Som nezaopatrené dieťa?

katulienka.
25. sep 2010

prosim vas, poradte mi. studujem na vyske, mam pol rocnu slecnu malu, s priatelom nie sme zobrati... na jednom urade mi povedali, ze s rodicmi sa urcite neposudzujem, a na druhom, ze este stale ano, pokial studujem denne. ze aj ekd mam babo. a teraz vyplnam formular a neviem, co tam mam vyplnit, nakolko mi kazdy hovori nieco ine. je tu niekto taky, kto mi to vie na 100 percent povedat? dakujem katka

lilly21
25. sep 2010

Si

maryanna
25. sep 2010

na 100 percent si

lilly21
25. sep 2010

ak ide o rodinne pridavky, poberas ich sama na seba

maryanna
25. sep 2010

@lilly21 ak nieje vydatá tak na seba nepoberá, ale rodičia na ňu poberajú

maznacik007
26. sep 2010

zavisi od uradu kazdy to posudzuje inak podla toho na co.. pokial ide o hmotnu nudzu.. tak tam sa do 25 rokov posudzujes spolu s rodicmi...

petruska86
26. sep 2010

pokial viem, tak ak mas do 25rokov, si slobodna, trvaly pobyt mas u rodicov a studujes denne studium na VS, tak SI nezaopatrene dieta.....aj ked mas uz vlastne dieta...

katulienka.
autor
29. sep 2010

a ako to je potom, ak si ziadam o socialne stipendium zo skoly??? na studijnom mi povedali, ze som posudzovana len s malou,.... ale neviem preco tam som len s malou a pri hmotnej nudzi aj s rodicmi...

ewelinka28
29. sep 2010

no ak stale denne studujes, tak si nezaopatrene dieta 🙂.....ale ak nezijes s rodicmi....tak oni nepatria do okruhu spolocne posudzovanych osob....len ty tvoja dcera....a priatel nie, lebo nie ste zobrati 🙂...ale ak zijes doma s rodicmi..rata sa aj ich prijem no....

ewelinka28
29. sep 2010

katulienka....asi este nemas 25 rokov...a studujes...takze na urade si brana s rodicmi.....ale co sa tyka stipendia...pokial s nimi nezijes...tak uz si ako keby samostatna....aj 19 rocna baba moze mat babo.a zit bez rodicov...vtedy sa rodicia neberu do uvahy 🙂

katulienka.
autor
29. sep 2010

zijem s nimi... tak potom sa rata aj ich prijem do toho socialneho s. ?