Solárko a vaše skúsenosti

katik5
30. aug 2013

ahojte 🙂 chcela by som v zime začať chodiť do solárka, aby som bola aj počas zimy trošku opálená... viem, že to nie je moc zdravé, preto sa vás chem spýtať, či máte nejaké skúsenosti, tie ktoré do solárka chodievate? ja som ešte nebola ani raz a neviem ako by som mala postupovať a či je to vôbec vhodné a nakoko škodlivé.. dakujem 🙂

trish31
30. aug 2013

@katik5 hlavne si vyber kvalitne solarko,neopekaj sa kazdy den,chod na to postupne,na zaciatok si daj cca 6-7 min ale zavisi od solarka,ci je Turbo alebo klasicke.Nezabudni si kupit krem do solarka a pravidelne sa natierat,lebo solarko vysusuje dost.Mne sa viac osvedcuje solarko na lezanie,ale zavisi od Teba vyskusaj oboje a uvidis

katik5
autor
30. aug 2013

@trish31 nebudu stačiť pre začiatok take 3-4 minutky? .. a ktore je lepsie to turbo alebo klasicke?

trish31
30. aug 2013

@katik5 ja som chodievala do Turba ale vyber si podla mna solarko kam chodi viac ludi,resp.chod v takom case,ked je uz vyhriate a rozbehnute.Ja som 1x isla na 6 min.,si to pamatam lebo mi kocka na recepcii povedala ze ak som 1x.odporuca 6 🙂 Ved sa spytaj tam oni Ti poradia podla solarka

trish31
30. aug 2013

@katik5 odkial si?Ak si z Ba tak ti poviem par solarok kam neodporucam 😉 My sme ich s kamoskou obehali dost jeden cas

katik5
autor
30. aug 2013

@trish31 aha, oukej, tak dakujem za radu 🙂 .. no jasné možeš mi kludne poradit a ja si vyberiem, to budem len rada 🙂

trish31
30. aug 2013

@katik5 ja som chodievala do Apolla business centra tam je super solarko,v Dubravke vo fitku pri Bille je dobre solarko,aj v Poluse je celkom dobre solarko 🙂

katik5
autor
30. aug 2013

@trish31 pozriem si to, dakujem velmi pekne, si zlatá 🙂

sashha
30. aug 2013

chodievam tiež do solárka v zime (okrem tehotenstva samozrejme) už nejaký ten rôčik....určite to nie je zdravé, ale kvalitné solárium je asi tak škodlivé ako slnko..... každopádne sa treba natierať kvalitnou kozmetikou, to je základ, rovnako ako pri obyčajnom slnení.... dĺžku opaľovania treba určiť podľa typu pleti, platí, že menej je viac ;) a každé kvalitné solárium má zamestnankyňu, ktorá by tieto veci mala ovládať 🙂

cherry1981
30. aug 2013

Ahoj ja chodievam do solarka vzdy na jar aby som v lete bolo opalena a aj pred dovolenkou som vzdy chodila, ja som sa nenatierala ziadnou specialnou kozmetikou, ja osobne odporucam solarko na stojato, lepsie ma vzdy opalilo ako na leziaka 🙂
Prvy krat som isla vzdy na 4 minuty a postupne som interval predlzovala, chodila som 3-4 krat do tyzdna 🙂

tuesday2nd
10. máj 2015

ja chodim kazdy rok, vzdy zacnem na jar 8 min a potom kazdy druhy den na 10 min pocas dvoch tyzdnov cca a ked sa mi zda ze uz som pekne hneda, chodim len raz do tyzdna na 10 alebo aj na 12 min. V lete prestanem pretoze kombinovat slnko so solarkom ako vieme sa nema. Ale ak sa v lete nechodim normalne opalovat alebo nejdem ani nikam k moru tak chodim do solarka dalej. Potom si dam po lete prestavku par mesiacov a v pripade absencie bronzu pouzijem samoopalovacie kremy 🙂
Do solaria nepouzivam ziadnu speci kozmetiku, raz som mala jeden krem ´po opalovani v solku' ale nezdalo sa mi ze by nejak urychlil opalenie alebo zdoraznil. Dolezite je dodziavat pitny rezim a pravidelne hydratovat pokozku aj z vonku normalnymi kremammi a mliekami, najlepsie s vit E a uzivat beta-karoten alebo jest ovocie zeleninu ktore tieto veci obsahuju. Sucha nehydratovana pokozka sa neopaaaali!!!!