Som introvert a nesebavedomý človek

andy71097
14. nov 2021

Ahojte, neviem či to tú patrí, a viem že nie som mamička ani nič podobne, a keď to bude na zlej stránke alebo bude to patriť do iného fóra, tak to admin môže kľudne zmazať. Priznávam sa, že ešte nikdy som v živote nemal vzťah a to mám 24 rokov (keď sa nepočíta škôlka), a proste chcel by som to aspoň raz zažiť. Problém ale je že som introvert, a dosť nesebavedomí človek. A neviem ako to zmeniť. Už rok aj dačo žijem v BA a tú sa to aspoň trochu zmenilo, keďže aspoň chodím medzi ľudí (hoci sám) či už do kina alebo sa do reštiky najesť alebo na kupko, ale na kupku som bol iba raz v živote sám, lebo som zistil že sám tam je nuda. Proste som stále introvert a rád by som chcel byť extrovert a zlepšiť si sebavedomie ale žiaľ neviem ako.. neviete mi niekto poradiť? ďakujem.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy71097
autor
14. nov 2021

@cocolino234 No ja som v xxx zoznamkách práveže, lenže tam akurát natrafím na také buď čo neodpisujú (čo si z toho nič nerobím, idem ďalej), potom buď na také čo odpovedajú iba jednoslovné čo vidím že to nemá zmysel ďalej pokračovať, že nemajú záujem alebo ešte na také čo najprv sa s nimi v pohode dá písať, lenže po čase začnu pýtať peniaze :D čo si myslím, že najlepšie hneď radšej ukončiť konverzáciu, keďže som ju ešte ani nevidel ani nič. A vonku osloviť niekoho nemám žiaľ odvahu.. keďže moje sebavedomie je na bode mrazu

petamich
14. nov 2021

ono ak si silny introvert, tak sa z teba extrovert asi uplne nestane 🤷‍♀️ na zoznamke sa realne da niekto najst ale treba mat trpezlivost, pripadne skus chodit na aktivity, kde je realna sanca niekoho stretnut napr. salsa, parove tance, herne vecery, velmi casto tam chodia baby same alebo s kamoskami

veronikanikaika
14. nov 2021

Ja som tiez introvert 😁😁

bisan
14. nov 2021

@andy71097 ono je dobre, ze si sem prisliel, medzi (prevazne) zeny.. 🙂
Podla mna je dobre sa zamysliet, ako chces, aby to vyzeralo v idealnom pripade. Ako by si zenu oslovil, ako by si sa pritom citil. Kde by sa to mohlo udiat.. - proste rozosnivat sa o tom, ako by si to chcel mat podla tvojich predstav. Pouzil by si mozno nejake slova, ako "bol by som sebaisty", "citil by som sa ako vitaz a mal by som zo seba super pocit". A ja by som sa ta napr. opytala, kedy mavas alebo si mal v zivote "pocit vitazstva" alebo "pocit sebaistoty", ktory popisujes? A ty by si pokracoval dalej... Neviem to nasimulovat, zalezalo by, co odpovies..
Tak sa da pekne otvorenymi otazkami viest rozhovor, az kym ty sam prides na to, co ti chyba, co treba zmenit, aby si dosiahol vytuzeny ciel. Taketo otazky si mozes klast aj ty sam..

annm81
14. nov 2021

Extrovert sa z teba nestane. Podľa mňa sú šance nájsť perspektívny vzťah na zoznamkách veľmi malé. Aké máš hobby? Čo Ťa baví?

andy71097
autor
14. nov 2021

@petamich Ako niesom úplne silný introvert, a keď tak rozmýšľam nad tým že som tak pol na pol ako introvert a extrovert zároveň, keďže nemám problém osloviť niekoho, ale rozprávať sa s niekým cudzím, lebo napr. v robote sa nemám problém sa rozprávať so ženami, ale napr. na ulici osloviť cudziu ženu, tak tam už je problém. Lebo asi si musím na toho daného človeka zvyknúť a až potom som otvorený a tak, so začiatku som tak tichý a až potom sa dokážem rozprávať, keď si na daného človeka zvyknem. Čiže si myslím že chodiť na také tanečné tréningy tomu asi nepomôže, i keď z časti aj hej. No neviem som prosté divný človek

andy71097
autor
14. nov 2021

@veronikanikaika Teší má 🙂

andy71097
autor
14. nov 2021

@bisan Myslím že to je už nad môj level si klásť takéto otázky, ale ďakujem za radu 🙂

andy71097
autor
14. nov 2021

@annm81 No baví má napr. bicyklovanie a jazdiť na cyklocestach všade, ale myslím že už teraz je dosť neskoro toto robiť, keďže už je zima, a naposledy som dosť ochorel (samozrejmé mojou vinou), a aj som v nejakých skupinách a volal von, ale tak väčšinou takej zime neni záujem.

luccija
14. nov 2021

@andy71097 nejakého kolegu, spoluziaka kamaráta máš?vo dvojici Vám bude veselšie...byť introvert nie je chyba, ale asi sa cítiš osamely

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
14. nov 2021

@andy71097 tak ono zasa keby ma len tak cudzi chlap oslovi na ulici 🤷‍♀️ no neviem, to mate asi z romantickych filmov, ked si myslite, ze zrovna toto je to po com zeny tuzia - no ani nie, moze to vypalit aj blbie, pozri ak nespravis nic inak, nic sa nezmeni, prva moznost je vzdy asi najst niekoho v praci a aj casta ak toto nefunguje tak treba hladat inde - tanec, lokalna bezecka komunita, cyklisticky camp v lete, cestovat napr. z flying bananas, kde chodi kvantum single ludi (alebo nieco podobne), ...ale ano mozes aj neurobit nic a mozno motyka vystreli na zoznamke a mozno nie, ak ale neurobis nic inak a neposunies svoje hranice zrejme sa nic nezmeni

annm81
14. nov 2021

@andy71097 To, že ti je neprirodzené osloviť cudziu ženu na ulici, ale nemáš problém baviť sa s ľuďmi čo poznáš nie je nič čudné. Introvert nie je mizantrop, len potrebuje viac času, aby niekoho spoznal. Ak bicykluješ, nájdi si v okolí niekoho na jazdenie (napr. cez fórum mtbiker.sk). Alebo využi iné svoje záľuby, to čo ťa napĺňa a podobne. Si mladý, nemusíš hneď naháňať vzťah, hľadaj ľudí, s ktorými budeš mať spoločné hobby a bude ti s nimi príjemné tráviť čas. Možno po nejakej dobe zistíte s nejakou cyklistikou, že si ozaj dobre rozumiete. Nehľadaj len čisto ženskú skupinu, možno si tam nájdeš kamoša, ktorého sestra síce nechodí na bike, ale má perfektný zmysel pre humor. Z mojej osobnej skúsenosti a aj z okolia musím povedať, že najtrvácnejšie a najsilnejšie vzťahy sú medzi ľuďmi, čo si rozumeli skôr, ako spolu začali randiť.

kitycat
14. nov 2021

Ja ti napisem k tym zoznamkam... Chce to ozaj vela a vela ebergie najst tu spravnu odpisovatelku v X forach. Ak odpisujes dlhe a rozvite vety a ona odpoveda jednoslovne, nema zaujem. Ak niecim aj ty aj ona neuputate, nema zaujem. To ze ty odpisujes na jesnoslovne odpovede posobi zúfalo... Kto hlada najde, ale nestane sa to hnes lebo to chces

andy71097
autor
14. nov 2021

@luccija Žiaľ nemám, ako kolegov mám, ale to sa bavíme iba v robote, keďže väčšinou sú v robote alebo so svojou rodinou, a BA som pomerné nový, tak hoci mám kamarátov tú, ale nie takých s ktorými by som išiel von maximálne mám tak dvoch tú. A mne robí dosť veľký problém pozvať niekoho von neviem prečo, a to nie len ženy ale ja mužov.

andy71097
autor
14. nov 2021

@cocolino234 Ja práveže si myslím že keď sa s niekým bavím napr. v robote tak nedávam zlú energiu alebo žiadnu, ja sa vždy dokážem baviť, len nie zo začiatku, ale na tú osobu si musím prvé zvyknúť

andy71097
autor
14. nov 2021

@petamich No ja som to len tak povedal, lebo skoro každý hovorí že oslov ju na ulici a začni sa s ňou rozprávať a tak, preto som to napísal. Inak keď už sme pritom tak po čom ženy túžia? 🙂 Normálne seriózne má to zaujíma 🙂

petamich
14. nov 2021

@andy71097 netusim po com zeny tuzia 🙂 kazda po niecom inom, to akoby si sa opytal ake jedlo zeny oblubuju alebo aky film maju radi - neexistuje univerzalna odpoved aplikovatelna na kazdu zenu

takmer kazda ti povie "chcem niekoho normalneho" no a uz tu si mozes dosadit cokolvek ;)

andy71097
autor
14. nov 2021

@annm81 Lenže myslím že už teraz po sezóne až tak veľa ľudí na bicyklovanie nenájdem, keďže už je pomalý zima a je po sezóne, ale snažím sa nájsť niečo nové čo má začne baviť, prednedávnom som uvažoval nad thajským boxom, ale bolo to len chvíľkové, žiaľ vždy keď si niečo rozmýslim že to chcem robiť, tak len to je u mňa chvíľkové a potom to zhasne. Čiže ja chcem nájsť nejaké nové hobby, ale nedarí sa mi a už skôr to len prežívam ako do roboty a domov, do roboty a domov a takto každý deň mi plynie tak neviem kde je u mňa problém, či v lenivosti alebo v čom vôbec netuším.

annm81
14. nov 2021

@andy71097 Tak do toho fóra napíš otázku, čo robia cyklisti z tvojho okolia v zime. Možno nájdeš naraz aj nové hobby aj nových známych.

petamich
14. nov 2021

@andy71097 prva zasadna vec je, ze mas zit plnohodnotny zivot sam so sebou, vydrzat sam so sebou, byt spokojny sam so sebou - ak ty to nevies ako to bude vediet a chciet niekto iny? na prvom rande by si mi povedal, ze vlastne fungujes robota-domov-robota-domov 🤷‍♀️

andy71097
autor
14. nov 2021

@kitycat No ja už na zoznamkach som niekoľko rokov, ale stále tak isto to je. Možno len neviem nejako zaujať, alebo keď už zaujmem a píšeme si, tak potom už mi nejako vypadnú slova, lebo nemám čo hlave vymyslieť za témy hoci témy sú nekonečné a ja to len možno moja výhovorka. Preto ja už ani sa nesnažím na zoznamkach hľadať, lebo vždy z mojej strany nastane nejaká chýba.

1sally12
14. nov 2021

Akokeby som o sebe čítala😄 tiež som introvert, tak som skúsila pár zoznamiek ale ako ty píšeš - buď jednoslovné odpovede, alebo časom také odpovede oničom...alebo mi písali ľudia o 15 rokov straší..o takých nemám záujem, to oblo úplne vidno že chcú zúfalo vzťah. Asi by bolo dobré sa hneď stretnuť lenže mám z toho istý strach, preto prv uprednostňujem skôr písanie. A to oslovenie na ulici 🤭😄 ako je to ako z romantickeho filmu- no keby mňa niekto oslovil na ulici v momente zdrhám😄 hold, je to náš údel 😔 nás introvertov, ťažko sa nám hľadá:/ tiež by som to chcela zažiť🥲

andy71097
autor
14. nov 2021

@annm81 Ďakujem za rádu skúsim to. 🙂

andy71097
autor
14. nov 2021

@petamich No ako z časti som spokojný sám so sebou, keďže po dlhej dobe som si našiel nejakú prácu ktorá má z časti baví, lenže no ťažko sa to opisuje, a hento by som ti nepovedal aspoň nie takto. 🙂

andy71097
autor
14. nov 2021

@1sally12 Vidím že aspoň niesom sám 🙂, ja tiež prvé radšej preferujem písanie ako hneď stretko, keďže vždy hovorím že (aspoň ja), že je lepšie sa najprv spoznať s človekom písaním, ako ísť hneď vonku, lebo človek nikdy nevie čo to je za človeka, a písaním ho aspoň trochu spoznaš a aspoň čo som sa dopočul, tak väčšinou ženy spoznajú vďaka písaniu presne akú má človek povahu a tak... 😃

1sally12
14. nov 2021

@andy71097 áno, presne tak! 😊 zastávam názor, že človekq spoznáš tak trochu aj cez písanie, ale nemám s tým moc veľký úspech🤷‍♀️ teda na tých zoznamkách - buď chceli ísť hneď von o čo som ja nemala záujem a už neodpísali, alebo po čase to písanie upadlo...ale tam boli aj iné veci, napr.chceli hneď moje číslo, môj messenger(vraj tam sa lepšie píše🙄) čo som tiež odmietla vhľadom na osobné údaje - tí tiež už potom neodpísali🙄 alebo hneď zisťovali odkiaľ som a kde pracujem. Čiže pár ľudí som už takto musela "odmietnuť". Vôbec sa mi toto nepáči že hneď niekto ide "takto na vec" a keď neprezradíš, tak iná prezradí a ide ďalej😌 ale to som ja no...:(

andy71097
autor
14. nov 2021

@1sally12 Určite niesi jediná, ktorá sa zastáva toho názoru čo ty 🙂 A na zoznamkach je asi dosť veľké % rovnakých ľudí, ktorý buď len jedno chcu alebo proste chcú hneď ísť von a tak... Preto som už aj časti sa na zoznamky aj vypodol a hlavné v hľadaní v nich, lebo to nemá cenu minimálne u mňa. A aj keď si s niekým tam dobré rozumiem minimálne v písaní tak časom to upadne. Hovorí sa kto hľadá tak nenájde, ale kto nehľadá tak ten skôr nájde, tak poslednú dobu sa asi aj tomu prispôsobujem. Ale nejak mi to nepomáha

kitycat
14. nov 2021

@andy71097 veci treba posuvat dalej, ak si budwte pisat aby ste sa spoznali prilis dlho tak to jednu stranu moze prestat bavit. Volali ta uz zeny teda na stretko a ty si odmietol s tym, ze je to skoro?

Frajerku doma nenajdes a prepac alwe introvert a thajsky box k sbebe tiez nepasuju. Ako by si nevedel co chces