ze 0,01 nie je prehnane, lebo je, ale zrejme z nej hovori skusenost. Pochadzam z vychodu z miesta, kde je romska osada velmi blizko. Kazda jedna dedina sa tu brani tomu, aby sa k nim nastahovala romska rodina. V pripade autora je to strasne, ale vacsina skusenosti je taka, ako pise @heleninamama. Vacsinou sa nastahuju do jedneho domu, potom uz skupia ostatne v okoli a obec sa ani nenazda a uz je z polovice romska, vyzera to ako v osade (bordel, hluk, v mini domceku 3 rodiny) a zvysne pozemky a domy v obci su nepredajne. Ludia, co neziju pri romskych osadach a nevideli to nikdy nazivo proste neuveria a zacnu sa ohanat nenavistou k predavajucim, ktori odmietaju predat. Mne stacilo, ako ked som zila v KE a prisla ku mne kamaratka z BA na par dni a mali strach ist vyniest smeti, lebo sa v kosoch hrabali cigani. Pre vychod typicke a nic nezvycajne, bud to odignorujeme alebo este nakricime, nech to po sebe upracu, ked to uz vyhadzali a idu prec, ale pre ludi bez skusenosti uplne hororova scena...
Autor, je mi to strasne luto, ale ludia maju strach, ze sa stane presne toto, co opisala @heleninamama a ja vyssie. Aj ked pracujete a mate len malu normalnu rodinu, tak je to rasisticke, ale zaroven ta obava zo scenara vyssie je u ludi silnejsia a zrejme sa to tak skoro nezmeni. Fakt mi to je luto. A je to dost blbe, ale skuste pohladat v obciach, kde uz Romovia ziju, aj ked Vas zivotna uroven tym utrpi. Pripadne skuste pohladat obce, kde maju Romov, ale slusnych, podnikatelov alebo tak, pracujucich, ako ste vy, aby tam bola ta dobra skusenost s nimi a vacsia ochota predat Vam nieco normalne.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinats
29. mar 2022

nechaj sa zastupovat realitnym agentom

liljana
29. mar 2022

Zial, doplacas na zle skusenosti ludi. V dedine, kde zije svokra to iste. Nikdy tam neboli romovia. Pristahoovala sa romska rodina, kupili dva domy okolo, o chvilu ich tam bolo 30 a z miesta pred domom priamo v dedine urobili neskutocne obrovske smetisko, 4 vraky starych aut. Susedia okolo su na nervy, je im do placu. Bordel, spina, smrad a ich domy su nepredajne. Nikto ich nekupi vedla smetiska. Keby to vedeli, nikdy by nesuhlasili s pristahovanim neprisposobivej komunity.

ivetta1234
29. mar 2022

@liljana mozno ich tam bolo 30 lebo im tiez nechcel nikto iny predat pozemok 😅 srandicky bokom...je to smutne no

janetinka27
29. mar 2022

@ribar ahoj, myslim, ze nejde konkretne o teba, ale vlastnik si nechce robit "zle meno" medzi susedmi. takze radsej preda niekomu inemu, ako by sa malo o nom naveky hovorit, ze predal pozemok "ciganom"

nafka0483
29. mar 2022

@ribar Posli na osobne stretnutie realitaka, predavajucich nemusite vobec stretnut ;)

vanda323
29. mar 2022

@miadi Ahoj, keď sme my s manželom chceli kúpiť dom, odmietli nám ho predať kvôli tomu že sme Rómovia, šli e na prehliadku ďalšieho domu...keď som volala do reality a predstavila sa, povedala o aký konkrétne dom m záujem, povedala mi Pani že majiteľ si neželá na prehliadku Rómov...
Ďalej sme volali o kúpu pozemku , tak si podtavimey e si povedali ak nám nikto nechce predať, vieš čo mi povedali? Že majú zákaz predávať pozemok Rómom....

lasona
29. mar 2022

Mrzí ma to, pretože poznám Rómov , ktorí sú slušní a fajn. V práci ich mám niekoľko. Žiaľ neviem, ako ti pomôcť, len dúfam, že raz nájdeš a kúpiš. ♥️🍀🍀

liljana
29. mar 2022

@ivetta1234 Je to smutne, ale je to tak. Nikto ich nenuti vyhadzovat smeti von balkonom, alebo oknom hned vedla domu. Mas tam okamzite potkany, choroby, smrad. O prostredi v akom zijete, uz ani nehovoriac. Je pravda, ze casto normalni romovia doplacaju na par blbov a casom zacnu robit to iste. Ved ked tu vyhadzuju vsetci, tak preco aj ja nie. Jedna moznost je ist do zahranicia, tam ich ludia este nepoznaju a nehrozi ze do nemecka, belgicka sa pristahuje cela nezamestnana rodina. Ked sa vratia z zahranicia, uz budu mat lepsie navyky a sami budu chciet radsej zit vedla normalnych susedov.

tenerifka
29. mar 2022

@ivetta1234 k tvojmu prvemu prispevku-geny nevystis, mozes vychovavat ako chces

vanda323
29. mar 2022

@liljana Lenže to že prišiel jeden rom taký nemusia byť všetci....to je tá zaslepena spoločnosť v ktorej hádžeme do jedného vreca

liljana
29. mar 2022

@vanda323 Ja viem. Preto si vazim tych normalnych, lebo museli byt silnejsi ako ich okolie a prostredie, v akom boli vychovavani.
Autorke: Mozno by pomohol kontakt na susedov, kde ste zili predtym, ze sa zarucia, ze ste tam zili bez problemov.

vanda323
29. mar 2022

@ivetta1234 Ako nechápem že v dnešnej dobe niekto rieši tepláky, môj muž bol podnikateľ, a na stretnutia chodil v teplákoch lebo sa mu tak dobre šoférovalo

vanda323
29. mar 2022

@heleninamama Na 99,9 percent si rasista, a aj vďaka tebe a ostatku ako si ty nebude na zemi pokoj a láska a mier

liljana
29. mar 2022

@vanda323 Jedna otazka. Zijete v peknom dome, dedine, zapadli ste medzi susedov. Teraz sa dozvies, ze sa k vam chcu pristahovat ti menej prisposobivi. Co by si urobila? Bola by si nadsena?
Iba ma to zaujima, nechcem rypat a uz ani to dalej rozoberat. 🙂

vanda323
29. mar 2022

@liljana Vidíš , píšeš kontakt na susedov kde sme žili...prečo Róm stále musí niekomu dokazovať niečo....? Veď sme ludia